Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 140/90-es vérnyomás?

140/90-es vérnyomás?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a védőnőnél, ugyanis pénteken annyira bevizesedtem, hogy a szememet alig tudtam kinyitni...

A vizeletemben nem volt semmi, viszont 140/90-es vérnyomásom volt...És azóta sem megy 130 alá...A vizesedés kicsit lentebb ment, de kicsit aggaszt, hogy 130 feletti a vérnyomásom. 90-100-110/70-el kezdtem a terhességet... Pénteken megyek orvoshoz. 35+3 hetes vagyok.



2016. aug. 24. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Engem ilyen értékkel sajnos már a terhesgondozóból küldtek befelé a kórházba 36 hetesen... De semmi extra nem volt, csináltak egy ilyen 24 órás pisigyűjtős vizsgálatot (Egész nap gyűjteni kell a vizeletet és abból néznek mintát), abban nem volt semmi. Kaptam gyógyszert a vérnyomásomra, az eleinte úgy lenyomta, hogy alig bírtam ébren maradni :D Én is nagyon vizesedtem, de végül egyéb baj nem lett azt leszámítva, hogy mikor mentem szülni, a fájásaimmal ismét felfelé indult a vérnyomásom, így császár lett belőle.


Mindenféleképpen beszélj orvossal, mert a vizesedés+vérnyomás helyzetre nagyon nagyon nagyon oda kell figyelni, nehogy baj legyen!


További boldog babavárást az utolsó hetekre :)

2016. aug. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most megint be vagyok dagadva, pedig örültem, mert tegnap délutánra szépen lement...de megint kínai vagyok, és a lábfejem egy kisebb lufi. Na mindegy, majd kiderül mi lesz. :)

Persze, mindenképpen megyek orvoshoz! :)

Köszönöm szépen! ^^

2016. aug. 24. 05:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Nézz utána a toxémiának. Én csodálkozom, hogy ilyen értékekkel még várnak napokat, hogy kórházba küldjenek. Én már rég benn feküdtem ilyenkor.
2016. aug. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olvastam róla..

Fehérje nem volt a vizeletemben, úgyhogy gondolom ezért várnak még. Pihenek addig, és mérem óránként. Mást nem tudok tenni. Nagyon nem szeretnék befeküdni, de tudom, hogy jobb ha megfigyelnek, minthogy baja legyen a babának.

2016. aug. 24. 07:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából a vizesedés ma már nem kifejezetten toxémia tünete. Hisz az is vizesedhet, akár elég rendesen is, akinek nincs toxémiája. És azért azt is tudni kell, hogy a terhesség során mondhatni normális is, ha kicsit megemelkedik a vérnyomás, vagy a pulzus. Viszont ha a határértéket meghaladta, és a 140/90-es érték már meghaladta, akkor mindenképpen orvossal kell konzultálni és kapsz rá vérnyomáscsökkentőt. És valóban a toxémiához az is "kell", hogy fehérje legyen a vizeletedben. Viszont ez nincs, tehát itt még nem beszélhetünk toxémiáról. Viszont a magas vérnyomás lehet úgymond az egyik előjele, tehát mindenképpen ezt figyelni kell!
2016. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként annyit kihagytam, hogy 26 hetes kismamaként találtak nálam fehérjét a vizeletben, amit utána ellenőrzött a védőnő, utána már nem volt. A vérnyomásom is picit magasabb volt, de nem haladta meg túlzottan a határértéket, kb. annyi volt, mint most neked. Aztán 36 hetesen görcsökkel és enyhe vérzéssel kórházba kerültem. Akkor már iszonyatosan vizesedtem (erre mondták, hogy ez még magában nem jelent toxémiát), viszont innentől fogva nagyon magas lett a vérnyomásom és volt fehérje a vizeletemben. Vagyis kialakult a toxémia.
2016. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 terhességből 3x voltam toxémiás. Sajnos tudom a dörgést.Ilyen vérnyomással,ilyen ödémával be kellene feküdnöd.Nem is értem miért kell megvárni a fehérjevizelést! Az a baj az egésszel,hogy egyik pillanatról a másikra komolyodik be a helyzet,és azonnali császár szükséges. A 3 gyerekből kettő a 36. héten született,addig bírta a szervezetem,de előtte már 2 hetet feküdtem bent,éjjel szörnyű fejfájással topogtam ki a nővérkéhez,200/100-as vérnyomással toltak azonnal a műtőbe...ha nem bent fekszek a kezük alatt,lehet agyvérzést kapok én is és a baba is. A másik kettőnél nem várták meg még totál szétesek,amint nem ment lentebb gyógyszer mellett sem a vérnyomásom 150 alá,toltak a műtőbe. Sokan azt hiszik játék ez,és egy kis vizesedés,meg 140-es vérnyomás semmi... sajnos a toxémia jelei,és a HELLP szindrómáról még nem is beszéltünk...ami a terhességi toxémia egy súlyos formája. Én ilyenkor a falat kaparom,hogy némelyik védőnő és doki hogy lehet ilyen nyugis és felelőtlen! Hidd el tudom miről beszélek.Sajnos.
2016. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös.igen kell fehérje hogy valóban toxémiásnak legyen az ember elkönyvelve,de ezt nem szokták megvárni a védőnők,vagy a doki. Be kellene feküdni,mert nem játék ez.
2016. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pénteken kiderül minden. Az már csak másfél nap, addig nem lesz semmi baj, remélem...

Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 24. 12:25
 10/10 A kérdező kommentje:
Már nem magas a vérnyomásom és lement a dagadás is. Furcsa, hogy így egyik napról a másikra. Tegnap nagyon sokat kellett pisilni..gondolom akkor távozott a víz. Azért rákérdezek a dokinál majd, hogy ez így mi..vagy miért...Érdekes..
2016. aug. 24. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!