Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentzist engedjem Vagy...

Amniocentzist engedjem Vagy Nem? Bvebben Lent

Figyelt kérdés
12+6naposan 3.2nyakiredo Ma Voltam Genetikai Uhon Nyaki Redo 2.9 Minden Jo Megis szurni Akarnak En Nem Engedtem Meg Jan 10-en Megyek Uh-ra Ha Addig Meggondolom Megcsinaljak . . . Adnatok Tanacsot
2016. dec. 6. 12:33
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Most 14+1 hetes vagyok
2016. dec. 6. 12:36
 2/29 anonim ***** válasza:
32%

Az amnio eredmenye megvaltoztatja azt a dontesed, hogy megtartode a kicsit? Ha igyis ugyis akarod es szereted a kicsidet, akkor ne hagyd magad. Sztem az 3,2 sem veszes annyira, bar en nem vagyok orvos. En nem csinaltatnam meg. Nem szamit az eredmenye.

28+0 hkm

2016. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Ha ma 2,9 akkor én nem engedném. De így én könnyen vagyok, könnyen is mondom mert nem nekem kell utána együtt élnem azzal ha rosszul döntők. Emiatt én azt javaslom h paroddal beszéljetek át h mi legyen. Az alapján döntsenek, mivel itt pró és Kontrát egyaránt kapni fogsz amitől ugyanúgy nem tudsz dönteni majd. Fontos h családban van e hajlam rá, ha van sérült, autista vagy down kor a családban akkor viszont megfontolandó.

Üdv

39hkm

2016. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nincs beteg a családba, semmi eltérést nem látnak csak ennyit láttak, nagyon nehéz
2016. dec. 6. 13:03
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Mivel nem vállalnék be beteg babát, így megcsináltatnám. Én voltam genetikusnál alacsony afp miatt, nagyon alapos indok kell az amniohoz. Ha az orvos ajánlja, akkor annak oka van. Nem szeretnek az orvosok szurkálni, főleg nem a genetikán. És nem jó minden eredményed, mert a tarkóredő érték magas. Az, hogy másodszor kevesebbet mértek, teljesen normális, mert folyamatosan csökken. Ezért kell a 12. héten csinálni.
2016. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, én erre szimpla igent, vagy nemet nem tudok mondani, ezt egy picit messzebbről kell megmagyaráznom: nem vagyok kimondottan abortusz párti, de nem is ellenzem. Azt gondolom, hogy vannak esetek, amikor egyszerűen ez az egyetlen megoldás, de én maximum a 6. hétig lennék képes rá. Utána már annyira emberi, az agya is kifejlődik, annyira felfogja, hogy mi történik vele, hogy nem tudnám megtenni. (sokak szerint a születéssel veszi kezdetét az emberi mivolta, de én úgy gondolom, hogy akkortól, amikortól kifejlődik az agya. Ez az én szuvenír véleményem...) Az amniocentézist viszont a 16. hét után végzik és onnantól számítva még kb 4 hét, mire eredménye van. Ergo egy 20 hetes baba elvetetéséről kellene dönteni. 22 hetes koraszülöttnek már van egy icipici esélye az életben maradásra. Ezzel csak érzékeltetni szeretném azt, hogy egy 20 hetes baba elvetetése mennyire késői... Norvégiában például a 12 hetes (!!!) magzatokat is megpróbálják életben tartani, koraszülöttként kezelik őket!

Ezzel azt akarom érzékeltetni, hogy én miért nem lennék képes az eredmény alapján dönteni a babám sorsáról. Mármint nem tudnám azt mondani, hogy akkor szedjék ki belőlem. A vizsgálattal pedig az a baj, hogy ha nincs probléma, akkor megnyugtató az eredmény, csak hogy indokolatlanul magas vetélési kockázattal jár. Lehet, hogy egy teljesen egészséges babát veszítenél el miatta.

Tehát én nem engedném a vizsgálatot.

2016. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. dec. 6. 13:23
 8/29 anonim ***** válasza:
86%
Prena, nifty teszt? Kb. 200 ezer ft és csak egy vérvétel, ugyanolyan pontos, mint az amnio, de pénzbe kerül.
2016. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez attól függ, hogy ha beteg lenne a baba akkor is megtartanátok-e vagy sem.

Ha mindenképpen megtartjátok, akkor felesleges a böködés.

Ha betegség esetén nem tartanátok meg, akkor meg menj el szerintem a vizsgálatra. 2,5mm felett már javasolják én úgy tudom.


---------------

Én megcsináltatnám a vizsgálatot.

2016. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Azt mondjuk kötve hiszem, hogy 12 hetes embirót/magzatot bárhol a világon megpróbálnak életben tartani, de mindegy, nem is ide tartozik.


Egyetértek azokkal, hogy attól függően dönts, hogy megtartanád-e a beteg babát. Ha nem, akkor nem kérdés, csináltasd meg. Kb. 0,1-1% az esélye, hogy komplikáció adódik a mintavétel után, abszolút rutineljárás, több ismerősömnek is csinálták hasonló, meg rosszabb tarkóredő és véreredmények miatt. Nem lett baja a terhességnek a mintavételtől és egészséges babák születtek.

2016. dec. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!