Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthon levő kismamák: hogyan...

Otthon levő kismamák: hogyan telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Második trimeszterben vagyok, első baba lesz. Sokszor úgy érzem, hogy több minden bele kellene, hogy férjen a napomba, de ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy jóval fáradékonyabb vagyok, mint azelőtt. Tegnap például levesfőzés és dzsem-főzés ment egyszerre, de úgy kifárasztott, hogy még egyszer nem látnék neki (hozzáteszem a dzsem két kg barackból készült és maximum egy órát főtt :P ).


Kíváncsi vagyok más kismamának hogyan telik egy napja, mennyi a "teherbíró-képessége" stb. :) Ha vannak itt nagyon aktív kismamák, akkor pörgessetek fel engem is :)


2016. aug. 25. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Most lépek a második trimeszterbe, harmadik baba. A két nagyobb már iskolás, a nyár is mozgalmas volt, most sulikezdés előtt azt se tudom, hogy hol áll a fejem.

Hiába vagyok "itthon", tegnap is rohangáltam, hogy a kisebbnek kész legyen a személyi és a diákigazolvány, aztán megyek holnap vérvételre, ma ultrahangra, és öröm, ha addig itthon vagyok, hogy legyen időm elmosogatni.

Ha egész nap itthon vagyok, akkor megfőzök, elmosogatok, kimosok egy adag ruhát, pakolászok, takarítok. És sokat pihenek, mert fáradékony is vagyok, illetve volt két vetélésem, szóval a doki se bíztat, hogy ugráljak egész nap.


A gyerekek néha reklamálnak, mert focizni sincs se kedvem, se erőm, meg mást játszani se mindig, maximum egy társasra vagyok vevő, mert azt lehet ülve is. :)


Egyébként is úgy vagyok vele, hogy családanya vagyok, nem mártír: ha elfáradtam, akkor pihenni fogok, nem mosogatni.


Mondjuk nekem már nagy segítség, hogy a gyerekek is tudnak sokat segíteni, de ez nem jelenti azt, hogy mindig van is kedvük. :)


Alig várom, hogy az aluszékonyság csökkenjen, és a reggeli hányingerek, és kicsit "pörgősebb" legyek, de még nem történt meg.

2016. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

-Elvégzem a házimunkát, mikor mit - próbálok nem mindent egyszerre. Részben fárasztó, részben meg akkor mit csinálok holnap.

- sorozatokat nézek

- olvasok

- internetezek

- ha kell valamit intézni a városban akkor bemegyek elintézni

- kismamatornázom

A szeptember kicsit változatosabb lesz: költözünk kertes házba, lesz egy kutyánk, elkezdek egy tanfolyamot.

2016. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Második babámat várom 35 hetes vagyok! :)

Itthon van a kicsit több mint 2 éves kislányom is:)

Főzök, mosok, takarítok, nálam a háznak mindig ragyognia kell :) és a kis veteményesemet na meg a kinti virágarzenált rendezem. Mindezek mellett rengeteget csavargunk! :) Minden ügyet én intézek, de sokszor beugrom a közeli nagyobb városba (mi kisvárosban élünk) vásárolgatni, beülni ismerősökkel kávézni, teázni...Sokszor berakom a lányom a kocsiba és elmegyünk "idegen" helyre sétálni. A délutáni alvásánál én is pihenek, ami az Ő esetében minimum 2,5 óra. Tornázom, heti egyszer meg úszni járunk. Délután fél5 körül hazaér a férjem, ilyenkor mindig leülünk egy 15 perces teára,beszélgetni, majd a megbeszéltek szerint kb 1 órát az udvaron rendezkedünk, persze ez nem mindennapos. Szeretünk elmenni és beülni valahová.Ez így volt közvetlenül a lányom születése után is. 8 körül alszik, ilyenkor filmezünk meg ilyenek... :)

2016. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Harmadik trimeszterbe lépek első babóval,a 24. héten volt egy komolyabb térdficamom és azóta majdhogynem ágyhoz kötött vagyok,ment a tv meg az olvasás egész nap, aludni éjszaka nem tudtam a túlpihentség miatt, múlt hét óta aktìvabb vagyok... ahogy a körülmények engedik, bepakolok a mosógépbe,kiteregetek, sétálok, főzés sajna még nem megy, házkörüli teendőket szerencsére párom megteszi. Sajna a tervezett kismama torna használható láb hiányában elmarad. Baleset előtt mondhatni elég aktìv voltam, sütés főzés, takarìtás, kertezés, séta, gyalogtúra stb..

