Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a hivatalos papírok,...

Mik azok a hivatalos papírok, ügyek amiket szülés előtt feltétlenül el kell intéznem?

Figyelt kérdés
És mik azok, amiket rögtön szülés után kell elintézni. Nekem vagy a páromnak?. Értem ezalatt, hogy mikor és hol kell igényelnem a családi pótlékot illetve azt az egyszeri pénzt amit az állam ad?Illetve mi jár még?.
2010. máj. 11. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szülésre apasági nyilatkozat vagy házassági anyakönyvi kivonat kell.Nálunk szülés után meg volta adva,hogy mikor kell menni a kórházba a gyerek szül.anyakönyvi kivonatáért,lakcímkártyájáért.Innen mentünk a MÁK-ba,ahol az egyszeri anyaságit és a gyest intéztük,ehhez kellett azt hiszem a doki igazolása,hogy 5 alkalommal megjelentél terhesgondozáson.A start számlát is megcsináltattam,ehhez az APEH-nél kellett igényelni adókártyát.
2010. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt Tatabányán a családi pótlékot és az anyaságit igénylő papírt is az Államkincstárban kellett kérni. Ezt a baba születése után lehet csak elintézni, mert mindkettőhöz kell a baba taj kártyája, az anyaságihoz meg az anyakönyvi kivonat is (de ez úgyis rá lesz írva az igénylő lapra) Előtte nekem az apasági miatt kellett csak rohangálnom (mert nem vagyunk házasok). Meg a munkahelyeddel kell egyeztetni a szülési szabadságot, az viszont tényleg mindenhol máshogy van. A gyed-gyes kérdést még én is csak most bogozom, 6 hetes a kislányom. Pénz én úgy tudom, "csak" ennyi jár... Gyönyörű terhességet, könnyű szülést, Jó babázást!
2010. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Munkanélküli járadékról igénylem majd a Tgyást. Akkor ezeket is mind szülés után kell indítani a családival illetve az egyszerivel egy időben ugye?

Mi sem vagyunk házasok, úgyhogy nekünk is kell apasági. Azt szülés előtt mennyi idővel ajánlott elintézni és hol kell?

Bocsánat a tudatlanságomért, de nagyon nem vagyok képben ezekkel kapcsolatban.

2010. máj. 11. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Az aőaságit jobb minnél előbb elvégeztetni, a lényeg, hogy szülésig meglegyen, mert utána hosszabb procedúra, hogy a baba az apa nevét kapja. Így egyszerűbb. Az önkormányzathoz kell menni mindkettőtöknek, vidd a kiskönyvedet is. Kb 10 perc alatt el tudjátok intézni. Mi is most csináltattuk meg 30 hetesen. További szép babavárást, és könnyű szülést kívánok neked! 30hkm
2010. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az apaságit bizony minél hamarabb. Először is kell egy igazolás a dokidtól a fogantatás és a szülés valószínű idejéről, egy hajadonsági nyilatkozat (úgy írom, ahogy itt Tatabányán működik, nem tudom hol laksz, és ott mit hol kell...) amit az okmányirodában kell kérni. Aztán lehet menni az igazolással, személyivel, lakcím kártyával és apukával az okmányirodába, tényleg elég hamar elintézik. Namost... amikor én szültem (április 1) akkor volt egy kis gond a rendszerrel, így szülés után 5 nappal (császáros voltam, még bennem voltak a varratok!!) mehettem közjegyzőhöz egy igazolásért, hogy bejegyzett élettársi kapcsolatom sincs. Ezt csak szülés után lehet intézni, viszont amég nincs meg ez az igazolás, nem kapod meg a baba anyakönyvi kivonatát, anélkül meg szinte semmit nem tudsz intézni. Nagyon gáz. Szóval ennek érdeklődj utána (a közjegyzős dolognak) mikor az apaságit csináltatjátok! Azt, hogy munkanélküliről hogyan kell indítani a Tgyás-t azt nem tudom, nekem melóba kellett egy kérvényt írnom szülés után. Gondolom Neked is így, csak máshova. Nálunk a baba TAJ kártyáját,lakcím kártyáját és adó kártyáját kipostázták, ehhez a kórházban vették fel az adatokat. Ne aggódj, amég nem csináltam végig ezeket, nekem is kínai volt az egész... Ez nem a mi hibánk, hanem a rendszeré, hogy kismamáknak és friss anyukáknak ennyit kell rohangálni :( Kitartás! Csodás terhességet, könnyű szülést, jó babázást! :)
2010. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Boldog babavárást!

2010. máj. 12. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!