Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így el lehet nézni egy terhess...

Így el lehet nézni egy terhességet?

Figyelt kérdés
Már 1,5 hónapja küzdöttem puffadással, meg hasgörcsökkel mikor legutóbb most lesz egy hónapja, hogy 2 napig 'megjött'. Ez után kezdtem émelyegni, szédülni, és vérzés után úgy szédültem, hogy bementem a sürgősségire. Ott csináltak vérvételt, azon néztek hcg-t ami 0,29 volt. Ezért csak annyit mondtak, hogy nem vagyok terhes meg vegyek be algopirint rá. Persze orvosom már hazament. Pár nap múlva nődoki is megvizsgált, de ő se talált semmit, javasolta a gasztrót. Visszamentem háziorvoshoz, ő meg enzimeket javasolt. Ezek után még mindig puffadok, szédülgetek és van néha émelygés, meg hasam is olykor begörcsöl.. Én hinnék a dokiknak, de eddig nem kérdeztem senkitől, hogy mit jelent a 0,29 hcg. Elvileg 0,6 tól terhes valaki..dehát még mindig vannak fura tüneteim , ami tuti nem enzim hiány, és a labor szerint minden rendben, gyulladásom sincs... És már 37,5-ra felmegy a hőm. Így kérünk hasi ultrahangot. Bár a múltkor apumnak lépet is mutatott, pedig már 5 éve nincs neki... Szerintetek hihetek a dokinak a sűrgősségin, vagy elsiklott valamin? Remélem nem untattam semmit.

2016. aug. 28. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Sok minden lehet veled, de miért PONT terhes lennél?
2016. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A hcg egy olyan hormon, ami terhesség alatt termelődik. A vérvétel nagyon pontos és megbízható, így ki lehet jelenteni, hogy nem vagy terhes.


Nekem epekő ugyanilyen panaszokat okozott. Húgyúti fertőzés is puffadást, görcsöket korábban. Legalábbis nálam ez volt. Meg kb millió oka lehet még. Az ultrahang jól jön.

2016. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivan apuddal? Nem ertem.

Nem hiszem h terhes vagy. Inkabb mas lehet a problema. Terhesteszt mit mutat?

2016. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi tesztet csináltál? Ha az is negatív és a nőgyógyász se lát semmit akkor nem vagy terhes... Szédülés hányinger görcs bármitől lehet
2016. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi vizsgálat után biztosra mondanám, hogy nem vagy terhes.
2016. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

50 feletti hcgnèl lehet esetleg terhességről beszélni.

Ha jól értem a ciklusod sem rendszeres. Az tuti, hogy terhes nem vagy. Lehet hormonprobléma cisztával, cukorbetegség vagy ir. Epekő. Fertőzés bármi. De a terhessèg kizárt.

2016. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Gondolom azért csináltak hcg-t, mert olyan tüneteim vannak. A menszeszem rendszeresen 4 naposak, és nem csak 2. Azért írtam apumat, mert mivel kivették a lépét így nem lehetne uh-n látni a lépet, de a vizsgáló mégis írta hogy épp lép. Szóval gondolom nem elég alaposan vizsgálták meg... Igazából jól beleültették a bogarat a fülembe, pedig valami cisztára vagy bélproblémára gyanakodtam , meg gyanakszom is, csak ciki, hogy én mondom meg a dokinak, hogy hova küldjön. Megtapogatni se tapogattak még meg rendesen sehol, csak nődoki belülről..:( köszönöm nektek, hogy eloszlattátok a kételyeimet.
2016. aug. 28. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Terhes egészen biztosan nem vagy. De folytasd csak a kivizsgálást, mert lehet komolyabb probléma is.

Rátérve apukád lépére...szóval mikor megírják a leletet, általában van egy előre megírt sablon szöveg, és csak azt módosítják rajta, amit kell. Amiben eltérést találtak, vagy nem megfelelő. Nos gondolom nem foglalkozott azzal, hogy nincs ott a lép, és benne maradt a leletbe. De ez még nem jelenti azt, hogy nem is vizsgált rendesen.

2016. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy terhességben pörög a hCG mint a fene, a 0,29 egy vicc szint, ne haragudj, annyi bárkinek van. Érdemes hasi téren tovább menni és kizárni a lehetséges problémákat (lehetőleg nem a sürgin, mert nem arra való, és előbb-utóbb a fenébe fognak elküldeni, ha odamész ilyen ügyekkel), mindenképpen szakorvos bevonásával. Ez sok minden lehet, gyanús valamilyen ételintolerancia (laktóz?), de azt sem lehet kizárni, hogy IBS. Hogy terhesség nem, az 100%.
2016. aug. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrahangnál egy előre megírt szöveg van, amit a szükséges helyeken átírnak a betegeknél. Nem képtelen, hogy mindegyik egy oldalas szöveget újra és újra beírnak???? De hagyjuk, mert te az a típus vagy, aki marhára semmihez sem ért, de kritizálni azt tud.
2016. aug. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!