Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véletlenül ettem olyan ételt,...

Véletlenül ettem olyan ételt, amiben nyers tojás van. Most mi lesz?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok.Apukám csinált ma túrós palacsintát, és a túrótöltelékbe ( egy nagy tálba) tett 2 nyers tojást.Én ezt nem tudtam, és gyanútlanul megettem egyet.Amikor szóba került, hogy mi van a töltelékben, több túrósat nem ettem.Most aggódok a lisztéria miatt.Észrevenném, ha átesnék egy ilyen fertőzésen, lenne tünete nálam?Kérlek nyugtassatok meg, mert elég sok rosszat olvastam erről..A kórokozó azonnal átjut a magzatba, és akár koraszülést, halvaszülést is okozhat.Mindig vigyázok mindennel, de ezt nem tudtam elkerülni...
2010. máj. 15. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen alapon ne együnk füstölt húsokat sem.

A 12. hétig sokkal könnyebb a fertőzést megkapni. Az esély utána is megvan, de talán egy tojástól nem kellene ennyire megijedned.

Én megszoktam kóstolni pl. a nyers piskótatésztát is, ami tömény 6-8 tojásból készül. Most várom a 3. babámat. Emiatt nem volt sosem gondom.

Ne aggódj, azzal hamarabb ártasz!


Nyugodt terhességet!

25 km.

2010. máj. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ne idegeskedj mindenen! Nem hinném, hogy egy pár palacsintától épp most kapnál el bármit. Gondolom, eddig is ettél már ilyen palacsintát, akkor se lett semmi bajod tőle... A terhesség alatt az ember vigyáz magára, de nehogy már állandó rettegésben éld le ezt a 9 hónapot!!!!!
2010. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz. Egy palacsintától nem lesz semmi bajod. A tölteléket egy tálba keverte ki apukád,abba rakta a két tojást, több palancsintába tett ilyen tölteléket. Gondolkozz mennyi tojás juthat egy palacsintába? Amúgy én is csináltam ilyen tölteléket terhesen is, és ettem is belőle.

Mondjuk én soha nem problémáztam azon, hogy mit lehet és mit nem. Mert ha semmit se ennénk amit nem lehet akkor éhen halnánk.

Mindig azt ettem amit megkívántam.

És egészséges fiam született 40.+5 hétre.

2010. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
A nyers tojástól egyébként sem kaphatsz lisztériát, csak szalmonellát, de gondolom, nem volt romlott a tojás. Nem szabad mindentől ennyire félni, magadnak nehezíted meg a terhességet.
2010. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz semmi bajod tőle. Akkor okozhat problémát, ha a nyers tojásban szalmonella volt, de az kiderült volna. Otthon nem nagy a valószínűsége, de az éttermekben, gyorsbüfékben vigyázni kell, mert a szalmonella fertőzések általában ott szoktak indulni. Szinte soha nem otthon. Próbálj kevesebbet aggódni, szerintem is kicsit túlzásba viszed, ami érthető hiszen mindannyian nagyon szeretnénk vigyázni a babóra!
2010. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17 hetes vagyok. Amióta babás vagyok mániákusan vonzódom a tiltott kajákhoz és szinte végig ettem a repertoárt észrevétlenül...kezdődik a kecskejasttal ami nem pasztőrizált mifelénk és végződik a prociutto vagy hogy íják szendviccsel amit tegnap vettem és már jócskán túl voltam a felén mire rájöttem jaj, ez bizony nyers hús....csak a sushiból vettem ki a nyers halat mert az majd kiszúrta a szememet.
2010. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Már nem aggódom:))
2010. máj. 16. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!