Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes és 5 napos kismama...

Betsy89 kérdése:

23 hetes és 5 napos kismama vagyok! Aggódom hogy az eddig feljött 6 kg az sok,170 cm vagyok és 72 kg-al kezdtem a terhességet. Most vagyok 78. Ti hogy álltok a hízással?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
34 hkm vagyok, 173 cm, 62 kg-val kezdtem most vagyok 73 kg.
2016. szept. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Eleg sok, mert meg ezutan kezd noni, ezutan jonnek a kilok.
2016. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg tudod nézni, hogy jogos-e az aggodalmad, bár valószínűleg az orvos is szól, ha szükség van diétára.


[link]


Amúgy én 29 hetesen 8 kiló plusszal rendelkezem, de a linkelt táblázat még ezt is kevésnek tartja, szóval az alap alkattól is nagyon függ ez.

2016. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát :) Harmadik válaszolónak pedig külön a kalkulátort is, ez kicsit megnyugtatott mert aszerint teljesen normális ez a hízás, de azért oda figyelek :)
2016. szept. 7. 09:26
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
A kalkulátorok szerintem kicsit engedékenyebbek. A kezdődhöz nem kevés ez a súly, bár szerintem még nem is a vészes kategória. Figyelj oda,egyél többször egy nap, de koplalni ne most állj neki. Lehet már egy kis víz is van rajtad. Én speciel 5 kilót híztam eddig (mst vagyok kb 60), de nincs rajtam sehol víz (eddig), meg kismadár adagokat tudok csak enni,de kb nap 7-szer :)
2016. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Hát elég sok mivel eleve túlsúllyal kezdted a terhességet. Ilyenkor mèg nincs ok a hízásra.
2016. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem teljesen átlagos gyarapodás.

Nekem a 25. hétre 5 kiló jött fel, és a 40. héten tartottam össz. 10 plusz kilónál, úgyhogy az sem biztos, hogy ezután olyan rengeteg jón még fel rád (viszont a baba még fog kb. 2,5 kilót hízni a végéig).

2016. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ezen ne görcsölj!

Persze ne egyél gumicukrot colaval, de normális táplálkozás mellett annyi jön fel, amennyi. És akkor mi van? :)

Ha az értékekben gondot okoz, a doki szólni fog.

Nekem három gyerekem van, mind a hárommal szépen feljött vagy 15-15 kg. Aztán a szoptataskor lement, és olyan voltam, mint előtte.

Most ismét babát várok, és ez az utolso, amin izgatom magam. Szerencsére ahol élünk nincs védőnő, hogy cseszlessen.:)

Unom már a sok szuperanyut ebben a témakörben is, akik szülés után karcsubbak, mint előtte :), és leszólják azokat, akiknek nem ez a terhességben a legfontosabb. El ne hidd nekik!

Boldog babavárást!

Amúgy lehet lepontozni, Szuperanyuk! :))

2016. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyet értek abban, hogy ezek a kalkulátorok túl engedékenyek. Ok, végül is nem sok a 6kg, de ha azt nézed, akkor legalább a fele felesleg (a baba és tartozékai még nem lehetnek több 3 kg-nál), és még csak 24 hetes leszel.

Úgyhogy azért nem árt oda figyelni, ha nem akarsz sok felesleget magadra szedni.

2016. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

37+4 hetes vagyok, eddig 10 kg jött fel (65-ről 75-re ment a súlyom).

Anno a lányom a 38.héten született, akkor összesen 13kg pluszban zártam.

2016. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!