Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok, ha a...

12 hetes terhes vagyok, ha a kromoszóma vizsgálaton kiderül hogy beteg a baba, akkor még altatásban elveszik?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 16:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom, ha olyan kromoszóma rendellenesség van, akkor igazából bármikor meg lehet szakítani a terhességet. Nyilván nem olyan egyszerű már 20-on hetesen mint az első 3 hónapban, de nem lehetetlen.
2017. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
82%

12 hetes kor után már nincs abortusz, csak indukált vetélés (azaz meg kell szülni).

Ha igazolt a rendellenesség, 24 hétig lehetséges ez.

2017. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Még akkor sem csinálnak rendes abortuszt ha ilyen kicsi?
2017. jan. 19. 17:27
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten abortusz 12. hétig van. utána máshogy oldják meg. Lényegében megszülöd. Végülis ez is abortusz, csak az eljárás más.
2017. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vizsgálaton derült ki a betegség?

A 12. heti UH-n? Amnion? Vagy hogy? Így picit kevés az info.


Azt nem tudom, hogy meddig veszik el altatásban és mikortól kell megszülni? A legtöbb helyen 12. hetet írnak, de én olvastam már 15-16. hetet is.


"A magzat súlyos betegsége esetén általában a 20., de maximum a 24. hétig végeznek ilyen műtétet. Élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség esetén a terhesség megszakítása a 24. hétig lehetséges."

[link]

2017. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy vastag tarkóredő miatt kromoszoma vizsgálat eredményét várom, csak inkább felkészülök a legrosszabbra...
2017. jan. 19. 17:50
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, mikorra lesz eredmény, és milyen vizsgálattal. Ha 1-2 napon belül megvan valamelyik hasbaszúrós eredménye, szerintem még beleférsz az altatásosba. Ha még több hetet kell rá várni, akkor már nem. Ha Prenát csináltattál, azt nem fogadják el, ha pozitív, akkor se, mindenképp kell valamelyik hasbaszúrós.


De azért még ne add fel a reményt, nem minden baba beteg akkor se, ha vastagabb a tarkóredő.

2017. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Egy kismama 16 hetesen meg kellett szülje a babáját genetikai betegség miatt... már az is csoda volt, hogy nem halt el korábban a magzat.

12 hét után már szülni kell, bár lehet még altatásban elveszik, ha 12. hét elején vagy és tényleg baj van.... de nem mernék rá megesküdni, hogy nem e szülesztenek :S

2017. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%
Barátnőmnek is nem lett jó a tarkó redő mérése! Mégis megtartották teljesen egészéges kislánya lett! Megkérdezhetem mennyi az érték? Más dokinak a véleményét is kikértétek?
2017. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%
9-nek: Nem a rossz tarkóredőre hagyatkozik a kérdező!! Gondolom a Chorionboholy vagy az Amniocentézis eredményét várja.
2017. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!