Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a gyed nem jár akkor a...

Ha a gyed nem jár akkor a gyest hogy kell igényelni és mikor az én esetemben? Segíten. étek?

Figyelt kérdés

Szóval volt munkám utánna lett egy másik és terhesség előtt eljöttem kaptam egy ideig munkanélkülit!az ahogy lejárt megkértem a rendelkezésire állót !

csak hogy most jövö honapban szülök és most össze is házasodtunk az apukával és igy már nem járna!

és ezt hogyan intézzem?mert vissza kéne mondanom a papirjaimat meg átiratni !de melyiket előbb és hogy?

és a gyest azt a szülés után kell vagy előtte megigényelni?jajj kicsit kusza ez nekem nem tudom milyen sorrendben hogy kell csinálni,aki tud segítene?

előre is köszönöm


2010. máj. 17. 07:28
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
A gyes-t a kicsi születése után egyből kell intézni.www.adozona.hu itt elég sok hasznos információt találsz.Pl jövedelmedtől függően mennyi gyes jár majd.Remélem tudtam segíteni.Enikő
2010. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jövedelmedtől függően mennyi gyes jár majd???

A gyes fix összegű, mindenkinek nettő 25.000-egynehányszáz forint.

Szülés után lehet igényelni, igénylőlap letölthető a netről.

2010. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen azt tudom csak hogy ezt hogy csináljam hogy előbb a nevemet írassam át és utána mondjam vissza a pénzt vagy fordítva ?és ha arra a pár napra nem jár semmi és megszakad attól ugyanúgy jár a gyes ugye?
2010. máj. 17. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!