Mindenkinek kellemes és zökkenőmentes babavárást. :)

2016. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

35 hetes terhes vagyok. Ma pl ablakpucolás volt és függönycsere az egész lakásban, de gyakorlatilag minden másnap porszívózás, felmosás, a fürdőszobát én minden nap kifertőtlenítem (tudom, ez valami zizi lehet nálam), minden nap van főtt étel, a férjem kemény fizikai munkát végez nem igazán érezném fairnek, h ő gürizik én meg csak egy szendvicset csomagolok neki, mindemellett nagyon szeretek főzni.

Most ez a helyzet, gondolom ez csökken valamelyest miután megszületik a baba. Alapjáraton elég nyűgös vagyok arra, hogy tisztaság legyen,akkor is az voltam, mikor még nem voltam itthon a terhesség miatt. Persze nekem is vannak laza napjaim, de egy élhető rendre és tisztaságra törekszem.

Egyébként a fáradékonyság normális, nekem is megvan, lassabban csinálok mindent :)

2016. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én még dolgozom. Október végéig tervezek. Dec.24-re várom a 2. babát.

A nagylányom10 éves, kezdődik a suli, készülünk.

Izgulok, hogy unatkozni fogok, ha már nem dolgozom.

Éjszaka alig alszom, mert fáj a derekam.

Most épp nyaralunk. :)

23hkm

2016. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
33 hetes vagyok a másodikkal. Hát sajnos nem sok mindent tudok csinálni. Állandóan hányingerem van,fáj a fejem,fáj mindenem,mindenen sírok. Elsőnél nem volt bajom semmi,szóval most nagyon megvisel ez a terhesség. Persze mosok,fözök is,de mivel kicsi a lakás,nem sok a dolog. Mosogatni párom szokott,nem szereti ha azt én csinálom. A nagy sokat nyaralt itt ott,de jobb is,mert sajnos a rosszullétek miatt őt sem tudtam.lefoglalani megfelelően. Ennek ellenére sokat kirándulunk hétvégén,ha rosszul vagyok is erőt veszek magamon és megyek. Mozgás nem fér bele jelenleg a keretbe nekünk,sok plusz kiadás és a baba miatt meg vagyunk csúszva. Én nem szeretek tv zni se,netezni se nagyon szóval csak fekszem,lesek stb. Remélem szülés után jobb lesz.
2016. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36 hetes vagyok, 3 hete vagyok itthon. Eddig is és még egy darabig takarítok,mert egyszerre nem tudok sok mindent megcsinálni, de muszáj, mielőtt vmelyik anyós kitalálja, hogy jön és takarít, míg nem vagyok itthon. Inkább legyen minden élére állítva :) Mosom és vasalom a kisruhákat több részletben.
2016. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27hetes vagyok és àmulva olvasom az írásokat.első babámat várom kb másfél hete vagyok itthon eddig dolgoztam.viszont én annyira fáradt vagyok hogy kb egy leves főzés is kikészít.persze el megyek a boltba,sepregetek,mosogatok van kutyánk azt el látom de nagyon lassan.nem mondanám hogy csillog a házunk de annyit csinálgatok csak ami épp belefér.
2016. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 31 hetes, sajnos egy jó ideje itthon vagyok már.

Reggel felkelek, megcsinálom a reggelit, addig gyorsan összepakolom a konyhát.( minden nap melegszendvicset eszek, ez az új heppem 😄)

Reggeli után összepakolom a nappalit meg a hálót. Általában olyat főzök , ami 2-3 napra elég, szóval pakolás után vagy főzök vagy kapcsolgatom a tv-t. Ebédre hazajön párom, kajálunk. Általában ilyenkor már alig tudom nyitva tartani a szemem. ( éjjel csak pár órákat alszom) Jön egy kis szundi, aztán uzsi, mosogatás és hazaér párom a munkából. Kb ennyi a program.

Persze van amikor nagyobb takarítás kell, vagy elmegyek a városba, de mindig mindent csak szép lassan, megfontoltan, mert nagyon hamar fáradok.

2016. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!