Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apuka félt a gyerekvállalástól...

Apuka félt a gyerekvállalástól? 28/L vgyok.

Figyelt kérdés
Én már lassan szeretnél babát, a párom viszont fél gyereket vállalni, fél a felelősségtől azt hiszem, s úgy érzi le kell mondania majd sok mindenről. Ti hogy vagytok ezzel? Jár vki hasonló cipőben? Negatív tapasztalatokra is kíváncsi vagyok!
2010. máj. 14. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
A gyerek születésével tényleg sok mindenről le kell mondani, ha ő félti a kényelmes életét és nem akkar felnőni hagyd el. Pont az ilyen pasik szoktak lelépni a 2-3 éves gyerek mellől.
2010. máj. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon sokat kell neki mondogatni, hisztizni, kitartóan.

Aztán ha látja rajtad, hogy csak téged ez tenne boldoggá, semmi más, akkor úgyis bele fog menni :)

2010. máj. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
téged csak
2010. máj. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Nálunk is hasonló volt a szitu.Aztán mikor látta,hogy el fog veszíteni belement a gyerek témába.Mára viszont ugy oda van a pocakomért, hogy csak na.Pl: ma reggel is mesélete,hogy azt álmodta játszott a kislányával, és milyen szép baba volt.Sokat beszél hozzá, már most tervezi a közös programokat.Hidd el ha szeret, akkor egy idő után elfogadja, hogy ez az élet rendje.

30 hetes km.

2010. máj. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzi, le kell mondania sokmindenről :) Ha ezt így tudja, akkor az már egy lépés a baba felé, hidd el! Ezek szerint végiggondolta és felelősségteljes, nem érzi még magát késznek arra, hogy "áldozatot" hozzon. Nem szabad erőltetni vagy érzelmileg zsarolni, mert könnyen lehet, hogy egyedülálló anyuka lesz belőled. (csecsemőkkel foglalkozom és nagyon sok anyuka van egyedül éppen az erőltetés miatt a picivel).

Persze sok jó példa is van :) Én azt tanácsolom, hogy ne szekáld ezzel nagyon sokat, inkább próbáld meg őt elvinni olyan helyekre, ahol megismerkedhet a gyerek melletti élettel. Mivel pasiból van, ezért ne babákhoz vidd feltétlenül, mert ilyenkor fogékonyabbak a fickók az olyan gyerekekre, akivel lehet kommunikálni, játszani. Próbáld a szeme elé tárni az apaság előnyeit, pl, hogy milyen klassz megtanítani biciklizni egy kisfiút vagy, hogy a kislányok mennyire apásak és nagyon kell ám rájuk vigyázni (ettől elgyengülnek :D ) , de sorolhatnám még a példákat.

A kifejezetten csecsemős-babás időszakra a többség szerintem inkább terhesség alatt hangolódik rá, így ne neheztelj rá, ha egyenlőre nem hatja meg egy szoptató anyuka képe vagy egy kis babaruha.


Az én tapasztalatom szerint a két legrosszabb dolog amit ilyenkor tehetsz, ha szakítással fenyegeted, zsarolod, illetve ha meg akarod győzni őt arról, hogy nem jár lemondásokkal a gyerek, mert abból oltári nagy pofáraesés lehet (mert hogy nem igaz sajnos).


Baráti körben vannak gyerekek?

