Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem keresztelhet a...

Miért nem keresztelhet a babona szrint várandós nő?

Figyelt kérdés
júniusban kereszteljük a legjobb barátnőm kisfiát. közben úgy alakult az életünk :) hogy majd 3 hónappal az ő születése után én is teherbe estem. amikor ez kiderült, mindenki szörnyülködött, hogy most mi lesz, mert várandósan nem tarthatom keresztvíz alá más gyermekét. én a JÓIstenben hiszek,és nem a babonákban, de mostmár érdekelne, hogy mi az alapja ennek a hiedelemnek.
2010. máj. 19. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
ezt én sem értem. nem mondták, hogy miért szörnyülködnek ezen?
2010. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem hallottam még ezt a babonát, de kifejezetten érdekel a válasz. Megkérdezem a szüleimet, hátha ők tudnak valamit. (Ha megtudok valamit, feltétlenül írok!)
2010. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Én is halottam már ezt.De én sem hiszek az ilyesmiben. Tesómék mikor keresztelték a kisfiamat a sógornőm is terhes volt. :)Mikor felkértük őket akkor még nem volt az.
2010. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
A babona szerint a terhes nőnek a gyereke beteg lesz (születési rendellenesség), ha keresztel. z a cigányok között volt általánosan elterjedt hit. Egyébként én sem hiszek semmiféle babonában, ezek butaságok :)
2010. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez olyan mint a Feng shuiban, hogy ha terhes vagy nem üthetnek a falba szöget(ahol laksz)..én elmondanék helyedben előtte egy imát (amolyan védést) hogy Isten védje meg a picidet a kereszttől (ami a halált szimbolizálja) meg minden rossztól..
2010. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
10.20-as vagyok. Azóta megszületett a tesómék kislány, gyönyörű, egészséges s a jövőhónapban kereszteljük. :)
2010. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat. sokat segítettetek. mivel mi reformátusok vagyunk, így a keresztet elkerülöm :) de nekünk az ima meg az áldás segített a fogantatásnál is, és hiszem, hogy a JóIsten vigyáz nap mint nap az én picikémre. köszönöm szépen mégegyszer :)
2010. máj. 19. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki tényleg vallásos életet él az nem babonás. Istenben kell bízni, nem az ilyen mendemondákban. Nem lesz baj. :)


A férjem, ha egyszer születik fiunk, a testvére után szeretné a babát elnevezni, mert nagyon szerette őt, csak sajnos gyerekkénk megbetegedett és meghalt. Na mikor ezt a rokonaim megtudták, rendesen kiakadtak. Hogy akkor majd a fiunk is állandóan beteg lesz ... Nem szabad ilyennel foglalkozni.


Imádkozz egyet és megnyudszol :)

2010. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. En korulbelul 6 honapos terhes leszek, amikor a testvérem kislányát fogjuk keresztelni. En leszek a keresztmama. En is református vagyok, eddig még ezt nem hallottam.
2010. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én már hallottam erről a babonáról, de nem hiszek benne. Barátnőm 3 hónpaos volt mikor felkérték keresztanyának, és 5, amikor megvolt a keresztelő. Azóta egy gyönyörű, egészséges és korához képest nagyon is jó képességű kisfiú anyukája. Amikor én voltam 18 hetes, akkor a keresztapám temetésére kellett mennem. Mindenki szörnyűlködött, hogy hogyan merek elmenni terhesen egy temetésre (itt is van valami babona). Nem hiszek a babonákban, és nem lett volna nyugodt a lelkiismeretem, ha nem rovom le a tiszteletemet a sírnál.... 30 hetes km
2010. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!