Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kellene még normál...

Meddig kellene még normál adagban szednem a progeszteron pótlást? (mindegyik orvos mást mond. ) 12+1 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Utrogestant szedek, napi 2x1-et. Az az orvos, aki felírta, azt mondta, hogy 8.hétig szedjem. Nem hallgattam rá, ha elkezdem szedni, akkor úgy tudom, hogy első trimeszterben végig szedni kell. Egy másik orvos azt mondta a 11.héten, hogy most rögtön abba lehet hagyni, nem kell csökkenteni az adagot. Egy másik pedig azt mondta, hogy a 16. hétig kell szedni. Most akkor mit csináljak? Emiatt az össze-vissza beszéd miatt fogadtam magánorvost, de csak februárban tudok majd elmenni hozzá.
2017. jan. 12. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14. hétig kellett normál adagban, utána pedig fokozatosan csökkentve (de én eleve nagyobb adagban kaptam, ha jól emlékszem, 2x3-mat kellett és a végén csökkent 2x1-re). Szóval ha ilyen kis adagban kapod, akkor akár azonnal el is lehet hagyni.
2017. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

12 hetesen fokozatosan le lehet építeni.

Én már betöltöttem a 13 hetet, amikor elfogyott, előtte 4-5 napig már csak 1-et vettem be egy nap.

2017. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 12. heten a placenta atveszi a hormontermelest, mar nincs szukseg potlasra. Fokozatosan kell csokkenteni. Bar te eleg keveset szedtel eleve.
2017. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

12 hetesen már csökkenteni kell, hacsak a doki mást nem mond (esetleg volt előzmény vérzés barnázás akkor akár 15 hétig is szedetik)

Főorvos mondta nekem, hogy a méhlepény majdnem 300szoros mennyiséget termel mint amennyit mi pótolunk így felesleges onnantól szedni. Egy a fontos, egyik napról a másikra nem szabad abbahagyni, fokozatosan kell csökkenteni. Nekem pl úgy, hogy lefelezem és 4 napig úgy szedem aztán megint felezem amíg el nem fogy 4 naponta.


Én úgy gondolom, ha progipótlás mellett semmi pecsételésed nem volt akkor 12.héttől fokozatosan leépítheted. De neked kell tudni melyik dokira hallgatsz :)


11hkm

2017. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nekem pl úgy, hogy lefelezem és 4 napig úgy szedem aztán megint felezem amíg el nem fogy 4 naponta."


Igen, így szokták, de a 2x1-et nem nagyon lehet hova felezni, ez már nagyon kis mennyiség. (Jó, elvileg lehetne 1x1-re, de az nem nagy különbség.)

2017. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! :)

Van még kb 20 szem a dobozban, akkor most a bizti kedvéért ezen a héten szedem végig rendesen, aztán hétfőtől mondjuk 3 napig egy szemet. Nem nagy adag, de azért én mégis biztosabbnak érzem, ha fokozatosan csökkentem, az a tuti :)

2017. jan. 12. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább 2-szer felet szed, a biztonság kedvéért. Egyébként a betegtájékoztatón rajta van, hogy kell abbahagyni.

Nekem is felírták, de szerencsére nem kellett és már nem emlékszem, mit olvastam.

2017. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!