Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok, kislány...

5 hetes terhes vagyok, kislányom bárányhimlős, kizárólag csak én ápolom mert nincs segítségem. Nem tudom elkerülni, hogy ne érintkezzek a hólyagokkal. Vérvétel alapján védett vagyok. Tudtok-e nekem tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy aki szintén bárányhimlős gyermeket ápolt első trimeszterben okozott-e problémát a babánál vagy tényleg megvédték a magzatot az anya által termelt ellenanyagok?

2017. ápr. 20. 09:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Aki meg nem volt es gyereket akar, az surgosen oltassa magat.

En elkaptam mikor terhes voltam (elotte nekem meg nem volt). Nem kivanom senkinek azt az aggodalmat. Szerencsere amugy nem lett baj mert mar atleptuk az elso trimesztert.

2017. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Én elkaptam annó 6 hetes terhesen a kisfiamtól, el kellett vetetni a babát, mindenki azt mondta, hogy 99 százalék, hogy beteg lesz. De én még nem voltam előtte himlős, ha te már voltál, és most nem kapod el (van ismerősöm, aki volt gyerekként, és felnőttként is elkapta 33 hetesen, és sajnos elhalt a babája) akkor a babának nem lesz baja. Szorítok, hogy rendben legyetek! :)
2017. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Barátnőm 9 hetesen volt bárányhimlős, mégis egészséges babája született. Ez az "el kell vetetni, mert tuti beteg lesz" dolog olyan butaság, neki is egészséges fia született.
2017. ápr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló, háziorvos kiírja a Varilrix vakcinát, kiváltod és visszamész vele, majd beadják az oltást. Két hónapon belül meg kell ismételni mert csak úgy ad teljes védettséget. Te állod a költségeket, darabja kb. 10 eFt. Szabadáras, vannak árban eltérések patikák közt.
2017. ápr. 24. 07:28
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, látom tényleg nem tehetek semmit, a sors kezében vagyunk. Remélem kegyes lesz hozzám. :) Szegény kislányom nagyon rosszul van, nagyon durva lefolyású lett a himlője, semmikép nem hagyhatom magára, egész nap igényli, hogy mellette legyek.
2017. ápr. 24. 07:36
 16/17 A kérdező kommentje:
Azoknak jelzek vissza akik hasonló helyzetben vannak, szerencsére nem lett gond. Azóta megszületett a kisfiunk. :)
2017. dec. 13. 18:02
 17/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok sok sikert. jo egészséget!
2022. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!