Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány méhszáj vizsgálat volt...

Hány méhszáj vizsgálat volt nektek a terhesség alatt vagy éppen hanyadiknál jártok?

Figyelt kérdés

Nem rég beszéltem egy kismamával, akinek terhessége alatt összesen háromszor ellenőrizték a méhszáj állapotát.

Én havonta egyszer járok dokihoz(magán úton) és minden alkalommal megvizsgál.

Akkor most hol a hiba?Kell ennyi vizsgálat, vagy nem?!


2010. máj. 13. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Nekem is magán dokim van,de eddig csak a terhesség megállapításánál és 24 hetes vizsgált meg!/kézzel/

Nekem azt mondta,hogy egyáltalán nem jó annyit vizsgálgatni egy kismamát!Ha nincs panasz,akkor minek?Én nem is szeretném ha havonta vizsgálna!33 hetes kismama

2010. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

2 orvosom volt.

Első babámnál a 30. héten vizsgált meg először. Én eleinte örültem, mert kinek van kedve ehhez a turkászáshoz, de azért picit idegesítő volt, hogy nem tudom nyílik-e vagy sem.

2. babámnál a 13. héttől havonta megnézte, megnézi. Kellemetlen, de nagyon megnyugató! Egyik rokonomnál észrevették, hogy idő előtt nyílik a méhszája és lefektették. Ha őt nem vizsgálták volna, akkor szép kis koraszülés lett volna belőle valószínűleg.

2010. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a terhesség megállapításakor nézték, meg a terhesség vége felé, a 39 hét alatt össz 3-szor. Mikor már idő volt, azaz a 39. héttől 2 naponta.
2010. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Eddig 3* nézték, de utoljára 8 héttel ezelőtt. 15 hetesen már nyitva volt a külső méhszájam, úgyhogy 33 hetesen megnyugtatna, ha legalább havonta megnéznék, hogy mi újság.
2010. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én ahvonta járok dokihoz (SZTK-s), mindig megvizsgál, de csak kézzel.
2010. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik minden dokinál másképp van.

Valóban megnyugtató az, hogy minden hónapban ellenőrizve van a méhszájam és az is, hogy elején előfordult nálam olyan is, hogy gombám volt és nem volt különösebb tünete. Észre sem vettem volna, mert nem volt panaszom. Tehát jó,hogy ellenőrizve vagyok, csak hogy nem e árt ez a sok vizsgálat. Arról nem is beszélve, minél előrehaladottabb a terhességem , annál kellemetlenebb érzés.

29 hetes vagyok egyébként.

2010. máj. 13. 14:51
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
A terhesség alatt öt-hat hetente nézte, az utolsó négy hétben meg hetente. Miután túlléptem a terminust, kétnaponta. Szerintem nem árt, ha megvizsgál többször is, hiszen honnan tudod, hogy éppen nyílik-e a méhszájad, ha senki rá se néz - és hogy nem ártana esetleg pihenned, nehogy gond legyen. Én így éreztem biztonságosnak.
2010. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
magán dokihoz járok, és minden alkalommal (havonta), de most már hetente 1 alkalommal. 39 hetes
2010. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Magán dokinál havonta nézte. Semmi bajom nem lett belőle, szükséges kellemetlenségnek tartottam.
2010. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem nézte minden vizsgálatnál, de ha közben ultrahangoztak, az azon is látszik.Ne aggódj, szerintem tudják mit csinálnak..
2010. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!