Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamak! Akinek már...

Kedves kismamak! Akinek már nem elso terhessége, szules elott, ti kaptatok érzestelenitot, fajdalom csillapitot, amit a gerincbe szurnak?

Figyelt kérdés
Ha igen,fàjt nagyon?Es valoban segitett szulesnel?Egyaltalan mit tudtok mondni errol az injekciorol,sajnos en semmit nem tudok rola.Minden tapasztalat erdekelne!

#Injekcii
2016. aug. 25. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Eda-nak hìvjàk. Nem,nem kaptam. Nem kértem fàjdalom csillapìtàst. Hallottam róla jót is rosszat is. De úgy voltam vele hogy kibìrom. Most sem fogok kérni.
2016. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A rossz mi volt amit hallotal rola?
2016. aug. 25. 21:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A leghatékonyabb fájdalomcsillapító módszer szülés közben a gerinc közelébe adott gyógyszer segítségével hat. Főként a szülés középső szakaszán segítheti át a vajúdó kismamát. Nagyon jó hatékonyságú, de sajnos nem lehet minden esetben alkalmazni.Érdemes tudni, hogy a szülés megindulásakor a méhösszehúzódások rendszereződésekor a görcsök hatására tágul a méhszáj. Ha a fájdalom olyan mértékben fokozódik, hogy az a szülő nő felett elhatalmasodik, indokolt lehet a fájdalomcsillapítás EDA-val.


Az EDA-val történő érzéstelenítést az altatóorvosok végzik el a vajúdás alatt. Átnézik a hozott leleteket, a kórlapot és, ha nem látják orvosszakmai szempontból akadályát, akkor előkészítik a pácienst. Mivel az EDA bekötése során vérnyomásesés állhat be, előtte mindig folyadékinfúzióval töltjük fel a vajúdó szervezetét. Ha ezen túl vagyunk, akkor úgynevezett EDA kanült, vagyis egy kis csövecskét szúrnak be a hátba, amelyen át a gyógyszer adagolható. A szúrás nem éri el a gerincvelőt, hanem a csontok között csak megközelíti a gerinc burkát. Az ide adott fájdalomcsillapító hatására a fájdalom érzése a köldök alatt megszűnik vagy legalábbis nagy mértékben lecsökken, de a has érintése, mozgatása továbbra is érezhető!


Az EDA előnye, hogy a megindult szülés középső szakaszában jelentősen lecsökkenti a fájdalmat, megkönnyíti a méhszáj tágulását és ha szülés után szükséges a gát ellátása során is fájdalommentességet biztosít.Az epidurális érzéstelenítést nem szabad a teljes szülés alatt fenntartani, hatását a szülés végére fel kell függeszteni, mert a szülés kitolási szakaszában igen is éreznie kell a szülő nőnek a tolófájásokat, mert enélkül a magzat megszületése igencsak nehéz lenne. Szerencsére ez a szakasz legfeljebb 1-1,5 órán át tarthat.

2016. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu megint en leszek az egyeduli, akinek negativ tapasztalata van.Szoval az elso terhessegemnel 20 ora vajudas utan kertem.Utana 3 ora mulva meg is szuletett a fiam.Masnap reggeltol nem tudtam felkelni olyan eros post epiduralis fejfajasom volt.Nem tudtam enni, ellatni a fiam.Ne sima fejfajast kepzelj el, ez egy leirhatatlan fajdalom.1 het utan a ferjem hazavitt a korhazbol, mert ott mar nem tudtak mit csinalni.Anyukam jott el ellatni a picit.3 hetig tartott, utana meg kb. 1 honapig szedultem.A kezem ejszakankent zsibbadt, elviselhetetlenul fajt kb. 2 evig, a szuras helye 6 honapig.Borzaszto volt.A masodiknal termeszetesen nem kertem.Siman tagultam, szuper szulesem volt.Az eletben soha nem kernem megegyszer.Itt majd leirjak, hogy ennek nagyon kicsi az eselye, amugy mennyit segit, szuper Eda-val szulni stb. stb.Es ez igy is van, ha nem tartozol abba az 1%-ba, akinek rosszul sul el.Sok szerencset!
2016. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Te jo èg,szegeny utolso,borzaszto lehetett!Èn az elso szulesemet enelkul csinaltam vègig de nagyon kegyetlen volt.Iszonyatosan szenvedtem a fajdalomtol 11ora hossza volt a vajudasom es a vege fele mar elvesztettem az onkontrollt mert sajnos olyan allapotba kerultem hogy leugrottam az agyrol es elindultam hogy megyek haza.ugy ahogyan voltam ,abban a ruhazatban es allapotban amiben szules elott vagyunk.De mèg joval ezelott lattam hogy a hilgy aki mellettem fekudt,kapott ilyen szurit es hangjat sem lehetett hallani szuleskor,illetve par oran belul vegzett is.Ezutan megfogadtam ha megegyszer szulok fajdalomcsillapitas nelkul nem akarok.De most megis elbizonytalanodtam,ezert is kivancsi vagyok a tapasztalatokra.21 h km
2016. aug. 25. 22:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kettőt szültem mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, az első nagyon hosszú szülés volt, a második villámbabaként érkezett, azt a pár órát meg kibírtam. Környezetemben a legtöbbeknek így alakult, a második babák gyorsabban születnek. Én nem mertem volna kérni, pont a fejfájástól féltem, migrénes típus vagyok, és volt már olyan migrénem, ami rosszabb volt a szülésnél, ezt nem mertrm kockáztatni.
2016. aug. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam, az itteni kórházban nem adnak természetes szülésnél. Ismertem olyat, aki kapott, azt mondta, annyira nem érezte a fájdalmat.
2016. aug. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.En az elso szulesemnel bepanikoltam, mert hat valljuk be oszinten, fejben felkeszulunk, de aztan a valosagban ez egy olyan fajdalom, ami engem peldaul megremitett.A masodiknal viszont mar tudtam mi var ram, es azt is, hogy sokkal rosszabb, ha az Eda rosszul sul el, mint akar egy 20 oras vajudas.En raadasul az elsonel lassan tagultam.A masodik viszont tenyleg siman ment.Szerintem ha az elsot kibirtad, a maaodik mar semmi🙂Kivanok neked nagyon konnyu szulest!!!
2016. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen 4-es ,kedves vagy!Bizom benne en is h ez a masodik szulesem mat konnyebb lesz!
2016. aug. 26. 14:39
 10/17 anonim ***** válasza:

1#es vagyok,

Jó dolgok: simàn ment a szülés,fàjdalom semmi,

Rossz: elviselhetetlen migrénroham több napon keresztül, az érzéstelenìtőt rossz helyre szúrjàk emiatt óriàsi fàjdalom, maga a szúràs helye fàj hetekig, nem hat, ugyanúgy vannak fàjdalmak, rosszul lesz tőle a kismama, teljesen elérzéstelenìti a kismamàt ìgy nem tud szülni ( túl erősen hat)


Nekem 3 ismerősöm is rosszul jàrt vele és 1 ismerős tök jól. Arànyaiban kb pont fordìtva van a statisztika. Szerintem ki lehet bìrni nélküle is. Úgy vagyok vele,hogy felesleges kockàzatot nem akartam vállalni.

2016. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!