Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős terhes lehetek?

Mennyi idős terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Az utolsó mensim első napja Junius 11 volt és tutira 25.-én fogant a baba.Julius 9.én kellett volna megjöjjön és 14.-én csináltam egy pozi tesztet.Sajnos dokihoz nem jutottam el mert kulfoldon éltem és még mindig nem kaptam időpontot csak váró listás lettem.(gondolom azért mert itt be van tiltva az abortusz és húzzák az időt).Szeptember 1.-jen megyek haza végleg akkor tudok eljutni dokihoz.Az összes ilyen netes kalkulátor szerint holnap leszek 11 hetes.De a számlálásaim szerint csak 9 hetes.Nem igazán értem ezt hogy akkor most vajon melyik az igaz.

2016. aug. 26. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
utolsó vérzés 1. napjától kell számolni. az alapján meg 11. hétben vagy.
2016. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ma 10 hetes és 6 napos vagy.
2016. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

A mérete alapján meg fogja mondani a doki, hogy pontosan mennyi idős a terhesség.

Nekem a vérzés alapján már rég a 14. hétben kéne járni, de tudom, hogy később fogant, később lett a teszt pozitív, stb. A 7. hét lett volna a vérzés szerint, a méret alapján akkor volt 5. hetes. Mindig a várt ütemben fejlődik, szépen gyarapodik, és ez a lényeg.


A szülés várható időpontját sem úgy állapították meg, hogy az utolsó vérzést vették alapul, hanem a baba mérete, tehát a terhesség valós ideje alapján.

2016. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor majd a doki tutira megmondja,már nagyon várom :)
2016. aug. 26. 11:20
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Az evidens, hogy alapjáraton nem a fogantatástól, hanem az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességi heteket. Természetesen vannak kivételek, ahogy egyik válaszoló is írta, de nálad nem hinném, hogy aktuális lenne, mert középidőben fogant a baba. Tehát 11 hetes vagy.
2016. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Azért valami időpontot gyorsan intézz mert 12 hetesen van a genetikai szűrés ami igen fontos dolog, nem kéne kihagyni.
2016. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4. Ére van idõpontom nõgyógyászhoz hátha még beleférek.Vagy genetikai vizsgálatra orvos nélkül is kérhetek idõpontot?
2016. aug. 26. 15:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Genetikai szűrés a 11-14 héten van. Érdemes időpontot kérned, mert pl ahová én megyek, oda 3 hétre adtak (nekem a korom miatt kell mennem).

Viszont volt olysn hely is, magán rendelés, ahol kérdezték a crl -t, azt meg doki nélkül nem fogod tudni.

2016. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A genetikai szűrésre mehetsz nyugodtan még az orvos előtt is akár, ha így jon ki!

En előtted jarok egy héttel, hetfon leszek 12 hetes és aznap megyek a genetikára.

2016. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Haza érkeztem azóta.Megvolt az első genetikai is. 15 hetes a baba :)
2016. szept. 21. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!