Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Megírnátok, hogy...

Kismamik! Megírnátok, hogy mennyi lett a terheléses cukoreredményetek?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom, mert a határ 7,9, és Nekem 7,5 lett...nem kéne egy enyhe diétát tartanom? Ha úgy gondoljátok igen, akkor az mit jelent kicsit pontosabban?

Köszönöm


2010. máj. 14. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem kell!Ez az érték a határ alatt van!A határ csak egy iránymutató!Így nem kell megijedni!Amíg alatta van addig jó!
2010. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem 8 fölötti lett, diétázom.

Szerintem a 7,5 nem olyan rossz, hogy ezzel komoly diéta kellene, elég ha odafigyelsz arra, hogy ne egyél édességet és csak vizet igyál, illetve hogy egy nap inkább többször egyél kevesebbet (így nem ugrál annyira a vércukor)

2010. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem 7,8 volt és diétára ÍTÉLTEK , de nem mindig sikerült betartani terhesen és kívánósan. ;) 28 kg-ot hiztam terhesség alatt, szerintem attól emelkedett meg hirtelen a cukrom, de szülés után szépen lement. És semmi bajom azóta, meg a bébinek sem természetesen. Szerintem neked nem kell diéta, csak óvatosság és odafigyelés.
2010. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A 16. heti 7,4 , 26. heti 7,9 . mivel 7,8 volt a határ, az utolsó 3 hónapban 200 grammos diétán voltam.

Nekem is mondta védőnőm, hogy figyeljek jobban oda 7,4 után, (direkt rákérdzetm) de aztán valahogy nem foglalkoztam kellőképpen az intő jellel.

Így terhességi cukorbetgség lett belőle.

2010. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

előző

Ma már 14 hónapops lányom, amióta sikerült cukorbeegeskednem egy kicsit, másképp látom a dolgokat. főleg, hogy van több cukorbeteg a családban.

Elég szar dolog, számolni, mérni, éhezni....

A rosszban az volt a jó, hogy csak 12 kg jött fel, a lányom 4 kilóval született és szülés után nem maradt rajtam plusz kiló.


[link]

2010. máj. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok!

Akkor kicsit megpróbálok odafigyelni, no cukor, és üdítők, kevesebb szénhidrát...

Bár ma pont vendégségbe megyünk, és trüffel torta lesz, ami a kedvencem...:-)

2010. máj. 15. 08:16
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia. Éhgyomri 5,7 a terheléses 7,3.

Nekem azt mondta az orvosom, hogy ez jó, nem kell diétáznom.

Most vagyok 35 hetes, 13 kilot szedtem fel. Nem diétáztam, és édességet is ettem, szeretem. És főleg a melegben a fagyikat :) Persze mértékkel, de eszem mindenfélét.

2010. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Terheléses 10,7... így diétázom, 210g szénhidrát max. naponta. 7.4-re még nem kell diétázni:)
2010. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Éh hyomorral 4.1 lett, utána pedig 6.6

Én csak mentes vizet iszom semmi cukros üdítőt, és édességet is csak módjával. Kislányom lesz, az édességet kívánom,minden nap sütök valami sütit, de arra figyelek hogy ne legyen nagyon édes. Talán ha ezekre figyelsz akkor nem lesz gond, és nem kell diétázni sem.

2010. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Csak azért írok, hogy ellenpélda is legyen, nekem 4.7 volt! Így sajna nem tudom, hogy kellene e diétáznod... :(


Bocsi, hogy segíteni nem tudtam. Csak azok miatt írtam, akik beleolvasnak, ne azt lássák, hogy mindenkinek felmegy 7 körülire az érték.

2010. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!