2010. máj. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy én azt hittem, hogy ő is akarja, aztán mikor terhes lettem, pont ezek a problémák jöttek elő. Most 22 hetes vagyok és sajnos nagyon úgy néz ki, hogy egyedül fogom felnevelni a gyerekem. Mióta tudja, hogy gyereke lesz, azt sem tudja mit kezdjen magával. Most akar az életéből bepótolni mindent. Eljár éjszakázni, haverozni. Pedig előtte soha nem kedvelte az ilyen életmódot. Úgy kellett neki könyörögni, hogy menjen valahova. Szóval ne erőltesd. Beszéljétek meg őszintén. Még ha megbántódik a másik akkor is. Ha ő nekem az elején elmondja, hogy soha nem akar gyereket, de egyáltalán nem, és nem is fog megváltozni a véleménye, akkor most nem vagyok itt egy pici fiúval a pocakomban egyedül. Hidd el borzalmas egyedül végig csinálni egy terhességet. :-( Az én párom későn közölte, hogy igazából mit akar és ezt nem tartom fernek. ŐSZINTESÉG! És meglátod, sikerül megegyeznetek.
2010. máj. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 éves vagyok, az első babát várjuk, a párom nagyon akarta, minden hónapban jobban izgult, hogy sikerüljön, mint én. Ne erőltesd, semmiképpen ne hisztizz, nem is értem, hogy javasoltak ilyet... Biztos van sok pasi, akiben terhesség alatt előjönnek az apai vágyak, érzések, és nagyon várják a babát, viszont sok pasi, aki előtte nem akarja, az később sem, és elmenekül, elhagyja a gyereket és a párját. Én nem merném bevállalni a gyereket egy ilyen hozzáállással. Az apukáknak egyábként is nehezebb megszokni, elfogadni az új helyzetet, de ha ő nem is akarja, akkor sajnos mg sokkal rosszabb lehet. Nem akarlak lebeszélni semmiről, neked kell döntened, de szerintem túl kockázatos egy ilyen pasival. Ha családot szeretnél, olyan pár kell, aki szintén így gondolkodik.
2010. máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, nem is gondoltam volna, hogy ennyi jó hozzászólást kapok. A babákkal foglalkozó válaszoló kérdezte, hogy van-e a környezetünkben gyerek/baba? Igen 3 is. Van egy kisfiú (1,5 éves) és 2 kislány (2 évesek). A lányoktól egy kicsit rosszul van - hisztisek, de nagyon elcseszett, tényleg elkényeztetett gyerekek, ahol a szülő azonnal ugrik, csak ne hisztizzen a gyerek. A másik gyereket, a kisfiút imádja. Időnként elképzelem, hogy ha őt így imádja, akkor a sajátjával mit csinálna.

Egyébként a legyen gyerek hisztinek egyáltalán nem vagyok híve, ez közös projekt, közösen kell akarni, hiszen a gyereknek család kell. Szerencsére egy abszolút bizalmon alapuló, őszinte kapcsolatban élünk, úgy érzem. Sokszor átrágtuk már ezt a témát, de azt hiszem ennél a dolognál nekem kell feltennem az i-re a pontot. Tudom, hogy nem hagyna el és tuti jó apa lenne. Amitől fél az anyagaik, nem mondom, hogy könnyű lesz a gyed alatt majd, de majd csak megoldjuk vhogy, vmint amitől tart, hogy nem lesz egy nyugodt perce. Ketten élünk, halál nyugalomban. Ugyanakkor egy idő után ez is kezd olyanná válni: kell vmi + , amitől még teljesebb lesz az életünk, amitől igazán egyek leszünk, és ez a gyerek. Jól érzem? Ugye így van? Tudom, hogy jó apa lesz. Mindig azt mondom, hogy nem a te életed változik meg elsősorban, hanem az enyém. Én fogom otthagyni a mhelyem, elhízok, de lesz egy csodánk. Mindenki azt mondja, hogy ez a világ legcsodálatosabb dolga. Várok még további válaszokat is, nagyon örülök neki, hogy írtok. Minden elismerésem az egyedül álló anyáknak, s üzenem az összes hímtagúnak, aki lelép a felelősség elől, hogy az apaság nem csak a fogantatásig tart és az ilyeneknek le kellene vágni azt a bizonyosat.

2010. máj. 15. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem félt tőle, sőt jobban akarta, mint én. Ő 37 volt én 36.
2010. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!