Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hőmérséklet csökkenése 7....

Mrsbara kérdése:

Hőmérséklet csökkenése 7. héten normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7 hetes és 2 napos kismami vagyok, és az a kérdésem, hogy mennyire normális az, ha a hőmérsékletem általában 37,1, de vannak napok, amikor 36,7 körül mozog? FONTOS hozzátennem, hogy nem reggeli mérés, hanem nap közbeni, és nem is azonos időpontokban.

5 nappal ezelőtt ugyanígy leesett, én pedig kétségbe, majd másnapra megint a szokásos 37,1 lett, és tegnapig tartotta is magát, ma viszont megint leesett.

Elsőre talán furának tűnhet, hogy naponta mérem, de mivel már elveszítettünk egy babát (missed ab. volt), nagyon aggodalmasan telnek a napjaim, hogy ezúttal minden rendben legyen...

Köszi előre is mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait :)



2016. dec. 14. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem reggeli mérés, hanem nap közbeni, és nem is azonos időpontokban"

Innentől kezdve semmi értelme se a mérésnek, se a kérdésnek.


Ha így folytatod, a stressztől megy el a baba.

2016. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már méred, reggel mérd. :)

Az esti adat csak "tájékoztató jellegű", egy csomó minden befolyásolhatja.

Inkább menj el megnyugtatásul egy plusz ultrahangra, akár magánban.

Szívhang volt már?

2016. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam le pontosan mindent, hogy világosak legyenek a körülmények. Ezzel együtt segítséget - és ha van rá mód - megnyugtatást szeretnék kérni, nem pedig bántást. Elhiheted, hogy éppen ezért tettem fel a kérdést. Pontosan arra törekszem, hogy megnyugodjak. De nem érzem azt, hogy védekeznem kellene egy olyan emberrel szemben, aki úgy gondolja, így kell kommunikálni egy aggódó kismamával. A kérdésemnek pedig azért van értelme, mert bízom benne, hogy lesz olyan, aki arra válaszol, amit kérdeztem...
2016. dec. 14. 20:39
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál, Második Válaszoló :)

Hétfőn megyek ultrahangra, akkorra hívott vissza a doki :) Az első alkalommal pont 6 hetes voltam, és akkor mutatott szívhangot is :)

2016. dec. 14. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sürgősen fejezd be a mérést, az elsőnek igaza volt, bár kissé nyersen fogalmazott, hogy ezzel ártasz a legtöbbet a babának!


Nekem volt vetélésem az 5-6. hónap határán, szóval nem missed volt, hanem rendes szülés, tehát nekem is volt min aggódnom a második terhességnél. A pozitív teszt után azonnal abbahagytam a mérést, mert ez is csak egy stresszforrás! A második trimeszter elején megbetegedtem, ugyanúgy 36,6 volt a napközbeni hőm, ha nem volt hőemelkedésem a betegség miatt, holott 37,2-es ébredésivel teszteltem pozitívat.


Ne mérj!!!!!!! Lazíts és élvezd a terhességet!

2016. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első két babánál végig mértem a hőm míg ki nem derült mindkétszer hogy elmentek! Harmadiknál úgy döntöttem 1 szer tesztelek, ha pozi nem mérem tovább. Most vagyok 24 hetes
2016. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok :) Az Elsőnek is köszönöm, és tudom, hogy igazatok van, tényleg a nyugalom a legfontosabb.

Én is elhatároztam, hogy inkább a pozitívumokra koncentrálok, és törekszem is rá, hogy így legyen :)

2016. dec. 14. 22:17
 8/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Elnézést, ha nyersen fogalmaztam. Nem bántó akartam lenni, hanem lényegretörő.


Kedves Kérdező, a testhőmérsékletet minden reggel azonos időpontban kell mérni, min. 6 óra alvás után. Másképpen nincs értelme, mert nagyon sok minden befolyásolja a nappali testhőt.


A korai terhességnél a magasabb testhőt a megemelkedett progeszteron szint okozza, ami idővel változó lehet, tehát a 4.-5. héttől már semmit nem jelent, ha leesik a hő.


Nem riogatás, de 1000 ok okozhat vetélést, és a leesett progeszteron csak az egyike. Ezt azért írom, hogy ne idegesítsd magad ezen, mert a stresszhormon úgyszintén vetélést okoz.


Sajnos szinte kivétel nélkül minden nő átesik vetélésen, csak sokan a 3.-5. hét körül, így nem is tudnak róla, hogy az adott menses vetélés. Tehát ne gondold azt, hogy veled valami baj lehet, és hogy veszélyben lehet a mostani babád.


Pihenj minél többet, és legyél vidám, mert a boldogsághormon bejut a picihez, és akkor ő is jól érzi magát. Na persze 7 hetesen még pici ehhez, de ha folyamatosan megy a boldogsághormon, akkor egy vidám, kiegyensúlyozott baba lesz.


Jó egészséget kívánok.

2016. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!