Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanárként dolgozom, kismama...

Tanárként dolgozom, kismama vagyok, hogy van a szabadság kérdése?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3 hónapos terhes vagyok, nagyon sok a betegség az iskolában, a héten is elkaptam a hányás-hasmenést. Nagyon erősen gondolkozom azon, hogy 2017-től táppénzre megyek. De előtte kivenném a 2017-es szabadságaimat. A kérdésem az, hogy kivehetem-e az egész éves szabimat beleszámítva a szüneteket, vagy sem?
2016. dec. 10. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szintén pedagógus vagyok, én nyáron mentem táppénzre csak, és az azévi szabikat megkaptam. A jövő évit szerintem nem lehet, hiszen akkor már táppénzen leszel. De nem értek hozzá, csak logikátlannak gondolnám. Egyébként az iskolatitkárotok ezt pontosan ki tudja számolni neked, nekem is ő mondta meg, hogy meddig menjek dolgozni, mennyi szünetem van még, stb. Menj és kérdezd meg, megbízhatóbb választ fogsz kapni, mint itt.
2016. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyire előre nem adják ki, csak időarányosan. Mi van, ha neadjisten történik valami, egész évre nem marad szabid?
2016. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én 2017-ben szeretném a 2017. évi szabadságokat kivenni még azelőtt, hogy táppénzre mennék. De elvileg, ha neked megengedték, nekem is meg kellene engedniük szerintem. Vagy előbb nyári szüneten voltál és utána mentél táppénzre?
2016. dec. 10. 21:15
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es hát sajnos én is így látom.. :/
2016. dec. 10. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell megengedni. A szabadság nagyobb részével a munkáltató rendelkezik és nem kötelezhető arra, hogy előbb kiadja. Pláne, hogy neked időhöz kötött kötelező szabadságod van. Tegyük fel most kiveszed mindet, mégsem lesz gyerek -konkrétan hogy oldanad meg a nyári szünetet? Nem, nem veheted Kína szbadsagodat, csak tappenzen lehetsz, ha nem akarsz dolgozni
2016. dec. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Cég döntése, hogy kiveheted-e a teljes 2017-es szabit vagy csak idöarányosan. Nálunk ki lehet venni az összeset.
2016. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igen, először elhasználtam a nyári szünet alatt a fennmaradó szabadságaimat, és utána mentem csak táppénzre. Kb annyit jelentett, hogy tanév vége után a többiek ugye júli elejéig jártak dolgozni, én meg 1-2 héttel előbb abbahagytam, tanév vége után kb 1 hétig jártam még be. Nálam ősszel született a baba, nem voltam ennyire az elején.
2016. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!