Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan élitek meg, ha az...

Hogyan élitek meg, ha az ismerősök/családtagok csalódottak a babátok nemét illetően? Volt ilyen nálatok?

Figyelt kérdés

Második lányunkat várjuk, mi nagyon örülünk neki. Ennek ellenére mindenki azt mondja: kár, hogy nem fiú, és mindenki azt hiszi, hogy mi csalódottak vagyunk. Olyan rosszul esik, és hiába mondjuk, hogy örülünk neki, nem hiszik el, csak azt mondogatják, kár, hogy nem fiú.

Igyekszem nem foglalkozni ezekkel az emberekkel, de azért mégis rosszul esik.

Nálatok volt ilyen?


2010. máj. 17. 08:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk anyukám és a nagyim volt csalódott amiért fiú! Igaz a bátyáméknál is jött a baba (2 hónappal hamarabb és ott is fiú). Nekem nagyon rosszul esett, annak ellenére, hogy mi is lányt szerettünk volna. De gyorsan helyretettem a családot. Közöltem velük, hogy nem szeretném még egyszer senkitől sem hallani, hogy de kár..... Felfogták!!!!
2010. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem is 2 lányom van, ezért teljesen megértelek. NEkem is beszólogatnak. Anyósom a főkolompos. Sajna, elég pletykás vénasszony, így az egész környék az ő nézetét zengi. 3 gyermeke van anyósomnak. 1.fiú, 2.lány, 3.fiú. A férjem a 3. gyerek.

A 2 testvére igazán félresikerült emberek. A bátyja 40 éves, de még nem volt 2 hétnél hosszabb kapcsolata és még a szüleivel él. A nővére 36 éves, 2 éves házas egy társkereső oldalról és esze ágámban sincs szülni, mert a férjének már van 3 gyereke az előző házasságából.

Mi 6 éve házasodtunk, én akkor 21 éves, párom 26 éves volt. Akkor azt hallgattuk, hogy addig nem házasodhatunk össze, amíg a 2 nagyobb nem házasodik meg. Tehát már ebből bajuk volt, pedig, ha így nézzük, még mindig nem lennénk házasok :-D

3 éves a nagylányom, őt egyből nagyon szerették, hiszen első és egyetlen unoka volt. 10 hónapos a pici, ezt nem látogatják. Ha jönnek, akkor csak a nagyobbal foglalkoznak. Annyira, hogy a nagy már meg is kérdezte, hogy a húgát nem is szeretik?

Egyfolytában azzal jön, merthogy ki fogja tovább vinni a családnevet, ha én nem vagyok képes fiút szülni!

Amikor meg visszaszóltam, hogy én már 2 unokát szültem nekik, a másik két meg b@lf@sz, akkor teljesen kiakadtak.

Mondtam, hogy majd a 10. fiú lesz, addig, meg örüljenek a lányoknak. De nem.

Nem tudom, mikor fognak megbékélni, szerintem soha.

2010. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok az egészséges gyermeketekhez.Az emberek ilyenek.Nekünk is csajszink van, akkor, mikor kérdezték, volt olyan,aki azt mondta-Nem baj az!-Meg gonoszkodtak "barátok" is (miután megtudták,hogy nekik fiú lesz ), olyanokat mondtak, hogy-Na, majd jól megdu.ják, meg vigyázhatsz majd rá.Nagyon fájt, hogy egy tündéri pár hónapos babáról így nyilatkoznak.Meg jött a sok okos, hogy apuka lyukba lyukat fúrt, meg ilyenek.Egyszer kiakadtam, hogy Igen!Szeretnék egyszer nagymama lenni!És ugyan már mi a gondjuk a leány gyerekkel?Többek ők a fiúval?Hát nem-Elég neveletlenke szegénykém, korához képest butácska-bár jó alapjai vannak, csak foglalkozni kellene vele...erről ennyit.

Most félidős terhesen derült ki, hogy a második kisfiú.Na, a fent említett "baráti" pár szinte csalódott volt, mert úgy élvezték volna, ha lány ő is, mert lehetett volna nyomatni a hülyeséget duplán-most meg irigyek-ki a fene érti őket? És már nem is téma a csajszi bántása.Most azt érzem, hogy szívesen vennék a másodikra lányuk lenne.

Bocs, hogy sokat beszéltem, de ez jó téma-sok a buta ember, aki ezzel szórakozik.

De valóban ez a reakció, hogy jaj, de ügyesek voltatok!

Na,ja!:))Boldogok vagyunk és kész.

