Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. héten az efféle görcsölés...

36. héten az efféle görcsölés mitől lehet vajon?

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok.

Ma este folyamatosan görcsöl alul a hasam, ilyen nyilaló érzés, hogy csak összegörnyedve tudok menni. De leültem és így szinte nem is érzem, ha felállok akkor megint rossz, bár ki lehet bírni.


Előzmény:

Ma voltunk férjemmel egy nagyobb bevásárláson, kb. déltől délután 4-ig tartott a séta a boltokban. Akkor nem éreztem semmit, simán bírtam.

További előzmény:

Pár napja nehezebben megy a nagy wc-zés pedig ugyanannyi gyümölcsöt meg folyadékot iszom és ugyanazokat a vitaminokat szedem.


Szerintem a wc probléma lehet az oka mert egy-kétszer pukiztam. Semmi puffasztó ételt nem ettem amúgy.


Nem értem hogy mitől lehet a székrekedés? Terhesség végén ez másnál is így van? A görcs ettől lehetett?


A jósló fájás az miben más görcs?


Sokszor előfordul már mostanában hogy reggelente ébredéskor mostanában néha enyhe megjön érzésem szokott lenni meg fájdalommentes összehúzódásokat is szoktam érezni. Olvastam, hogy ez normális ilyenkor.


De a görcsölést nem értem mi meg azt se, hogy miért nehezebb a nagy wc-zés.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. dec. 10. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A vége felé nekemis volt székrekedésem, sőt most 7 hét után is még mindig.

A görcsök is normálisak ne aggódj készül a tested a szülésre. Nekem úgy kezdődött az egész hogy mint amikor megjön amenstruáció és majd le akart szakadni a hasam allja. Aztán jöttek a görcsök. Mostmár pihenj minnél többet amennyit csak tudsz a nagy bevásárlasokat is inkább hagyd másra ha tudod!

Most még tudsz pihenni utána már nagyon nemlesz rá lehetőség :P

Boldog babavárást!

2016. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Székrekedésem nekem is volt a vége felé. A jóslófájás olyan volt,mint a menstruációs görcsök.
2016. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így teljesen korrekt.

Nekem legutóbb a 30. hét táján volt ilyen, amikor túlhajtottam magam.

Lépni alig tudtam a fájdalomtól.

Ha lefeküdtem semmi, de ahogy felkektem, megint...


A székrekedéshez enbek nem sok köze lehet. Nekem egész terhességem alatt szokott lenni, de ettől még nem görcsöltem végig.


Ne aggódj, én túl is léptem a tetminust, szóval nincs gond, pihenj többet, ha belefér.

2016. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem hogy nem a székrekedés az oka, lehet sok volt most hirtelen a séta (egész terhességem végig pihizem). Még mindig fáj, de ha pihenek akkor csak nagyon enyhén érzem. Megyek aludni, reggel kipihent leszek meglátom hogy érzem majd magam. :)
2016. dec. 10. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:
A székrekedést a progeszteron okozza es teljesen normális.
2016. dec. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

wc-zni voltam már azóta. Reggel pedig amikor felkeltem nem fájt. De most megint érzem pedig csak reggeliztem meg beraktam a mosnivalókat meg zuhanyoztam, ennyit csináltam.

Ez jósló fájás lenne akkor?

2016. dec. 11. 10:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, a jóslófájás már a szülési fájásra hasonlít.

Ez haskeményedés és görcs, ami terhelésre jelentkezik.

A jóslók akár álmodban is jelentkezhetnek, az nem függ attól hogy mit és mennyit csinálsz.


Egyszerűen több pihenést igényel a szervezeted most.

Nekem ekkor emelte maximumra a magnéziumot meg a kalciumot az orvosom, de te gondolom azt már nem szedsz most.(Mármint magnéziumot)

2016. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem szedtem amúgy se magnézniumot mert soha nem volt görcsölésem, probléma mentes volt teljesen a terhességem.

Most meg már nem fogok szedni, úgy tudom 36. héttől már nem lehet szedni.

2016. dec. 11. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!