Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki szívbillent...

Amydala kérdése:

Van itt olyan, aki szívbillentyű-hibával hordott ki egy terhességet és ha igen, hogyan szült végül: császárral vagy rendes úton?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes vagyok, holnaputánra van időpontom a nőgyógyhoz, de már elmondtam neki mi a helyzet(szívbillentyű), és azt mondta,megnézi majd a kardiológiai papírjaimat, és akkor tud mondani valamit is, hogy vállalhatom-e így a terhességet egyáltalán. Azt is mondta, hogy lehetséges,hogy kardiológus véleményére is szükség lesz. (Én gondolom hogy igen.) Addigis kiváncsi lennék hasonló helyzetben lévők tapasztalataira.

2016. szept. 13. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a betegséged neve? Nekem kéthegyű billentyű elégtelenségem van, születésem óta, igaz csak két éve derült ki, de így hordtam ki két gyereket és kardiológiai téren nem volt semmi panaszom.
2016. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mitralis prolapsus. Vagyis nekem is a kéthegyű bill. Csak az a nem mindegy szerintem, hogy milyen fokú az elégtelenség. Az enyém is enyhével indult, de romlott, és tavaly már 2-es fokú vagyis közepes volt. Most esedékes az éves kontrollvizsgálat, valószínű utána tud majd vmit mondani az orvos. Nekem biztos hogy nem egyszerű a helyzetem, hisz már évek óta az oldalamon se tudok feküdni emiatt, mert fulladok. Csak hason megy az alvás. Na de nagy hassal majd nem fekhetek hason. Ugyhogy a terhesség sem lesz piskóta, és ottvan még a szülés is. De én szeretném megtartani. Amúgy van már egy 15 éves nagy fiam :)
2016. szept. 13. 20:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló vagyok. A billentyű elégtelenségem nekem is II. fokú és mostanság okoz inkább panaszokat, az oldalamon én sem tudok már feküdni, mert jön a légszomj és a mellkasi nyomás, szapora szívverés.Szóval ha most esnék teherbe, én is kétségek között lennék, hogyan tovább. Mielőbb konzultálj a kardiológusoddal és ő majd mondja, hogyan tovább. Remélem hogy minden rendben lesz veled és a babáddal :)
2016. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Igen, ezt fogom tenni! Remélem nem beszél le a terhesség vállalásáról! :( Semmi kedvem elvetetni ezt a kis emberkét, sem kikapartatni magam! A szülést úgy tudom, hogy császárral meg lehet oldani ilyen esetekben, bár az sem egy leányálom nyilván. Hát kíváncsi vagyok és persze ideges, hogy mit mond holnap a nőgyógyom. Amúgy ő jópofa volt, már az előzetes megbeszélésen közölte a statisztikát, miszerint a terhességek 50%-a(!!!) sikertelen. (?!)

2016. szept. 14. 13:00
 5/15 anonim ***** válasza:

Anno az én nőgyógyászom is meghozta a pozitivitást, mert ő is hasonló jókat mondott már az első UH-n.

Drukkolok neked, hogy jó híreket kapj és ha gondolod, írd meg mire jutottál a dokinál!

2016. szept. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Rendben, megírom majd! :)

Neked a 2-es fokú billentyűre mit mondott a kardiológusod? Gyógyszert írt rá, vagy ajánlott sportolást vagy vmit? Neked is említette,hogy ha tovább romlik,műteni kell? Nekem azt mondta tavaly, hogy sürgősen kezdjek el futni,heti 3-4* 40 percet, 140-es pulzussal, mert ez lehet hogy megerősítené a szívet. Persze amilyen lusta disznó vagyok, két hét után feladtam az egészet! Jó ürügyként szolgált,hogy a térdem és az Achillesem is megfájdult a futástól, ezért is hagytam abba. Hát most itt vagyok...

2016. szept. 14. 14:23
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem jógázást javasolta, meg a futkározást is ajánlotta, de én sem vagyok az a fajta :( Concor Cor-t írt fel mert a pulzusom is vacakolt. Azt mondta, sokan ezzel a dologgal egy életen át eléldegélnek, de persze ha rosszabbodna az állapot, a műtét nálam is szóba jött. Ez 2014-ben volt, azóta nem voltam kontrollon, de idén tervezem, hogy beiktatom.
2016. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha mész, majd írd meg, hogy mit mondtak, hol tart az állapotod! Romlott-e vagy stagnál. Javulni nem szokott ez, én úgy tudom :(
2016. szept. 14. 15:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos én is úgy hallottam, hogy javulás nem szokott lenni :( Mindenképpen megírom, idén még el akarok jutni a kontrollra.
2016. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Voltál már orvosnál, megkérdezhetem, mit mondott?
2016. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!