Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok is előfordult a...

Nálatok is előfordult a terhesség elején, hogy össze-vissza mértek az UH-on?

Figyelt kérdés

Nálam következő a helyzet: 5. héten 9,5mm petezsákot láttak szikhólyaggal. 1 héttel később (másik orvos, másik gépen) 11mm petezsákban 5,8mn-es embriót mért szívhanggal. A gép 4 hetes terhességet írt ki.

Ebben több fura dolog is van:

- 11mm-es petezsákban nem szokott ekkora embrió lenni

-4 hetesen még nem látnak semmit. Nem ám embriót szívhanggal...

Szóval szerintem valamit elmértek, mert az biztos, hogy fejlődött a terhesség, ha a kezdetben üres petezsákban élő embrió lett... Vagy én gondolkodom rosszúl?!?


2016. dec. 10. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a 6-7. héten barnáztam 3x, mindháromszor néztek uh-val, mindhárom össze-vissza értéket adott ki (egymáshoz képest mintha "összement" volna az embrió), nem is értettem mi van. Azzal nyugtattam magam, hogy szívhang végig volt. Dokitól és uh géptől is függ. Itt egyetlen hajszálnyi eltérés is napokat jelenthet.
2016. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egész terhesség alatt össze-vissza mérik, nem csak az elején.

Az elején a millimétetek heteket számítanak...

Ha volt rendes ciklusod, akkor általában max. egy hét csúszással ide vagy oda jól belőhető.

A 12 hetes UH pedig hozzávetőlegesen a legpontosabb eredményt adja.

2016. dec. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyetlen ertelmetlennek tuno dolog a leirasodban szamomra a 4 hetes terhessegi kor meghatarozas, amire irtad, hogy a gep dobott ki.

Tobb tablazatot atneztem 5-6 mm-es CRL-t 6 hetes terhesseghez irnak, 5 hetes terhesseghez pedig 1 mm-t. Tehat az egy hettel korabbi uh-n siman igaz lehetett, hogy nem lattak meg embriot.

A 11 mm-es petezsak pedig 5 het 4 naposnak felel meg, ez nem valami nagy elteres, masreszt siman el is merhettek.

De onnantol kezdve, hogy van embrio es szivhang, nem is szoktak foglalkozni a petezsak meretevel.

(Es az sem igaz, hogy 1-2 mm-es elmeres heteket jelent, vagy valami hasonlot irt az egyik valaszolo, ha hol emlekszem. 5 hetrol 6 hetre 5-6 mm-t no az embrio ulomagassaga, onnantol egy ideig napi 1mm-t. Szoval egy kis "elmeresbol" sem lesz tul nagy kulonbseg.)


Itt a lenyeg annyi, hogy van embriod szivhanggal, ami nagyon jo dolog.

2016. dec. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!