Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyi progi pótlást...

Ki mennyi progi pótlást kapott a terhesség elején, h megmaradjon a baba?

Figyelt kérdés
Én progesteron exeltist szedek 3x1et,ami 600mg összesen,de még így is barnázok. Volt aki ennél többet kapott? Mennyi lehet a maximum?
2017. jan. 19. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából a hatás szempontjából nem csak a mennyiség számít, hanem az is, hogy hogyan használod.

Legrosszabb hatásfoka a szájon át szedhetőnek van, mert a gyomor egy részét lebontja.

A hüvelyinek jobb a felszívódása, viszont kifolyik, ezért felhelyezés után feküdni kell vele fél-1 órát.

Legjobbak az injekciók, meg a Crinone gel, mert ezek közvetlenül emelik a vér progeszteron szintjét. Ezért ezek kisebb dózisúak is 25- 80 mg.

Én lombikok miatt használtam már

- Utrogestan-t 3×3-at (900 mg; csak lombikosoknak szabad ilyen magas dózis)

- Progesterone Exeltis-t (hüvelybe) 3×1+ Prolutex injekciót-t

-Most Crinone gel + Prolutex inj. van; ez mg-ra nem sok 105 mg, viszont a prog. szintem az egekben van.

2017. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Utrogestan 100mg hüvelytabletta, 3*1-et "szedtem".
2017. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyaltalan progeszteronhiany miatt barnazol? Megneztek a progit nem terhesen es terhesen is es keves volt?

Csak mert ha nincs sargatest elegtelenseged, akkor szedheted a vilag osszes progeszteronjat, akkor is barnazni fogsz, mert valoszinuleg mas okozza a verzest.


En pl 3 vetelesen tul vagyok, most ismet babat varok.

Semmi gond a progeszteronszintemmel, ennek ellenere siman elhalt a terhessegem nagy mennyisegu progi mellett is legutobb.

Most is felirtak (feleslegesen), de nem szedek. 3x100 mg huvelykapszula formajaban.

Ennek ellenere volt mar pecsetelo verzesem 3 hete, 1 hete pedig rendes, eros verzesem.

Mivel nem progihianyom van, igy mindegy, hogy mennyi progit szedek.


Csak azert irom, hogy ne feltetlenul varj csodat tole, nem biztos, hogy ezzel osszefuggesben van a barnazas.

2017. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,vérvétel alapján kaptam a pótlást,bár terhességem alatt még nem nézték. Mindem menstruáció előtt és után barnáztam,ezért nézettem meg. Nálad végül kiderült mi okozza a vérzést/barnázást? Nekem sem haematoma, se semmi más nem látható,így fenyegető vetélés a diagnózis.
2017. jan. 19. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Utrogestan 3x1 + duphaston 3x1 volt a dózisom
2017. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az elso pecseteloverzes valoszinuleg csak egy elpattant er lehetett. Aznap az orrom is verzett sokszor es mivel ennel a terhessegnel kis mennyisegben verhigitot is kapok, igy erre tippelt az orvos, mert uh-n nem volt nyoma a verzesnek. De az tenyleg picike volt.

A masodik kb 8 hetesen volt, uh-n az latszodott, az embriotol nem messze valt le egy darab mehnyalkahartya es valoszinuleg szinten a verhigitotol vereztem olyan erosen. De hogy miert valt le azt nem tudjak.

Mondjuk nekem rendes, kihordott terhrssegemnrl is volt ilyen, akkor 12 hetesen es megmaradt a baba.

Most is rendben volt meg a verzes utan az embrio.

Szoval meg optimista vagyok es bizom benne, hogy ezuttal sikerul.


Ha bizonyitott a hormonhiany, akkor beszelj az orvossal, kerdezd meg, hogy ez a barnazas normalis-e.

Miota szeded a progeszteront?

2017. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap óta kórházban vagyok. Hétfő óta tart a barnázás,mára annyival lett talán jobb,h világosabb barna ,nem sötét. Nem biztatnak semmivel. Várni kell. Csak próbálom keresni az okokat....
2017. jan. 19. 13:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Utro csak akkor ér bármit is (bármilyen mennyiségben), ha valóban progeszteronhiány okozza a gondot.

Első terhességemnél pecsételésre kaptam Utrot, 3x2-t hüvelyit (dokim csak abban bízik). Elvetéltem.

A második terhességemnél megelőzésképpen kaptam, szintén 3x2-t, semmi gond nem volt, egészséges gyermekem született.

A harmadik terhességemnél első pillanattól kezdve kaptam az Utrot, így is elvetéltem.

A negyediknél elég későn mentem dokihoz, már késő is lett volna a progipótlás, de nem volt se vérzés, se barnázás. Szóval nálam tuti nem progeszteronhiány okozta a vetéléseket.

2017. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!