Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt kismamák! Tényleg...

Tapasztalt kismamák! Tényleg annyira nehéz lesz, ha már meglesz a baba?

Figyelt kérdés

Meddig lesz nehéz?Milyen nehézségekre számítsak?Leírnátok nekem olyan weboldalak címét,amivel felkészülhetek az anyaságra?

Első babáját váró kismama


2010. máj. 7. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet rá igazán felkészülni,ugy mint egy vizsgára például..Nem tudhatod milyen lesz a babád,majd neked kell alkalmazkodnod az ő igényeihez:)

Csak az ellátásához,ruházkodásához szükségesekkel lehet készülni.Én egy nagyon nyugis első babát képzeltem el magamnak..na ehhez képest hihetetlen,rossz alvó,hasfájós,mindíg éhes csajom lett:-)Nagyon nehéz volt az első 3-5hónap.A fiam viszont egy áldott jó baba volt..evett-aludt:-)

2010. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is mindenki ijesztegetett, hogy milyen nehéz lesz. Aztán nem volt semmi baj: volt sok tejem, a babám szépen szopott, szépen aludt, nem fájt a hasa...

Amúgy az első 2-3 hónapot szokták mondani, hogy nehéz, amíg igazán összeszokik a baba és a mama.

De sok esetben egyből megvan az összhang. Ne gondolj egyből a legrosszabbra. Persze, jó felkészülni, csak nehogy átess a ló túloldalára és túl pesszimistán várd az első perceket.

2010. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Annak nehéz, aki problémát csinál belőle.

Meg aki csak olyanokat olvas, hogy minden mennyire fantasztikus, és tökéletes.

Sosaknak nehéz dolog a szoptatás, első gyereknél. aztán órákig sír, nem tudod miért, a fáradtságtól majd összeesel.

Tied a felelősség, hogy mikor vidd orvoshoz, megfázik, beteg, nem beteg.

E mellett ott van a háztartás, a főzés, mosás, takarítás, a férj, akivel is csak a "gond" van.

Jó, persze sok apa nagyon sokat segít, ahogy az én férjem is, de igazából tied e gyerek, te vagy vele otthon , amíg apa dolgozik. stb.

Nincs időd semmire, még pisilni sem akkor tudsz elmenni, amikor te szeretnéd, nemhogy más dologra. Elkezdesz takarítani/főzni, persze felébred, minden félbehagyva, hajnalba keltél, de 10 órakor még pizsibe rohangálsz, próbálod utolérni magad.

De ikyeneken, és még 1000 más dolgon nem kell kiakadni. Majd idővel jobb lesz minden.

2010. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó-ez a válasz ütött!!! :) DE gondolom, hogy ilyen...attól függetlenül várom már! :)
2010. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha megnyugtathatlak, nekem 5 gyermekem van, és még élek:)! Nem olyan nagy gond, ha nem gondnak, hanem a világ legfantasztikusabb dolgának veszed az anyaságot, és csak a jót látod benne. Csak pozitívan, és semmi baj nem lesz. És én egyedül vagyok a gyerekekkel a párom állandóan dolgozik, és van hogy én is vállalok munkát. Minden megoldható. Ja és nekem senki segítségem nincs már...néha édesanyámra számíthatok, egy -két órát vigyáz a picimre. Ennyi. Fel a fejjel, remélem megvígasztaltalak:)
2010. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Mindig falnak megyek attól, amikor első babájukat váró anyukákat ijesztgetnek (sajnos a csapból is ez folyik) hogy majd így meg úgy milyen nehéz lesz. Nos, nem lesz nehéz. Illetve tőled függ, az lesz-e, ahogyan az előttem válaszoló ötgyerekes édesanya írta.

Csak gondolj bele: vágytál a picire, ezerszer elképzelted/elképzeled, milyen csodás lesz a karodban tartani őt, vágysz a pelenkás babapopsira, a meghitt szoptatásokra, képes vagy kismamaként elsírni magad egy édes kisbaba látványától - ha mindez igaz, akkor hogy lesz szülés után hirtelen a világ legbecsesebb ajándékából egy síró-rívó kis szörnyeteg, aki nehézzé teszi a napjaidat, fáradt vagy, ilyen szörnyű meg olyan szörnyű nehézségekkel kell megküzdened.... Nem ellentmondásos ez egy kicsit?

Igen, megszületik a várva várt csöppség. Igen, édes lesz, szép lesz, csodás lesz, a tied lesz, a szeretet olyan mélységeit éled meg általa, amit sehogyan máshogy. Igen, talán nem lesz nagyon jó alvó, de akkor gondolj vissza arra, hogy amíg a pocakodban volt, mennyire vágytál rá, hogy a karodban legyen! S máris nem olyan szörnyű, ugye? Igen, lesznek igényei - de ha dolgoztál, egy átlag főnök sokkal több igényt támaszt, mint a baba, ráadásul tizede olyan aranyos sincs.

Az anyaságot az teszi nehézzé, amikor tévhitekkel riogatják a kismamát, amikor ellentétes tanácsokat kap innen-onnan. Indulj neki úgy, hogy senki nem ismerheti annyira a babádat, mint te, hisz 9 hónapig minden rezdülésetek közös volt! Hidd el magadról, mert igaz, hogy nálad jobban senki se tudja, miért sír, mi gondja van, minek örül, mire van szüksége - az anyai ösztönöd mindennél többet ér, csak hagyd kibontakozni.

Szoptass igény szerint, akkor tuti elég lesz a tejed. Tedd mellre mindig, ha kéri, vedd ölbe, babusgasd, ne félj, ezzel nem rontod, el, nem a szeretet rontja el a kisbabát. Vegyél egy hordozókendőt, érdemes rászánni az időt és megtanulni a kötési módokat, abban a legnyűgösebb, hasfájós-fognövesztős baba is megnyugszik, neked meg szabad marad a kezed.

A házimunka sem lesz csak annyival több, amennyivel megnő a mosnivalótok. Egy újszülött nem rumlizik, nem pakol szét, nem szórja szét a kaját (ezt majd az egyévesnél kezded megtapasztalni, de addigra "öreg róka" leszel, nem fog taccsra tenni), az automata mosógép meg kimos egyedül. Ha eddig munka után egy óra alatt rendre vágtad a lakást (sokkal többre 8 órás munkaidő mellett nem hiszem, hogy futotta), akkor ez most is sikerülni fog, megcsinálod alvásidőben. A többi alvás alatt meg te is pihenhetsz, ha akarsz.

Ha gondolod, írj privit, szívesen beszélgetek veled, vagy megadom a blogom elérhetőségét, ott sok mindent olvashatsz a babás hétköznapokról, ha érdekel.

Üdv: egy 21 hónapos kislány és egy 31 hetes pocaklakó kisfiú anyukája

2010. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!