Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab (mutet) utan lehet...

Missed ab (mutet) utan lehet tampont hasznalni, ha verzek?

Figyelt kérdés

Ugy ertem rogton a mutet utan. Buta kerdes, gondolom nem, ha szeretkezni sem lehet. Csak annyira haragban allunk a betettel.

Egyebkent ki meddig verzett a mutet utan es mennyit vartatok az elso szexel? Betartottatok az idot amit az orvos mondott?


2010. máj. 7. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem lehet. Ennek a verzesnek lenyegeben ugyanaz a lenyege, mint a szules utani gyermekagyi verzesnek.

Nem biztos, hogy csak ver jon, johetnek nagyobb darabok is, pl a megvastagodott mehnyalkahartya. A tampon ezeket csak megrekeszti a huvelyben egy idore, ezert kell a betet. Sot, szules utan meg az elso mensinel sem ajanlott a tampon, mert akkor is tavozhatnak nagyobb darabok.

Tudom, hogy kenyelmetlen, en 11 evnyi kizarolagos tamponhasznalat utan voltam kenytelen karomnyi beteteket hasznalni ciciig ero halos bugyival (holott elotte csak tangat hordtam)

Iszonyat kenyelmetlen volt, de ez van, ez most nem a kenyelemrol szol.

2010. máj. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne használj tampont semmi szín alatt!Az orvosok is tiltják ilyenkor. Elhiszem, hogy szenvedsz a betéttől, én is mindig tampont használtam. De ilyen műtét után tényleg úgy van, ahogy az első írta.A méhed nem tud "kiürülni" teljesen, és a tampon nagyon komoly fertőzéseket, gyulladásokat okozhat. Nekem soha nem volt ilyen műtétem ( ne is legyen ), de szerintem várd meg a szeretkezéssel azt az időt amit mondtak. Gondolj bele, hogy ez mégiscsak egy seb.Méghozzá nem is kicsi.Szintén fertőzésveszély ilyenkor a szex.
2010. máj. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp! Sőt, még az első normális mensi idején sem javasolják. Hanem majd a 2. mensitől, vagyis a műtét utáni 3. vérzéstől használj csak tampont.

A gyógyulásra, tisztulásra idő kell.

Nekünk 2 hetet kellett várni a szeretkezéssel, addig véreztem is egyébként, utána együtt voltunk. 3 hónapot kellett pihizni a babáért, utána kezdtünk próbálkozni. A 3. próbás hónapban, fél évvel a vetélés után jött a baba.

Kitartást és sok sikert!

36 hetes km

2010. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Ok., ertettem, no tampon.
2010. máj. 7. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet. 4 (más dokik szerint 6) hétig nem kerülhet be oda semmi. Se víz, se tampon, se más... Én a szextilalmat megszegtem, de szerencsére nem lett belőle baj.
2010. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!