Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap délelőtt teszteltem...

Tegnap délelőtt teszteltem pozit a nemvárt napján. Mennyi kávét ihatok egy nap?

Figyelt kérdés
Tejes kávét szoktam inni instant kávéból: egy teáskanál kávé egy bögre vízzel vagy tejjel - ha nincs tej (pl. munkahelyen), tejporral és 1 szem édeskével ... ezt reggel és ebéd után iszom ... ezt lehet a babvárás alatt is? Ez nem sok koffein, ugye?
2010. máj. 15. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Szerintem nem.Igaz én csak napi egyet tudok már meginni, a pocaklakómnak valószínűleg nem izlik a kávé.Ha csak ennyi "bűnt" követsz el a a terhesség alatt, akkor hidd el semmi baja nem lesz a manócskádnak.Bün alatt értem az alkoholt, drogot, nyugtatót...stb.

30 hetes km.

2010. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál! Ennyi lenne a bűnöm csak :-) Nem dohányzom, nem drogoztam még soha, nem is fogok, mert hülyeség, alkoholt pedig csak alkalomszerűen fogyasztottam, de ezt természetesen jó ideig kihagyom! ;-) Szóval ennyi kávé belefér :-))) Egyelőre nincs tőle bajom, ugyanúgy kívánom, mint előtte :-)))

2010. máj. 15. 08:13
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálok :)

Én is tejeskávét ittam/iszom. Én napi 3 pohárral, de úgy, hogy kb 3 dl tej és csak pici kávé.

Terhesség elején ittam, de a 6-12.hét között nem bírtam ránézni sem. Azalatt nem is ittam.

És a 12.hét után újra kívánom és iszom is, napi 2-3 pohárral. Nyugodtan ihatod Te is :)

Én most vagyok 35 hetes, és teljesen egészséges a baba :)

2010. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
koffein ok, de ha megszületik a baba, le kell tesztelni, hogy ha szoptatsz, őt nem zavarja e a kv az alvásban. illetve a tejporos dolgok az anyatejbe jutva ekcémát okozhatnak a babánál
2010. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ihatod. Terhesseg alatt a legtobb kismaminak alacsonyabb a vernyomasa, mint nem terhesen, nem art a kave.

Ha esetleg a tied magas lenne, az ugyis hmar kiderulne es akkor valszeg el kellene hagynod a koffeines kavet.

En terhesen napi egy kavet ittam, szinten sok tejjel, de rendes fozott kavebol. Delutan nem ittam, de nem a felelem miatt, hanem azert, hogy este hamar el tudjak aludni, ugyanis hajnal otkor nekem talpon kellett/kell lennem.

2010. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jaj, de aranyosak vagytok! Köszi, hogy megosztottátok a saját tapasztalataitokat! A tejport csak a munkahelyen van, mert oda nem viszek tejet, így egyszerűbb! Amúgy a vérnyomásom alapjáraton olyan 105 vagy 110/ 65 körüli ... gondolom most még alacsonyabb...kicsit be vagyok lassulva :-)) Akkor amíg jól esik, iszogatom a kis tejeskávémat :-)) Mindenkinek jó babavárást vagy már babázást kívánok! :-)
2010. máj. 15. 08:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is napi egy kávét iszok, nem túl erőset. Várom, mikor fogok megundorodni tőle, de még egyenlőre nem sikerült. Szerintem belefér, én sem dohányoztam soha, nem próbáltam drogokat, nem iszok cukros üdítőket, nem szeretem az édességeket, ennyi bűn kell. :) Gratulálok a babához, én is pár napja teszteltem poz.t!
2010. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
köszi a kérdést. én is régota ezen gondolkodom,mert 3:1ben kávét iszom napi 1-2.-t. de én sem hiszem hogy ártana. elég gyenge
2010. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor egyet értünk! Ennyi kávét megihatunk! Kedves utolsó előtti!!! neked is gratula a friss pozi teszthez és a babóhoz! :-) AMúgy utána néztem pár helyen a neten és egyre több helyen írják, hogy kutatások igazolják, hogy napi 2 kávé semmilyen hátránnyal nem jár a várandósságra nézve! :-) A 3 az egyben is hasonló, mint az én "lötyi" instant kávém !! :-D
2010. máj. 15. 09:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmi ártalma nincs a kávénak, én csakis azért tettem le,mert a koffein sajnos vízhajtó hatású, és én soha nem voltam valami nagy ivó,nekem kb napi fél liter folyadék elég volt.Most meg ugye muszály sokat inni, meg is iszom a napi 2 literemet, a kávé meg már abszolút nem is hiányzik. Szóval ártani nem árt,csak igyál mellé jó sok folyadékot:)
2010. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!