2010. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint sosem értettem az emberek ilyen fajta megnyilvánulásait. Nővérem első gyermeke volt családunk (hárman vagyunk testvérek) első unokája/unokatesója. Mikor az ultrahangon mondták nekik, hogy fiú lesz, az apa sírva fakadt a csalódottságtól. A nővérem meg azért sírt, hogy nem tud örömet okozni a férjének. Egyszerűen nem is értettük, de próbáltuk azzal vigasztalni őket, hogy majd másodikra talán lány lesz. Rá 6 hónapra kiderült, hogy a bátyámnak is fia fog születni. Ott az anya volt csalódott, ő kislányra vágyott. A bátyám boldog volt, hogy fiús apuka lehet. Rá 6 évre kiderült, hogy terhes vagyok. Mindenki azért izgult, hogy lány legyen a baba (rajtunk kívül, nekünk teljesen mindegy volt). Mikor kiderült, hogy lány, a nővéremék majd, hogy nem besárgultak, komolyan nagyon rosszul esett. Egyszerűen nem értettem, hogy ők miért nem tudnak a mi örömünknek ugyanúgy örülni, mint ahogy én az ő gyermeküknek. Rá 3 hétre kiderült, hogy a nővéremék 2. gyermeke is fiú. Kb. nekünk kellett volna szégyenkeznünk, mert az ő felfogásuk szerint, a kislány nekik járt volna. Ezt majd, hogy nem ki is mondták nyíltan. Végül is pár hét alatt megbékéltek. Aztán mikor kiderült, hogy ismét babát várok nővérem egyből jelentkezett keresztszülőnek. És mint jó testvér még örültem is. Amikor kiderült, hogy kisfiam lesz, majd, hogy nem leszidtak a férjével, hogy milyen ügyetlenek voltunk. És most jön a legaranyosabb! 3. babámat várom. Fél idős terhesen most tudtuk meg, hogy ismét kislányunk fog születni. Nagy boldogan hívom fel telefonon a nővéremet, hogy képzelje láttam a babát, milyen formás volt, láttam mind két kezét, lábát, láttam minden ujjacskáját és már azt is tudom, hogy kislány lesz. Idézek: Basszus, én meg a Zsoltinak vagyok a keresztanyja. Őszintén nagyon megbántott. Nekem a kisfiam az a gyerek, akinek őt választottam keresztszülőnek. Én tényleg tiszta szívből úgy hittem, hogy rá számíthat majd a gyerekem, ha esetleg valami baj történik velem és a férjemmel. Kisfiam 1 éves, imádni való rosszcsont, igazi kis hízelkedős pokolfajzat. Hogyan érdemelhette meg, hogy a keresztanyjának ez legyen a véleménye? Hogy lehet egy embernél az a szempont, hogy mi van egy gyerek lába között?
2010. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kislányom, a második baba fiú, most várom a harmadikat, aki szintén fiú. A reakciók: nem baj az! Hát persze, hogy nem baj!!! Ilyenkor azt mondom, hogy nagy az Isten állatkertje, és nyitva maradt a kerítés... :)
2010. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Ugyanebben a a cipőben járunk mi is. 2.-nak nagyon-nagyon lányt szerettünk volna a férjemmel, mert az első kislányunkat annyira imádjuk, h mondtuk: kell belőle még egy. :-)

No de a többség, akinek mesélem, hogy 2 lánykánk lesz, így reagál: "Nem baj!" Naná, hogy nem!!!

A legdurvább anyukám, engem is anno fiúnak akart, az öcsémet halálra kényeztette (élhetetlen alak is lett belőle) majomszeretettel. Most sem tudja véka alá rejteni csalódottságát, hogy mindkét unokája csajszi lesz. Nagyon rosszul esik, elmondani nem tudom. Sokszor az az érzésem, hogy nem tud mit kezdeni a lányunokával. :-(((

39 hetes km

2010. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Sissy77 vagy csak alacsony a kerítés!
2010. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Gratulalok am a pici Leanykahoz! :)


Masok barmit megadnanak egy babaert, nem erdekelne oket, hogy fiu-e vagy leany, csak lenne mar nekik is babajuk... Inkabb orulnenek, hogy egeszseges gyermekek szuletnek...


Ne foglalkozz az ilyen bunko megjegyzesekkel! Ezek az emberek mar nem tudjak jo dolgukban mibe kossenek bele... Ha meg fiu lett volna, akkor meg az lenne a bajuk... Ahh, sz@rni le az ilyen bunko beszolasokat! :)

En nagyon azt hittem fiam lesz, de mikor mondtak, hogy leanyka sirva fakadtam az oromtol :)

Am ha megis pucukaja lesz mikor kibujik annak is orulni fogok, csak legyen egeszseges!

Szamomra ez a legfontosabb! Aztan nem erdekel ki mit mond :)


Jo egeszseget, sok turelmet, es boldog babazast kivanok Nektek!

37 heteske

2010. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Gratu a babához!

Nekem fiam van, most van egy másik a pocakban, de még nemet nem tudni, de nem is tudom, ha választani lehetne, mit választanék.

Nekem nővérem van, és tök jó csajos partykat tartunk. (5 éve, a gyerekeink előtt). A gyerekein fiúk, tök jól elvannak. Ha így gondolkodom, akkor tök jó lenne még egy fiú, mert jó tesók lehetnének. Ha magunknak akarok élvezkedés, akkor meg a lány lenne izgis. :)

Egyébként gondolkodom, hogy ha meg is tudjuk a nemét, anyósnak nem mondjuk el.

Engem az akasztott ki, hogy mikor a neveket kérdezték, mi mondtuk, mindig kritizáltak... Pedig nem mi kérdeztük, hogy mit szóltok, stb... Abszolút nem érdekel, hogy anyósnak tetszik-e a név, vagy sem. :D

2010. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Lányos anyuka vagyok én is. Amikor az első babánál kiderült, hogy lány, egy kedves barátunk anyukája szólt eképpen: "Nem baj az, csak egészséges legyen. Akkor a férjed el van keseredve, ugye?!" Amikor a másodikat vártam, megintcsak megkérdezte, hogy na mi lesz, fiú, vagy lány? Szerinteeed?!
2010. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!