Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire jelent problémát, ha...

Mennyire jelent problémát, ha az első nőgyógyászati vizsgálat a 12. hét betöltése után kerül sorra?

Figyelt kérdés
Akihez járok nőgyógyászhoz augusztus elejére tudott időpontot adni. Pozitív teszten kívül nincs semmim. Most 6. hétben járok. Amíg nem voltam nőgyógyásznál, érdemes felkeresnem a védőnőt, háziorvost, fogorvost vagy felesleges?
2017. jún. 21. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Védőnőhöz úgy kell menni, h viszel papírt a nőgyógyásztól az élő terhességről. Szerintem menj el addig máshoz, én nem várnék még 6 hetet. 23 hkm
2017. jún. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell lefizetni ezert senki dokit, elmesz a tb nogyogyaszatra, kivarod a sorod. A 12-13. heten meg kell lennie a az elso ultrahangnak, tarkoredot csak ilyenkor lehet merni.
2017. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem a legjobb akkor már inkább a második találkozásnak kéne lennie.

Szerintem menj el sztk-ba vagy másik orvoshoz addig. Ő megállapítja az élő terhességet és mehetsz is a védőnőhöz.

2017. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
nagy gond. ha bármi baj van, már későn derül ki. 8. hét után nem várnék.
2017. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is elmennék előbb, hogy jó helyen van-e, szívhangot hallgassanak. Meg nem mindegy mikor csinálják meg a 12-14. hetes genetikai UH-ot, mert az nagyon fontos betegségeket kiszűr és nehogy lecsússz róla.
2017. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Védőnőt, fogorvost és a háziorvost bőven ráérsz. Háziorvoshoz a 8.hónapba mentem, fogorvoshoz 24.héten, védőnöhöz 15.héten:)! Előző voltam.
2017. jún. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes hogy egyre tobb helyről olvasom h a második trimeszterre fogadnak orvosok. Na nálunk ez nagyon nem szokás. Valszleg a dokim nem is vállalt vna ha nem mentem vna a 12.hetire. En vtam nala 6. es 11.heten is.
2017. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Egy nőgyógyászati vizsgálat mindenképp kell, hogy élő e a terhesség... én meg is bolondultam volna, ha csak a teszt lett volna a kezemben, pláne, hogy volt már elhalt terhességem aminek semmi jele nem volt és akár bajom is lehetett volna belőle, hogy elhalt sejtek voltak bennem. Nem is értem, hogy miért nem jelentkezel be egy másik orvoshoz, vagy mész sztk-ba. A legfontosabb UH 12. héten van ahol kiderül van e baja a babának, de ahhoz is beutaló kell amit a nődoki ír meg.


Két héten belül irány egy doki, legalább legyen papírod róla, hogy terhes vagy :) Utána még mehetsz a nődokihoz, de ha most nincs időpontja mi lesz később? Majd 3 havonta egyszer néz meg? Én keresnék egy másik dokit :D


Addig is minden jót és tényleg menj egy nődokihoz, nehogy baj legyen. Első vizsgálatnál bőven jó az sztk is :D


Jó egészséget kívánok!

2017. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

mondtad is a bejelentkezéskor, hogy terhesség miatt? Mert ha mondtad, és így adott ilyen későre, én azzal a lendülettel ott is hagynám az orvost. Így még a 12. heti UHról, mérésekről is lecsúsznál, ami nagyon fontos, ha ne adja isten, beteg a baba, napok is számítanak, nem ám hetek...

Keress szerintem másik orvost, de mindenekelőtt menj el az sztkba, hogy megállapítsák, legyen kiskönyved

2017. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat! Másik orvos jövőhét kedden tud fogadni, szóval időben meg fog történni az első vizsgálat.
2017. jún. 22. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!