Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Neo-ferro-folgamma 2*1-et...

Neo-ferro-folgamma 2*1-et kell szednem?

Figyelt kérdés
Mivel a magnéziummal nem lehet egyszerre szedni, ezért sokszor elfelejtem a vasat bevenni. A mg eszembe van, mert sokszor görcsöl a lábam. Szerintetek vehetek be 1*2 szem vasat? S akkor letudnám egybe, így tuti nem marad ki.
2010. máj. 5. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésedere válaszolok, hanem én is kérdezek :)

Ha 2x1 vasat szedsz, akkor hogy oldod meg az éhgyomorra szedés kérdését? Nekem egyenlőre csak napi 1 kell, ezt bevezem hajnalban, aztán délelőtt a magnézium. Viszont 1 hét múlva már napi 2 vasat kell szednem, de ezt hogy oldom meg éhgyomorra? Vagy te nem éhgyomorra szedted a 2x1-t?

2010. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most másoltam ezt ki:

Neo- Ferro- Folgamma gyomornedv-ellenálló tabletta együttes alkalmazása étellel/itallal

A Neo- Ferro- Folgamma gyomornedv-ellenálló tablettát legalább 1 órával előbb vagy 2 órával később kell bevenni, mint a következő ételeket, másképp azok nem hatnak megfelelő módon: tea, kávé, tojás, tej vagy tejtermékek teljes kiőrlésű kenyér és más gabona készítmények (cereáliák), diétás rostok.


Én ehez próbálok alkalmazkodni. De általában nem jön össze, főleg ha a gyerekeim is betegek, s az ő gyógyszereiket is fejben kell tartanom, hogy igazodjon a bevétel. Ezért gondoltam azt, hogy ha felkelek, nem vehetnék e be kettőt.?.

2010. máj. 5. 11:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Én napi 1 Neo-Ferro-Folgammát szedek és napi 1 magnéziumot. Plusz másnaponta 1 csepp Vigantolt és naponta 1 kanál Hipp Natal szirupot.

Én úgy oldom meg, hogy a reggeli tejeskávémat megiszom 7-8 óra között, a vasat 11-kor szoktam bevenni. A magnéziumot pedig mindig csak este, mert félek attól, nehogy éjjel lábikra görcsöm legyen.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: a tájékoztatóban az van, hogy ha az orvos nem rendeli másképp, akkor 3x 1 vagy 2 tabletta. Tehát be lehet venni belőle egyszerre 2 darabot. Szerintem nyugodtan vedd be.


34 hetes kismama

2010. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!