Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus agalactiae...

Kriszitna27 kérdése:

Streptococcus agalactiae hogyan terjed? Sajnos a 35. heti tenyésztésem eredménye pozitív lett strepoc. B-re. Nődokim írt fel egy heti antibiotikumot.

Figyelt kérdés

Azt nem mondta hogy nem lehetünk együtt a párommal, nehogy visszafertőződjek. Amikor már olvastam róla a neten hogy a páromtól is visszakaphatom, ha esetleg ő is hordozó már késő volt és túl voltam az antibogyó szedésén. tehát akkor vszínű megint megfertőződtem. azóta vigyázunk ( vagyis nem vagyunk együtt) de most nagyon félek hogy feleslegesen kaptam a gyógyszert és hiába ölte ki vagy csökkentette a csíraszámot újra bennem van?

Meddig hat az antibigyó?? Visszafertőződhettem?? ( már három hete elfogyott a gyógyszer) kb. másfél hetem van a szülésig. több mintát már nem vesznek. Nagyon félek hogy a baba elkapja szüléskor.

Ha kapok szüléskor antibiotikumot akkor is elkaphatja a baba?



#terjedés #streptococcus #streptoccocus #szülés fertőzés #szülés utáni fertőzés
2016. aug. 20. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem mondta az orvos, hogy ne legyünk együtt emiatt. Nem jött vissza egyébként a streptococcus és a gyerek se kapta el. Nem kaptam újabb gyógyszert a szülésnél vagy utána.


Ha a baba elkapja a szüléskor, akkor annak van jele (pl. tüdőgyulladás), kap antibiotikumot és kész, ennyi. Tesóm gyereke elkapta, 36. héten negatív lett a lelete, de mire szült, pozitív volt.

2016. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de csak egy mintavétel volt ami pozitív lett. utána kaptam gyógyszert és nem volt több mintavétel, így nem tudhatom, hogy most mi a helyzet! Neked volt második minta és ott már negatív lett??
2016. aug. 20. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem ellenőrzik, hogy hatott-e az antibiotikum, tehát nincs második mintavétel, viszont tuti, hogy szülés előtt, vajúdás közben adnak még antibiotikumot vénásan, infúzióban. Megadott idöközönként ismétlik, tehát ha hosszú a vajúdás ideje akkor többször is ismétlik. Nyugi, nem lesz baja a babának.
2016. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ettől nyugodtan lehettek együtt. Sajnos kiírtani nem lehet csak tünetmentesíteni mivel ez alapvetően a szervezetben van. Nekem az elsőnél negatív volt a baba mégis megfertőződött. Kapott antibiotikumot és kész. A másodiknál már pozitív lett (ha hiszed ha nem nekem megnyugtatóbb volt hogy az lett, mert tudtam így a babát megnézik 6, 12, 48 órásan is és ha van vmi egyből kapja az antibiotikumot. Én gyógyszert nem kaptam mivel hiába szedtem volna be 3x hetesen szülésig simán visszajöhet. Mikor bementem szülni akkor a sóoldattal keverve bekötötték. Most a 3. babámnál szintén így volt. Bár hatni nem volt ideje egyiknél sem mert olyan gyorsan szültem. Mindkettőnél azért kellett még egy darabig a szülőszobán feküdnöm mert meg kellett várni hogy lemenjen az infúzió. Egyébként sem a 2. sem a 3. babának nem lett semmi baja úgyhogy a 48 óra után jöhettünk haza.
2016. aug. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem volt egy mintavétel, kiderült,hogy pozitív lett strepoc. B-re. hát a nődoki mondta hogy csak gumival lehetünk együtt a visszafertőződés miatt. kaptam antibiotikumot, és a párom is! hogy későiekbe ne fertőzzük vissza egymást.így mindkét félt kezelni kell. nem értem nálatok ez miért nem így történt. másik, ahogy beszedtem az antibiotikumot, és csináltam egy Protexin GynOphilus hüvely vissza állító kúrát. vissza kelet mennem egy kontroll kenetre. de minden rendben lett.
2016. aug. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!