Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Programozott császár csak...

Programozott császár csak fogadott dokival lehet?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságbol kérdezem,hogy ha valakinek valamilyen problémája van és a doki akihez jár császárt "javasol"akkor meg kell őt fogadni?Vagy hogy müködik?
2010. máj. 17. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ismerősömnek nincs fogadott dokia és 2 hét múlva lesz a programozott császárja!Csak azért lesz,mert 3 .baba!:)34 hetes kismama
2010. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2010. máj. 17. 15:46
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Ha nincs semmi problémád ami azt indokolná h császárral szülj, akkor ne akarj csak úgy programozott császárt.

Dokit fogadhatsz miden esetben. Indulj a szülésnek úgy ahogyan megteremtettek minket nőket. Ez a természetes útja. Fáj, de kell anyának-babának egyaránt ez a "trauma".


A programozott szótol pedig egyenesen kiráz a hideg. Egy pici baba akkor jön amikor jönni akar. Programozni a mosógépet, mosogatógépet, klímát, videót, dvd-t szoktuk. Nem egy szülést.

Persze vannak valóban indokolt esetek, de szerintem nem szabadna engedni ezt. A pici tudja mikor akar jönni, és azt is h hogyan.

Szerencsés vagyok, h soha nem foglalkoztatott a dolog, és nem is került sor császárra, de komolyan abszurd-nak érzem ha valaki besétál a dokihoz és azt mondja, PROGRAMOZOTT császárt szeretnék....ez az anya nem érett meg az anyaságra...de nem ítélkezek. Mindenki csináljon amit akar. Ha az orvosok is így gondolkoznának és nem bólintanának rá minden egyes óhajra-sóhajra, akkor nem is nagyon lenne az anyáknak min gondolkozni.

Ha gond van, akkor császár. Ez egy megmentő műtét. A szülés csodálatos dolog, és ha valaki nagyon fél tőle és mégis végigcsinálja, az igazán büszke lehet magára. Természetesen jó értelemben.

2010. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Félre értettél!Nekem eszembe se jutott,hogy igy legyen nálam!.Amugy van már egy lányom természetes uton szültem meg.Csak kiváncsi voltam hogy müködik ez.:)
2010. máj. 17. 16:10
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
nekem vegig azt mondta a dokim programozott csaszarom lesz, mivel harantfekvesbe van a fiam bent, hat nem tetszett az otlet mivel feltem a csaszartol, van egy lanyom akit termeszetes uton szultem igy szerettem volna a fiamat is, a lenyeg hogy megis volt beszelve hogy szilveszterkor megcsaszaroznak, mentem az utolso heti vizsgalatra ahol a doki megallapitotta a fiam befordult fejjel lefele :)igy nem lesz csaszar hanem sima szulesem lesz de akkor is menjek be szilveszterkor mert meginditsa a szulest,(amugy jan.11 re voltam kiirva)nem tudom miert inditotta meg de jobb volt igy, bementem szilveszterkor meginditas, 8 ora hosza vajudas, mire a vegen megultrahangoztak mert nem tetszett a dokiknak valami viszafordult a vajudas alatt a fiam harantfekvesbe,es mar magzatvizem is elfolyt ,azonnal surgosegi csaszarom lett,ami BORZASZTO volt 100 szor inkabb szulnek siman termeszetes uton, mint megegyszer csaszarral a felepules is sokkal nehezebb volt belazasodtam,alig birtam mozogni st...ugyhogy ha teheted inkabb siman szuljel az az igazi :)) mindenjot
2010. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

2.vagyok.

Okés. Értem h kíváncsi vagy, ebben az esetben sajnos nem tudok segíteni. Engem nem foglalkoztatott soha a kérdés, épp ezért nem is tudom h működik. Annyit tudok h egyes dokik a pénzért cserébe bármire képesek. De ha nincs fogadott orvosa valakinek, akkor szerintem ilyen dologra nincs lehetőssége.

Tehát laikusként azt mondom, h fogadott doki, sok pénz, (persze ha probléma van akkor simán császárt javasolnak).

De mindenképp kell dokit fogadni.

2010. máj. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul kell hozza fogadott doki. A baratnomnek az elso ket gyermeke csaszarral szuletett, mert nagyon rosszul tagult, elhuzodott az elso vajudasa, a vegen mar oxytocint is kapott es leesett a baba szivhangja. Igy csaszar lett. A masodikkal epp ezert sokat vart, hogy engedjek a termeszetes szulest. Nem fogadott doki engedte volna, be is indult a vajudas, de mar nehany ora utan leesett ismet a baba szivhangja, ugyhogy csaszar lett.

A harmadik baba meg nincs utban, tervben sem, de a hat hetes kontrollon (ugyeletes) doki mar elore mondta, hogy ket csaszar utan a 3. tuti csaszar lesz, meg sem probalhatja a termeszetes szulest, sot, a 35. het kornyeken jelezze az adott korhazban az elozmenyeket, hogy programozott csaszar legyen, ha lesz dokija, ha nem, mert vegulis a rossz tagulason kivul mindket esetben a rossz szivhang miatt lett surgossegi. Szoval ha mar igy is, ugy is csaszar, akkor a harmadiknal lehetoseg szerint mar ne kiserletezzenek, hogy birja-e a baba a vajudast, vagy sem.

Szoval ilyen is van.

Pedig o nagyon nem akarta az elso ket csaszart sem, nemhogy kerje, vagy fizessen erte, megis igy alakult.

(En meg nem tapasztaltam, ket babat szultem huvelyi uton, de ha nekem fizetnenek erte, akkor sem vallalnam be a csaszart, mert nekem boven eleg volt latni az ismeroseim elso 1-2-3 hetet a mutet utan, azt, hogy mennyire fajt a vagasuk, mig en 2-3 oras vajudasok es ket gatvedelmes szules utan vigyorogva mentem boldogan zuhanyozni, a megfigyelobol valo kijutas utan huztam is magamra a melegitonacit es szoptattam torokulesben. A legnagyobb problemam az volt, hogy utalok betetet hordani, vagy fajt a mellbimbom, a baratnom meg a csaszar utani masodik napon sirva hagyta el a kotozot. Nem irigylem a csaszarosokat.)

2010. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell! Ugyanúgy fizeti a tb az előre látható komlikációk miatti császárt, mint természetes szülést vagy a sűrgősségi császárt!
2010. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként PROGRAMOZOTT és nem VÁLASZTOTT császár volt a kérdés, kedves 2. válaszoló, de azért fröcsögjél csak tovább.
2010. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem fröcsögtem, csak a véleményem írtam. A kérdésben szerepel a programozott, és a választott szó is. Tanulj meg olvasni.
2010. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!