Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány miligramm magnéziumot...

Hány miligramm magnéziumot lehet szedni?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok, s elejétől fogva görcsöltem , aztán elmult s elkezdödtek a méhösszehuzódások, erre kaptam mg-citrit , viszont mg pezsitabit is szedek, ezért érdekelne nehogy vmi baj legyen h ennyi mg-t szedek
2010. ápr. 21. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
"Egy felnőtt férfi napi magnéziumszükséglete körülbelül 400 mg, ugyanez felnőtt nő esetén 320 mg körül mozog, amit a terhesség, illetve a szoptatás valamelyest megemelhet. " nem okoz gondot, ha 500 mg-ot szedsz is :))Egy orvosi írásban olvastam az előbb, csak sajnos nem lehet másolni...Itt a teljes szöveg: [link]
2010. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én 3x2 magnezit citricit szedek naponta. Ez 6 tablettát jelent naponta, és egy tablettában 500 mg mg van. Akkor ez 3000 mg naponta. Amit leírtatok, ahhoz soknak tűnik, nem? Pedig doki írta fel, és azért annyira nem keményedek.
2010. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is annyit szedtem mint az utolsó válaszoló.
2010. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a 14. héttől a 37.-ig napi 3x1-et szedtem, 1500 mg. Próbéltam csökkenteni, de nagyon kemányedtem, sőt görcsöltem. Most viszont már várom a "görcsöket":).

39 hetes kismama

2010. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos napi 4 Magne B6-ot javasolt, szerinte keményebb a hasam mint kellene. Persze mire felcaplatok hozzá sok emeletet, kicsit bekeményedik. Igazából én ennek nagy szükségét nem érzem, korábbi terhességemnél a vasat favorizálták, most ezt... de az tény, egyszer se volt lábikragörcsöm, amire korábban felébredtem párszor.
2010. ápr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, a válaszokat:)
2010. ápr. 22. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!