Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptassak tovább vagy ne tegyem?

Szoptassak tovább vagy ne tegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Éppen nemrégiben tudtam meg hogy terhes vagyok a 2. Babánkkal. Az első babám 9 hónapos és még igényli a cicit alváshoz, illetve ha valami nyugtalanítja, és meg szeretne nyugodni.

Az orvosom azt mondta fontoljam meg hogy leválasztom mert elvetélhetek, de én már annyi mindent hallottam , hogy nem tudom kinek higgyek. Nem szeretném ha el kellene választani az nagyon rossz lenne a kisfiamnak is és nekem is mert imádja.

Tanácsokra lennék kiváncsi és főleg tapasztalatokra aki járt már ebben a cipőben. Esetleg praktikákra hogy hogyan nyugtassam meg cici nélkül ha mégis arra kerülne a sor. Köszönöm



2017. jan. 25. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a kerdesekben az orvos legyen a mervado, ne netezo idegenek. A veteles egy borzaszto rossz dolog, nem eri meg kockaztatni es nem tudhatod az ide iro idegenek honnan mennyire vannak tisztaban a valasz orvosi oldalaval.


Vagy ha valaki odairja hogy szoptass csak, az o orvosa azt mondta neki hogy siman lehet, akkor miert inkabb egy idegen no orvosanak hinnel es nem a sajatodnak?


Egeszsegugyi kerdesekben doki, vedono, ne netes idgenek, ha biztos jot akarsz cselekedni.

2017. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját,egyéni tapasztalatom nincs mert amíg szoptattam nem estem meg. Viszont a barátnőmnek összejött a kistesó szopi mellett. Neki azt mondta az orvos, hogy szedje a magnéziumot és,ha úgy érzi görcsöl a szoptatás miatt akkor hagyja abba.
2017. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Termeszetesen nem ez a mérvadó a számomra, csupán feltettem itt egy kérdést. És oda írtam azt is hogy ha valaki ebben a cipőben járt, segítsen, mindja el a tapasztalatát. Hogyan szoktatta le a babát stb.
2017. jan. 25. 09:25
 4/12 A kérdező kommentje:
Orvosi oka egyébként nincs konkretan, mert minden rendben megy nem görcsölök, nincs semmi hatása a szoptatásnak, viszon aggasztó hogy ahány orvos annyi féle vélemény, és lehet ha másik dokinál lennék, az meg azt mondaná hogy szoptassak. Ezért tettem fel a kérdést, mert még nem tudom eldönteni hogynmi legyen. (Egyébkent a doki azt is mondta h szoptatás alatt nem eshetek tehereb erre tessék itt a bizonyitek hogy DE)
2017. jan. 25. 09:29
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Én szoptattam várandósan kétszer is, a második és harmadik babámmal. Az ötödik hónapig, mert utána annyira fájt a szoptatás, hogy abba kellett hagynom. Az orvosi tanács jószándékú, de nyugodtan hallgass a saját szívedre. A LLL liga honlapján is rákereshetsz ( [link] nyugodtan lehet szoptatni ha nincs különösebb problémád belőle.
2017. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Elhitted, hogy szoptatas alatt nem lehetsz terhes???

Ezek szerint ez volt a vedekezesi mod.


Valaszd el a babat:(

2017. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatáskor oxitocin termelődik, ami méhösszehúzódást okoz. Valaki ettől még vígan szoptat a terhesség végéig, valakinél pedig sajnos tényleg vetélést okoz. Nekem olyan barátnőim vannak, akik abbahagyták kb. a terhesség negyedénél-felénél, mert vagy enyhe görcseik lettek vagy csak érezték, hogy már sok, illetve hát nem akartak utána tandem kettőt szoptatni, de náluk már mind nagyobb volt a nagyobb és megbeszélték vele.

Nem biztos, hogy nálatok bármi beválik megnyugtatásra, és lehet, hogy sírós napokra kell felkészülnötök, mire a "nagytestvér" választ magának új szokást. De az is lehet, hogy nem így lesz és egész jól fogadja majd, amit ti kínáltok neki. Végig lehet próbálni a cumit, simogatást, ringatást, alvóállatot/rongyit, extrémebben a babakocsizást, együtt alvást... rajtatok múlik.

2017. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Attól az orvostól elvenném a diplomát aki azt mondja , hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, vagy minimum bejelenteném az orvosi kamaránál!

Szülés után, ha szoptat valaki ha nem, nagyon könnyen lehet teherbe esni, mert szokott lenni pluszban peteérés, ilyenkor a legtermékenyebb a nő!

2017. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a kislányom, mikor pozitívat teszteltem. Nálunk megoldódott magától, szerintem megváltozott a tejem íze, mert egyre kevésbé igényelte. Szépen fokozatosan elhagyta a nappali, majd az éjszakai, végül a reggeli és esti cicizést is, pedig előtte még 8-10 alkalommal szopott, kb 13 hetes terhes voltam, mikorra teljesen elválasztotta magát. Amúgy nekem azt mondta az orvos, hogy ha nincs görcsölés, vérzés, akkor nem indokolt az elválasztás
2017. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

A lányom még sokat szopizott amikor teherbe estem,tervezetten!Féltem h az orvosom azt fogja mondani hogy válasszam le.De azt mondta új irányzatok szerint nem kell elválasztani ha nem okoz gondot.Aztán barnázni kezdtem,még mindig nem volt a szoptatás ellen,azt mondta nem a szopi miatt barnázok,de rajtam múlik,ami nekem éa a lányomnak a legjobb az érzésem szerint.

Jelenleg 29hetes terhes vagyok,lányom márciusban lesz 2 éves,november közepén hagytuk abba a cicit,mert már nagyon fájt.

Amelyik orvos meg azt mondja hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni attól hanyatt-homlok menekülnék!

2017. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!