Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek egész terhessége alatt nem székrekedése van, hanem hasmenése?

Figyelt kérdés
Eleinte azt hittem, hogy a vitamintól van, de már a 4. féle kismamavitamint eszem és nincs változás. Néha még azt is érzem, hogy a baba mozgása után rohanok vécézni. Napi 4-5-ször keveset.Ez mitől lehet? 30 hetes km.
2010. máj. 25. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is naponta többször megyek, amióta babás vagyok, bár nem hasmenés, hanem rendes állagú, de úgy ahogy Te, inkább többször kevesebb. Szerintem ennek örülni kell, jobb, mintha erőlködni kellene.

Most a vége felé van többször "igazi" hasmenésem, kb a 37. héttől, mindig megörülök, hogy na végre elindul kifele a gyerök, aztán semmi.

40+2 napos vagyok.

2010. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is inkább hasmenésem van mint székrekedés :S olyan rossz :S már rájöttem, hogy a MagneB6-tól van hasmenésem, de nagyon nehezen múlik el még most is amikor abba hagyom a szedését, de ugye amikor keményedek muszáj újra szednem, úgy hogy ez egy ördögikör :S
2010. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van hasmenésem, és rájöttem, hogy a terhes vitamintól van.
2010. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én Gravidát szedtem, durván 2-naponta, meg esténként-éjjelente 1-1 Magne-b6-ot, ha nagyon ugrált a lábam. Azt mondjuk hallottam, hogy bizonyos kismamavitaminok székrekedést csinálnak, de az ellenkezőjét még nem.
2010. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Magne B6 is és a többi magnézium-készítmény is okozhat hasmenést, bele is van írva a tájékoztatóba. Érdemes kipróbálni másfajtát is, mint amilyen jelenleg szedsz, lehet, hogy arra másképp reagálsz. Én nem magne B6-ot, hanem Magnesii Citricit szedtem.
2010. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is magne b6ot szedek, és napi több alkalommal látogatom a vct... inkább elmegyek egy nap 5X mint egy hétig semmi!!!! :) a szervezet tisztítja, és üríti magát...
2010. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én gravidát szedtem eleinte, majd elevitet, ökonetes prenetal vitamint, megint gravidát és most ladeevet vitamint és alig ettem magne b6-ot. Akkor most mitől? Azt is hallottam, hogy a túl sok savtermelődés az oka. Mindenesetre tényleg jobb ez a helyzet, mintha székrekedésünk volna. Azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. :)
2010. máj. 25. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon ment az elején, még koplaltam is (azt hittem valami vírus, ezért csak főtt krumplin és almakompóton tengődtem). De amikor egy hét alatt két kilót fogytam és teljesen elerőtlenedtem a diéta miatt, de még mindig ment a hasam, besokalltam, és rájöttem, hogy csakis a terhesvitamintól lehet (Elevitet szedtem). Amikor abbahagytam a szedését, elmúlt a hasmenésem is. Kiderült, hogy a vastól megy a hasam, ami viszont minden terhesvitaminban megtalálható, így nem tudtam egyiket sem szedni. Csak Magne B6-ot szedtem, mást nem. Amikor a terhesség vége felé vért vettek, látszott, hogy egy kissé lecsökkent a hemoglobin szintem, ekkor a védőnő javasolta, hogy egyek céklát, mert abban sok a vas. Na ezt ki is próbáltam, de egyből hasmenésem lett...Így végül nem szedtem semmit a Magne B6-on kívül. Nem lett semmi baj. Lehet, hogy neked is a vastól van. Próbáld ki: lehet kapni a patikában folsavat és igyál jódos vizet (ezt utólag hallottam, hogy megtehettem volna...)
2010. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, kipróbálom.
2010. máj. 26. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!