Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pollenallergiára van olyan...

Pollenallergiára van olyan szer amit lehet terhesség alatt szedni és használ is? Kinek, mit engedtek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs. Homeopátiát engednek, én próbáltam is, de nem ért semmit.
2016. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tengervizes orrspray kb és homeo. Nekem enyhített valamit.
2016. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én parlagfűre minden évben Claritin akutot szedek. Pont augusztusban teszteltem pozitívat, és a Claritin-t nem ajánlják kismamáknak. Így azt nem szedtem, mással meg nem kísérleteztem.

Túléltem azt az időszakot.

2016. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:( Nem jó hír. Én tavasztól ősz végéig rosszul vagyok és a tabletta is csak enyhíti a tüneteim, nem szünteti meg. Hamarosan szeretnénk babát. Meg fogok őrülni! Bár hallottam olyat, hogy enyhül a terhesség alatt, de gondolom nem 100%
2016. aug. 22. 10:40
 5/10 babyboom567 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én tavaly kora tavasztól késő őszig a következőket szedtem ,hogy emberi formám legyen.Opticrom szemcsepp,zyrtec+claritin,aloe verás orrcsepp+tengervizes öblitő, kálcium pezsgőtabletta.Így csak napi 100 zsepi kellett,és tudtam dolgozni.

Most vagyok22 hetes kismama,és a kálciumon kivül semmit sem szedek,és kb az idén volt pár rosszabb napom,szóval igazából olyan mintha nem is lennék allergiás.Remélem te is így leszel.

2016. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Allergiás és asztmás kismama vagyok. Nem szedhetem a gyógyszert mert árt a babának.. Egyszer voltam kénytelen be venni mert párom szüleinél a penészes a ház és befulladtam sípolt a tüdőm.. Egyedül orr spray-t engedte a doki ( Awamys-t) de ez a spray NEM inhalációs eszköz szóval szart sem ért.. Cetirizin +Montelukast + Ventolin asztma pipa ezek kellettek ahhoz hogy ne fulladjak meg... Itthon tünet mentes vagyok... Szóval addig amig várandós vagyok illetve szoptatok nem igazán tudok menni anyósékhoz ha csak nem lehet megoldani valahogy.. Mert a babának nem szeretnék ártani.. Sajnos az allergiával / asztmával együtt kell tudni élni ebben az időszakban ez van. Valamint valamiért. 20+3 hkm
2016. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, ha nem lehet tényleg, akkor szenvedek, ha kell. Viszont próbáltam neten utánaolvasni és van ahol azt írják, hogy antihisztamint lehet, van ahol pedig azt, hogy inkább ne. Úgyhogy ezért bizonytalan vagyok. Meg gondolom egy háziorvos, meg nőgyógyász, akinek nem szakterülete, az könnyebben rámondja, hogy ne, ha nem tudja biztosan, hogy szabad-e. De vajon az allergológus mit mond? Lehet, hogy el kell mennem, az a biztos.


Itt olvastam pl. ebben a cikkben:

[link]


de hát ugye ez nem hiteles forrás... mindenesetre szimpatikus a megközelítés "feleslegesen szenvedni nem kell". Ha indokolt persze, akkor állok elébe :)


Szóval eddig akkor nem engedték senkinek? Ez mondjuk nem jó :(

Hát ha mázlim lesz, akkor az őszit még kihúzom valahogy, aztán tavaszig meg "még" nem jön ki, ebben bizakodom.

2016. aug. 22. 16:21
 8/10 A kérdező kommentje:
amúgy így zárójelesen jegyzem meg, hogy (én nem vagyok asztmás szerencsére) azért egy-egy asztmás roham se biztos, hogy jó a babának. Akkor ő se jut oxigénhez. Akkor már lehet, hogy jó lenne gyógyszer, vagy én vagyok naiv?
2016. aug. 22. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de szoptatás alatt se szedheted majd a szokott gyógyszeid.

Én gyakorló allergiás-asztmás vagyok, a tüdőgyógyász (a nőgyógyásszal egyetértésben) az asztma gyógyszereimet szedette végig velem csak az allergiagyógyszereket kellett teljesen elhagyni.

2016. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elhiszem, csak reménykedtem. :(

Már van egy gyerekem, valahogy kibírtam, akkor nem szedtem semmit, szoptatás alatt sem. Viszont az allergiám évről-évre erősebb és tovább is tart. Ezért aggódom egy picit. De mindenképp utánajárok majd, visszamegyek az allergológushoz.

2016. aug. 23. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!