Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első babamocorgást milyenne...

Az első babamocorgást milyennek éreztétek? Milyen volt?

Figyelt kérdés

Én ma éreztem valamit,és tudom,hogy a baba csinálta,mert meg tudom különböztetni a bélmozgásomat,és a baba mozgását.

Egy hirtelen,belülről hasbarúgó,pillanatnyi érzés volt.

Máskor,korábban is volt valami,de nem ilyesmi érzés...

3-ik babámat várom,és dokim szerint elképzelhető,hogy a 3-ik babát hamarabb érzi az anyuka:)

14-ik hétben vagyok...


2010. máj. 13. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:

én 17+1 naposan éreztem olyan rezgő, remegő érzést a köldökö alatt, aztán 3 napig semmi. előtte kb. két héttel is volt ilyen, csak akkor nem foglalkoztam vele. ez a rezgés még párszor előfordult (a védőnőm azt mondta hogy a baba volt), aztán azóta rendes kis rugásokat, ficánkolásokat érzek.


gratulálok a babához :-)

2010. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amikor már biztos voltam benne hogy az olyan 18 hét körül volt. én ahhoz hasonlítanám, hogy amikor babfőzeléket ettél és zuborog a hasad utána. így bugyborékol belülről
2010. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 14 hetesen és 5 naposan éreztem az első babámat. A dokim nem kételkedett sosem ebben. Háj van a pocimon, de nem az számít, hanem a méhlepény helye, a hasfal vastagsága, és a baba ereje-mozdulata.

Ő volt az, szerintem, őt érezted.

Nekem először símogatós érzés volt, szóval gyenge, de már az is rúgás vagy box lehetett...

Ilyenkor még a méh eléggé lent van, köldök alatt kell érezned mindenképp. Nekem ez a simogatás a bugyim vonalában volt, 14 hetesen, és úgy megijedtem, hogy éjjel felriadtam, hogy ki mit piszkál ott, akkor esett le, hogy a baba... :)

2010. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! én 14+4 naposan éreztem először a picurim, de elég gyenge volt, habár egyből tudtam, hogy a picuri az! :D:D nekem olyan volt, mintha óvatosan nyomkodna belülről, azon a héten 2szer éreztem összvissz, még a 15.héten sem volt rendszeres, de egy kicsit erősödött az érzés, viszont a 16.héttől már mindennap érzem őt, sőt ma már annyira, hogy azt is érzem mikor fordul meg :):) már elég erősen rugdos :):)

18h km

2010. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Húúú,köszi,hogy ezeket megírtátok:)

Mindnkinek boldog babavárást,és jó nagy rugásokat kívánok a pocijában:)--persze babaokozta rúgásokat:)


Lehet a baba volt,de azóta se semmi....

2010. máj. 13. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a harmadikat a 14. héten éreztem először, de utána sokáig, hosszú napokig semmit.
2010. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor nekem elég későn volt. Én 20 hetesen éreztem először, azóta szinte folyamatosan "nem hagy békén":) Elég kellemetlen mert aludni sem tudok tőle, a hátonfekvést meg egyenesen utálja. Lehet hogy azért mozog ennyit mert én egy szorongó, ideges típus vagyok és nem szereti az állandó stresszt.
2010. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én első babás vagyok, és a 21 héten éreztem először :-(, de akkor egy olyan jó kis igazi, "na itt vagyok, mit izgulsz már??"-rúgás volt, utána napokig semmi.

Aztán kb 1 hét múlva rákezdett, és azóta azért napi szintem érzem, hogy igenis ott van :-), hol erősebben, hol gyengébben, és mostmár van, hogy nem elöl, hanem hátul a gerincemnél is érzem, tök furi, de jó, és nagyon megnyugtató. Ja, és főleg akkor, ha nyugton vagyok, és nem rohangálok, meg dolgozom.


irigy-irigy, hogy Te már most érzed!!! :-D


Jó egészséget!

2010. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15 hetes 5 naposan éreztem először mintha végigszaladt volna vmi kisegér a hasamban kb10cm hosszan. Nagyon érdekes érzés volt, azonnal tudtam, h ez a kis mazsola:) Utána rá egy hétre, aztán rá még egy hétre, aztán meg naponta, majd szinte egyfolytában ha ébren voltam. Annyira vágyom arra az érzésre úja!!!!!!!!!!!
2010. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!