Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prenateszt/Nifty teszt, mitől...

Prenateszt/Nifty teszt, mitől függ, hogy hányadik héten?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy ha valaki egyből ezt a tesztet csináltatja, az miért nem a 9. héten megy vérvételre? Én úgy vagyok vele, hogy amilyen hamar csak lehet, tudjam meg, egészséges-e. Vagy van valami, ami miatt jobb, ha később csináltatják?
2017. máj. 13. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9 hetesen még a vetélés esélye se csökkent. Szerintem ezért.
2017. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem volt már egy missed abom a 10. héten. Ezért csak a 12. hét elején mertem Prenát csináltatni, de még akkor is nagyon aggódtam.

De pont azért hagytam ki a kombinált tesztet, hogy annyival is előbb legyen egy megbízható eredményem. Mert nem tartottam volna meg, ha beteg lett volna.

2017. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Na igen, de egy 13 hetest... már meg kell szülni, nem?
2017. máj. 13. 19:48
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én azért nem akkor,mert alapból nem akartunk tesztet.

Aztán egy pénteki napon ,a 12+6 napon beijesztettek a 2,9 tarkó redővel. Utána kedden magándoki (ugye elv 13+3nap, a kombináltat 13+6-ig, 85crl-ig lehet), a baba meg 89 mm, 14+4 és nem 13+3.

Tehát kicsúsztam belőle. Akaratlanul is.

Maradt a nifty. Két hét várakozás. Egy hét eltelt már...

2017. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem, a 13. és talán még a 14. héten is altatásos műtét van.

De sajna abortuszhoz csak az amniocentézis eredményét fogadják el, szóval pozitív prena esetén még azt is meg kellett volna csináltatni sürgősséggel. (Ugyanazt az eredményt adta volna, csak azt elfogadják.)

De én azért nagyon bíztam benne, hogy negatív lesz. Leginkább azért csináltattam, mert a kombinált teszt nem lett volna jó a korom miatt, és nem akartam, hogy genetikai tanácsadáson vegzáljanak, hogy biztos beteg lesz a baba, menjek amnióra. Mert arra meg nem akartam menni a korábbi vetélés miatt.

2017. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor ha pl 12 hetesen csináltatja valaki, és netán rossz lesz, akkor az amnio meg 3 hét, és az már 15 hetes!
2017. máj. 13. 21:32
 8/17 A kérdező kommentje:
Én 39 éves vagyok, és én sem akartam a kombinált tesztet, 33 évesen a tarkóredőt 3,2-nek mérték! Na mondtak ott mindent. Elmentem genetikai uh-ra, ott mindjárt 3,2 helyett 1,8 lett a tarkóredő! De köszönöm szépen azt az idegbajt. Ugye akkor megcsináltattam a kombináltat is, mert akkor még nem tudtam, hogy ez ennyire pontatlan. Ha meg idősebb vagyok, akkor pláne. Na emiatt gondolkodtam, hogy ha összejön a tesó, megcsináltatom a Prenát. Aki a Nifty eredményt várja, valamelyik hozzászóló, neked hogyhogy 2 hét az eredmény? Vagy az tovább tart a Prenánál???
2017. máj. 13. 21:35
 9/17 anonim ***** válasza:
Szakember javasolta nekem is hogy betöltött 12. héten menjek, mert akkor sokkal biztosabb az eredmény.... 7 munkanapon belül meg is volt az eredmény.
2017. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt jó tudni.
2017. máj. 14. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!