Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dagad a lábam, vizeletemben...

Dagad a lábam, vizeletemben fehérjét találtak. Most be fognak fektetni a kórházba? Mi ilyenkor a teendő? Mit fognak csinálni? A vérnyomásom 135/85 körül van.

Figyelt kérdés
A dokim azt mondta, ha tartósan 140/90 felett van, akkor kórház. 34 hetes vagyok! Nagyon meg vagyok ijedve!
2008. okt. 8. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

Én már néhány hete igy vagyok, annyi különbséggel, hogy a vérnyomásom is felment.

A dokim írt fel vérnyomáscsökkentőt, szednem kell, és napjában 5-6 alkalommal megmérni a vérnyomásom. addig míg így sikerül kordában tartani nem fektet be.

De folyamatosan figyelik a babóm.

A legfontosabb, hogy ne idegeskedj, mertz az felnyomhatja a vérnyomásod.

Kitartás!

36 hetes kismami

2008. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez most toxémia ugye? És ha valami van a babával egyből császároznak? És egyszeri vérnyomás-kiugrás is számít, vagy csak ha többször fent van?
2008. okt. 8. 09:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Akkor van gond, ha folyamatosan fent van a vérnyomásod. Ha magasat mérsz, pihenj kicsit, próbálj nem idegeskedni, és fél óra múlva mérd vissza. Én hasonló helyzetben voltam, és 2 óránként mértem a vérnyomásom. Kórházba akkor fektettek be, amikor a vérnyomásom 156/90 lett, a vizeletemből kapásból kicsapódott a fehérje, és a lábaim már alig fértek be a 38-as papucsba. 33 hetes voltam. 2 hétig feküdtem a patológián, vérnyomáscsökkentőt szedtem (így is 140-es volt - hozzáteszem, iszonyú forró nyár volt), végül a baba rosszabbodó keringése miatt lett császár. Most mindketten jól vagyunk.
2008. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én súlyos toxémiával szültem, most újra gyógyszert szedek a második terhességemmel, amivel 32. hetes vagyok. Szóval már gyakorlott vagyok a témában és azt javaslom neked, hogy ne félj, inkább mondd a dokinak, hogy 140-es a vérnyomásod és fektessenek be, hogy folyamatos megfigyelés alatt lehess. Az általad mért vérnyomás már nagyon nincs messze ettől a 140/90-től és kiugró értékeid is vannak, nem játszanék tovább, ez annál sokkal komolyabb dolog. Az ember szinte el sem tudja hinni, hogy ez mennyire komoly, míg túl nincs rajta. Én sem vettem komolyan, próbáltam elkerülni, hogy befektessenek. Aztán már három keresztes fehérjével mentem be, a testem iszonyú sok vizet raktározott el, alig működött a vizeletkiválasztásom. Amúgy meg nem éreztem magam rosszul, én sajnos még a magas vérnyomást sem érzem meg. Másnap császározni kellett a gyerek rossz szívműködése miatt.

2008. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!