Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhesen 7 kilót...

8 hetes terhesen 7 kilót felszedtem, mi lesz a végéig?

Figyelt kérdés

47 kilóról indultam. Tény, hogy már táppénzen vagyok. Vagyis van időm rendesen enni. De csak 2 hete vagyok itthon még. És máris rámjött 7 kiló. Néha érzem, hogy ez leterhel, nehezen veszek levegőt, Alvás előtt, nyugalmi állapotban heves szívdobogás jön rám, majd elmúlik és alszom.

Figyeljek oda, hogy mit eszem, és próbáljam visszafogni magam? Dokihoz a hét végén kell mennem, addig itt érdeklődnék.

Már nincs hányingerem sem, hányni nem is hánytam :) Volt még valaki, aki pálcika volt terhesség előtt és hirtelen ennyit hízott? :D


2016. nov. 15. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyon sok. Ez nem a terhesseg miatt van. Ha így haladsz (nyilván nem fogsz), akkor olyan +50 kgra tippelnék a végére. Majd a doki mondja hogy mit hogy csinálj, terhesen nem lehet csak úgy diétázni.
2016. nov. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Amikor májusban itthon voltam egy hónapot, akkor 1 kiló jött rám 1 hét alatt, de az pitty putty el is tűnt...

Hát ezt megemlítem a dokinak mindenképp, mert ez tényleg sok :D Mondjuk annyiból nem bánom, hogy végre emberi súlyom van most :)

2016. nov. 15. 08:45
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

7 kiló két hét alatt? Nem vizesedsz? Hájból szinte lehetetlen 7 kilót felszedni ennyi idő alatt... Milyen magas vagy?


Ha rengeteget eszel, akkor persze lehetséges, bár nemcsak háj, hanem maga a kaja, víz meg társai is jönnek. Szerintem ha tényleg nagyon sokat eszel, és nem vagy nagyon vékony, akkor lehet érdemesebb lenne visszafogni magad.

2016. nov. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Ha csak nem 150 centi alatt vagy, 47 kilös kezdősúly nagyon kevés. Gyanítom most vagy kb. a normál, nem terhesen is szükséges súlynál 7 kg "plusszal".

Úgyhogy nagyon nem gáz.

2016. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jajj :) Nem 2 hét alatt :) Terhesség előtt voltam 47 kiló, azóta jött rám ennyi :)

Olyan hű de sokkal többet nem eszem, csak van időm rendesen kajolni. Gyárban dolgoztam és 10 perc alatt kajáltam bent.

Vizesedni nem vizesedek. Háj meg nem látszódik :) Eloszlott. Cicire, combra, fenékre és egy picit a hasamra. 167 cm.vagyok.

Viszont eddig is, de terhesség alatt mégtöbbet iszom. :)éjszaka is sokszor kelek fel arra, hogy szomjas vagyok. De már a beágyazódás óta. Szinte első tünetem volt(bár akkor még nem.is sejtettem) :)

2016. nov. 15. 08:56
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, kb ennyinek kéne legyek, csak évek óta 47-50 között mozogtam. Ehettem bármit....
2016. nov. 15. 08:57
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Én is ennyit szedtem fel az elején. Az összes hízásom volt 25 kg. Én mondjuk 44 kg-val estem teherbe és szörnyen néztem ki. A dokimmal pont találkoztam a boltban azokban a napokban, amikor a teherbeesés történt és megkérdezte, hogy mi a bajom, hogy ilyen sovány vagyok, aggódik értem (rengeteget jártam hozzá nőgyógyászati problémákkal, így ismert). Amikor pár hét múlva mentem a pozitív teszttel, már 50 kg voltam, ujjongott, hogy mennyivel egészségesebben nézek ki. De én tényleg jobban éreztem magam pár plusz kilóval. De lassult is a hízás jócskán, az utolsó egy hónapban meg kb 5 kg víz jött fel rám, így a szülőágyról felkelve már 58 kg voltam, szülés után egy hónappal pedig 54 kg (ez a normál súlyom). Egészségesen született a fiunk, nekem sem volt semmi bajom, csíkjaim se lettek. De ha neked ez a plusz 7 kg már ilyen gondokat okoz, akkor beszélj a dokiddal és figyelj oda az étkezésre. Nem kell kettőt helyett enni, és tudod magad kontrollálni akkor is, ha otthon vagy. Ha meg nem megy, akkor menj vissza dolgozni (ha az egészségügyi állapotod engedi).
2016. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sem biztos hogy baj.

Én 162 cm-hez indultam 49-ről, aztán lementem 47-re, a hányinger miatt, végül 23 kg plusszal zártam. Soha senki nem mondta, hogy sok lenne, jól néztem ki. Nekem az volt a megterhelő, hogy a 16. héttől szüléig heti egy kilót felszedtem, és éreztem hogy az ízületeimnek nagyon nehéz.

Szülés után hamar el is tűnt minden, újra 50 körül voltam kb. fél év alatt, pedig nem sportoltam, csak szoptattam...


Orvossal beszélj emiatt mindenképpen, másra ne hallgass.


A szívdobogás meg nem hinném hogy az evéssel függ össze, inkább vérnyomás dolog lehet, esetleg vércukorszint ingadozás, de tényleg a doki megmondja majd. Mindenről számolj be neki.

2016. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jó érzés, hogy jött rám pár kiló, csak lehet, gyors volt ez így a szervezetemnek. Ám visszamennék dolgozni, sőt, el sem jöttem volna, ha a munkahelyem engedne dolgozni. De nem enged, mert zajos, hangos, álló munka, 12 óra...stb :(

Hát kivi leszek, mit mond majd a doki :)

2016. nov. 15. 09:04
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha sokat iszol ennyire, akkor nagyon könnyen lehet, hogy a vércukroddal lesz/van gond. Érdemes lesz már a 16.héten elmenni terhelésre.
2016. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!