Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig dolgoznátok a...

Ti meddig dolgoznátok a helyemben?

Figyelt kérdés

A 22. terhességi hétben járok, első baba, volt korábban egy missed abom.

Családi vállalkozásban dolgozom, irodai munkát végzek itthonról 8 órában. Megmondom őszintén, nem szeretem, nem nyújt sikerélményt, nem motivál cseppet sem. A férjem a cégvezető, jól keres, jól élnénk az én fizetésem nélkül is. A munkahelyi utódom már kiképzés alatt áll.

Nagyon szeretek itthon lenni, tenni-venni, kertészkedni, az állataimmal foglalkozni, vagy csak leülni egy könyvvel egy fél órára. Most a fészekrakóösztön erősödésével különösen.

Állandóan az motoszkál bennem, hogy jó lenne kiélvezni ezt az "utolsó" gyönyörűséges őszt, mielőtt teljesen megváltozik az életünk, de a munka unalma leszívja az erőimet, délutánra már semmi energiám semmihez.

Simán abbahagyhatnám a munkát akármikor, kizárólag a büszkeségem tart vissza tőle, hogy megfutamodjak. Még az is jobb lenne, ha csak napi pár órát kéne ülnöm a gép előtt, nem nyolcat.

Az első trimeszterben párszor bevéreztem mélyen fekvő méhlepény miatt, veszélyeztetett terhessé nyilvánítottak, de most jól vagyok.


2016. szept. 15. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Tehát hamarabb kérdezed meg az ismeretlenektől, mint a gyereked apjától, aki a főnököd is? 😕
2016. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Én abbahagynám helyetted. Csak előtte szólj, hogy nem bírod már a melót és otthon is kell csinálni valamit. Ne legyen annyira váratlan
2016. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A férjem/főnököm felől akármikor eljöhetnék, ő támogat, akárhogy döntök. Azt akarja, hogy nekem jó legyen, a cég másodlagos ebből a szempontból, főleg, hogy már utódom is van.

Igazából fizikailag a hanyattfekvést kivéve minden megterhelőbb, mint a gép előtt ülni - pont ez az, hogy iszonyúan unom (szellemileg sem egy kihívás), és egy kis könnyű mozgásra, alkotó tevékenységre is vágyom. Még ha kutyát sétáltatok, az is több sikerélményt ad.

2016. szept. 15. 09:10
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit keverednek a dolgok.

Unod a munkát.

A másik indok, hogy voltak gondok a terhességgel. De közben írod, hogy kertészkednél, tennél vennél, stb.

Ha az irodai munkát nem bírod, akkor az otthoni fizikai munkát sem.

Szóval gondold át, hogy miért maradnál otthon. A korábbi gondok miatt, vagy csak unod a munkát. Mindkettő teljesen rendben van. Csak ne keverd össze a kettőt. Főleg, ha otthon majd megakarod beszélni. Fura lenne, ha a veszélyeztetettségre hivatkoznál, aztán otthon még megterhelőbb feladatokat csinálnál, mint amivel egyébként a munkád jár.

2016. szept. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs miért írtad ki ezt a kérdést. Adva van egy veszélyeztetett terhesség, egy kényelmes élet, egy megértő főnök, aki az apa is és még támogató is, és mégis azt írod, hogy a büszkeséged tart vissza.

Belegondolni sem merek, hogy mi fog még történni a büszkeséged miatt.

2016. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a férjed a főnököd,eddig is azt csináltál amit akarsz,fizetésed nélkül... Maradjunk abban ,könyvelni bármit el lehet sajnos,amúgy is egy kasszába megy a pénz...

Nem kell semmi kifogást keresni,a férjed gondolom tudja jól,hogy nem szereted a munkádat,csak ez biztos,azért csinálod azt,ahelyett,hogy önállóan dolgoznál bárhol másutt. Szóval mond meg neki,már nincs kedvem dolgozni,ennyi.

2016. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy az unalom az egyetlen indokom, ez pedig nem valid indok az én szememben - ezzel a gőzzel akár eddig se dolgoztam volna, eltarthatott volna a férjem, oszt' csók. Na ezt nem engedi a büszkeségem.

Orvosilag most nem igazán indokolt a táppénz, lekopogom. (Mikor véreztem, akkor sem mulasztottam egy napot sem.)

2016. szept. 15. 09:22
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd abba a munkat! Nem fog osszedolni a vilag tole. Mindenki potolhato, a te allapotod, idod nem ter vissza.
2016. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

És mi lenne, ha napi 4 órát dolgoznál? Elég sok feladatot el lehet végezni annyi idő alatt. Sokszor én is úgy érzem, hogy simán össze tudnám sűríteni 4 órába a 8 órás munkámat egy átlagos napon.

És akkor minden nap maradna bőven időd a feltöltődésre is.

2016. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Vihar a bilibe....

Ne haragudj, de én nem értem mi a bajod?Megteheted? Hagyd ott! Nem tök mindegy mi az indokod?!

2016. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!