Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Romlott tejtől lehet valami...

Romlott tejtől lehet valami baja a babának? 4 hónapos vagyok

Figyelt kérdés

Megittam egy bögre tejeskávét (ami nálam 2,5 deci tej), nem volt semmi rossz mellékíze. Aztán utána ittam pár kortyot, és akkor éreztem, hogy valami nem stimmel. Nem volt savanyú, csak olyan fura. Néhány napja lejárt tartós tej, tegnap lett felbontva. Nem is figyeltem hogy mikor jár le, mert nálunk mindig van itthon 4-5 dobozzal, és bőven el szokott fogyni lejárat előtt... Ez valamiért ott maradhatott a szekrény alján.

Lesz valami baja a babának?

A hasam eléggé csikar most így délután.


2016. aug. 26. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tej megromlik, az kifejezetten savanyú és büdös, nem hiszen, hogy elkortyolgattad volna 2,5 decijét minden további észlelés nélkül. Amúgy meg a bolti tejtermékek sem úgy járnak le, hogy ha 15-e van ráírva, akkor 16-án már nem fogyasztható (a házi, pasztörözetlen az más). Valószínű, hogy vagy lehetett egy kis minőségromlása, vagy esetleg pszichés, mert terhes vagy és félted a kisbabát. Amúgy a megsavanyodott tej fertőzést nem igazán okoz, legfeljebb megbolygatja egy kicsit a bélflórát. Amúgy ha emésztési mérgezésed, fertőzésed lenne, az kb 4 órán belül hányással, esetleg lázzal, komoly hasmenéssel jelentkezne. De szinte kizárt, hogy egy néhány napja lejárt bolti ráadásul tartós tej ilyet okozzon.
2016. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem volt kifejezetten rossz íze, csak furcsa. Akkor max hascsikarást okozhat ugye? Mert más bajom nincs, csak nem bírok kiegyenesedni úgy csikar. Egy fél percig volt rajtam hányinger, de csak épphogy.
2016. aug. 26. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rossza az íze, azaz nem savanyú és nem büdös, akkor nem romlott. A hascsikarás lehet sokmindentől, nekem a 20. hét környékén rendszeresen volt esténként meg éjszakánként. Ha ez tényleg az a hasmenős hascsikarás, nem pedig menzeszszerű méhösszehúzódás, és vérzésed sincs, akkor nincs baj.
2016. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A méhemnél nem igazán érzek semmit, inkább két oldalt a csípőcsont tájékán, és azt is érzem, hogy jó lenne "kiereszteni a gőzt" (elnézést), csak ott még nem tart a dolog. De úgy a hasam egésze rendben van.
2016. aug. 26. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne aggódj, nem lesz semmi baj. De azért ha annyira fáj, hogy éjszaka nem tudsz aludni, menj be az ügyeletre a biztonság kedvéért.
2016. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ülve-fekve nem fáj, csak állni nem kellemes, de nem vészes.

Köszi a megnyugtatást!

2016. aug. 26. 19:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk költözés miatt volt, hogy több hónapja lejárt UHT tejet ittunk meg, mert akkor került elő a kamrás dobozból. Nem volt romlott. Lejárt nem egyenlő romlott. Semmi bajod nem lesz, az UHT tejnél nem számítanak napok.
2016. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz.
2016. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!