Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down kockazatom 1:45 lett,...

Down kockazatom 1:45 lett, volt valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Vegul beteg vagy egeszseges lett a baba? Milyen volt a magzatvizvetel? Ilyenkor mar meg kell majd szulni a babat ha beteg es nem tartom meg?

Koszonom a valaszokat


2016. szept. 19. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Rengetegen szulnek ilyen eredmennyel egeszseges babat. 1:45 az jelenti, hogy 45 bababol 44 egeszseges, egy pedig Down-szindromas. Tehat eleg nagy az esely egeszseges babara meg igy is. Ilyen eredmennyel mindenkeppen megcsinaltatnam a magzatviz vizsgalatot. En eddig meg mindenkitol azt hallottam, hogy nem kell felni, nem faj, de sajat tapasztalatom nincs. Ugyancsak nincs sajat tapasztalatom, de en ugy tudom, hogy a 12. het utan meg kell szulni a babat.
2016. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Szia. Ne aggódj, ez csak kockázatbecslés.(Nekem eleve amniocentézis lesz a korom miatt. Ha a kombinált tesztet megcsináltatnám, nekem is hasonló jönne ki, csak mert elmúltam 40). Ismerek pár embert, akinek rossz lett a kombinált tesztje, a CVS (vagy az amnió, kinek melyiket csinálták meg) alapján meg kutya baja a gyereknek.

Nem olyan vészes az amnió, mint amilyennek a laikus közvélemény beállítja (nekem már volt az előző kettőnél is CVS-em). A szúrás olyan, mint egy vérvétel (csak a hasadat szúrják), utána pihenni kell és betartani az orvosi utasításokat, és nem lesz baj.

A legrosszabb benne az eredményre való több hetes várakozás. Bízz benne, hogy nem lesz semmi gond.

2016. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem ennél jobb érték jött ki, de az orvosommal megbeszéltük, hogy inkább legyen cvs, 3,6 mm volt a tarkóredő a 12. heti uh-n, megcsináltattam, egészséges kisfiam van, már óvódás (szobatisztasággal van némi gondunk most, de nem hinném, hogy összefüggés van a kettő között), neked miért lett ilyen az eredmény? orvosod mit mond? tarkóredő vagy véreredmény, esetleg a korod miatt? ja, én 29 éves voltam akkor, minden jót és próbálj meg ne túl sokat idegeskedni, tudom, hogy nehéz... :-)
2016. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen mennék tovább ezzel az eredménnyel. Persze, ha bevallalhato a beteg baba, akkor nem, de nyilván nem véletlenül csinaltattad meg a kombinált tesztet.

A héten voltam cvs-en, a korom miatt (40+), iszonyúan féltem előtte, főleg, hogy elvesztem a babát. De minden oké, a beavatkozás alig kellemetlen, utána pihenni kell, és minden rendben lesz.

Kombinált tesztet én nem is csinaltattan, engem nem nyugtatna meg, ha mondjuk 300 baba egészséges, csak az enyém beteg. Ezzel úgy vagyok, a lottót is meg szokták nyerni.

Melyik városban élsz? Bp-en a Bajcsy kórházban nagyon profi és kedves csapat van, bennük 100% megbiztam.

A másik kérdés: igen, meg kell szülni a babát, ha úgy döntesz. Indukált vetélésnek hívják, így utána tudsz nézni.

Szerintem még egyszer, jobb most egy kicsit kellemetlen beavatkozás, hogy utána nyugodtan tölthesd a szülésig az időd.

Majd írd meg, mit döntöttél!

2016. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek! En 30 vagyok, tarkoredo 3 lett volt orrcsont. A ver huzhatta le nagyon.

PAPP-A: 2,383 ui/L 0,650 MoM

Szabad- beta hCG 55,1ng/mL 1,424 MoM

Igen magzatvizvetelt mindenkepp akarok ilyen eredmennyel. Fajni nem faj ezek szerint? Miket kell betartani utana? Pihenes? Es mennyi ido mire megjon az eredmeny?

2016. szept. 19. 13:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Pihenni, lehetőleg feküdni aznap. Magnézium szedés 2 hétig, emelés, cipelés ne legyen. Szex nincs 2 hétig.

Szerintem mind betartható.

A fájdalom kb mint egy vérvétel esetén. Engem az nem is érdekelt, csak a babát néztem a monitoron, hogy jo messze legyen tőle a tű hegye :))

Amniot tenyészteni kell, eredmény kb 4 hét.

Én nagyon örülök, hogy megcsinaltattam a cvs-t, mert kiderült egy olyan eltérés, amelyet könnyebb lesz megelőzni, mint kezelni.

Ne félj a beavatkozástól, és drukkolok a jó eredményért!

2016. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a második fiammal volt amnióm a 17. héten. Sokkal rosszabbra számítottam. Pár perc volt az egész. Mondjuk a pihenést úgy megoldani,hogy van már egy "nagyobb", elég nehéz. Én óvatosan 3 nap után meg fel is vettem, mert üvöltött. De szerencsére nem volt semmi baj. Én csak két napot feküdtem végig, utána már azért császkáltam. Az eredményre várni volt rossz, bár mivel az uh-ok tökéletesek voltak, igyekeztem nyugtatni magam. Nem is lett semmi baj. Immáron egy éves lesz a kis "amnióm", és semmi baja.

Sok sikert!

2016. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem picivel volt jobb az eredmenyem, de a magzatviz vetelt nem ajanlotta egyik orvos sem, pedig kettohoz is elmentem, csak hogy biztos legyen. Vegul inkabb a Prenatestet valasztottam (inkabb tobb penzt adtam ki, mint hogy valami baja legyen a babamnak) es negativ lett az eredmeny, ettol nagyon megnyugodtam.
2016. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Én úgy látom két "fajta" orvos van. Vannak, akik nem ajánlják (és nem is igazán ismerik) az invazív vizsgálatokat, mert félnek, hogy a pánciensük beleesik a minimális vetélési kockázatba. És bár a kismama dönt, elvégezteti-e az amniót (CVS-t), egy esetleges vetélés esetén az azt javasló doki elveszítheti a kuncsaftját.


A másik típusú orvos, aki ismeri,- ne adj' isten -rendszeresen végzi ezt a fajta vizsgálatot. Ők nem látják olyan hatalmasnak a vetélési kockázatot (mert ténylegesen mégcsak fél százalék sincs), viszont látják annak a veszélyét, hogy az ilyen kockázatbecslő tesztek sokszor tévesen pozitívak, vagy ami nagyobb baj tévesen negatívak. És az igaz tragédia az, ha megszületik egy súlyosan szellemi és/vagy testi fogyatékos gyerek aki egy életen át ellátásra szorul.


Én gondolkodás nélkül belementem anno a CVS-be, mert semmiképpen sem vállalnék down-os babát (volt a családban ilyen, és láttam, mivel jár), másrészt pedig megbeszéltem magammal, hogy semmi sem kockázat nélküli. Az sem, hogy bejövök reggel autóval dolgozni. Mert bármikor belém jöhet akárki, és akkor akár az ütközéstől is elvetélhetek (bocs a hasonlatért).


Szóval sajnos mérlegelni és dönteni kell.

2016. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En is a prenatestet csinaltattam meg,14 nap mulva megvolt az eredmeny!:)
2016. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!