Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most kinek kell leadnom a...

Most kinek kell leadnom a Tgyás papírt?

Figyelt kérdés
Munkanélküliről megyek szülni. Gyed nem fog járni, csak a passzív Tgyás. Ahhoz hogy ezt is kapjam, meg kell szüntetnem a munkanélküli segélyt. Akkor hol kell leadnom a tgyás kérelmet?
2010. máj. 11. 15:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És mi alapján kapom majd? Sok év folyamatos munkaviszonyom van, de tavaly júliustól munkanélküli ellátásban részesülök. Mert ha a munkanélkülit is beleveszik, akkor jóval kevesebbet fogok kapni.
2010. máj. 11. 15:05
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A tgyás kérelmedet a lakóhelyed szerinti illetékes egészségbiztosítóhoz kell benyújtanod, ezt az oep honlapján megnézheted.

Az összege a korábbi ellátás (vagyis a munkanélküli) alapjául szolgáló jövedelmed lesz. A munkanélkülit nem fogják beleszámolni, hiszen egyik ellátás alapja nem lehet egy másik ellátás.

2010. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. máj. 11. 15:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocsi a kérdésért,de gyed miért nem fog járni?

Mert ha tavaly júliusig van folyamatos m.viszonyod és utána munkanélkülin voltál,akkor én úgy tudom,hogy mind a Tgyás,mind a gyed jár!Mert a munkanélküli is biztosított jogviszonynak számít!!!Vagy én tudom rosszul?Mert én is pont holnap megyek bejelentkezni a munkanélkülibe,mert tegnap megszünk a munkaviszonyom,és ott nekem azt mondták,hogy ha munkanélküli alatt szülök uyganúgy igényelhetem a tgyást és a gyedet...

2010. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak!Igazad van jár, ha álláskeresési járadékban részesül és nem munkanélküli segélyben!

Kérdező: Érdemes megnézni a papírodon, hogy mi az ellátás pontos neve amit kapsz a munkaügyi kp-tól.

2010. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15.41-esnek !Köszi!Már kezdtem itt beparázni:)!Én jövő hónap végén szülök!Jópofa leszek holnap,mint "álláskereső"!!!:))))))
2010. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bocsi itt vagyok már írom is: Tehát tavaly júliustól áprilisig álláskeresési járadékon voltam, most meg álláskeresési segélyen vagyok 3 hónapig. Járadék után járna a gyed, de mivel az már lejárt és most álláskeresési segélyen vagyok, ezért nem jár a gyed, csak a passzív tgyás, és a gyes.
2010. máj. 11. 16:26
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak annak jár a gyed is, aki munkahelyről, táppénzről, vagy álláskeresési JÁRADÉKRÓL megy szülni. A többi kizárt.
2010. máj. 11. 16:28
 9/13 anonim ***** válasza:

15,41-es vagyok

Igen, sajnos segélyről már nem jár:(

Nekem még szerencsém van....

2010. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

15.39-esnek még annyit, hogy kérdezz rá, de talán úgy kell megvariálni a dolgokat, hogy szüléskor a járadékról igényeled a Tgyást. Ha az lejár akkor vissza kell jelentkeznek legalább egy hónapig munakanélküli járadékra és úgy igényelni a Gyedet, mert ha nem így teszed, és Tgyás után kéred, akkor elutasítanak.

Tehát munkanélküli- Tgyás- munkanélküli-gyed, ha nem kutyulod meg így, akkor a Gyedből csak Gyes lesz!De azért kérdezz utána!

2010. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!