Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lenne a jó megoldás?

Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Nem rég tudtam meg hogy terhes vagyok(7 hetes). A párommal nagy volt az öröm,viszont jöttek a szülők,az Ő szülei örültek,de az én szüleim azt mondták el kell vetetni,méghozzá azért mert nem kapnám a gyest,dolgozom de nem vagyok szerzőtetve,és így nem lehet gyereket nevelni,párom dolgozik én is dolgoznék ameddig tudnék.A szülei is segitetnének, de a szüleim teljesen ki készítenek lelkileg hogy azt mondják el kell vetetni.Amiket mondott az apukám,utána már párom is elgondolkozott rajta,mert nem akarja úgy a babát hogy veszekedésel tartsuk meg,de rám senki se gondol hogy én ezt nem bírom,én nem vagyok gyilkos. Igenis feltudnánk nevelni a babát.

Bocsi hogy hosszú lett és talán zavaros,tudok valami tanácsot adni,Ti mit szóltok ehhez?


2010. máj. 25. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! ezt nem értem, hogy mért ne kapnád a GYEST, ez hülyeség, alanyi jogon jár ha dolgozol ha nem, max a GYED TGYÁS ilyesmi nem jár, ha nincs bejelentett munkahelyed.

Nekem az a véleményem, hogy borzasztó szüleid lehetnek :( én soha nem hagynám, hogy bárki beleszóljon az életembe, főleg a babám életébe! :( nagyon szomorú amit leírtál, a párodnak is az lenne a dolga, hogy téged támogasson. Szerintem ezt nektek kettőtöknek kell megbeszélnetek, hogy ti mit szeretnétek. A szülők max tanácsot adhatnak. Remélem megtartjátok a babát én szorítok! :)

2010. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a szüleidnek nincs igaza. Az igaz, hogy nem olcsó egy kisbaba minden napi szükséglete, de a szüleid szégyelhetik magukat, amiért ilyet mondanak. Gyes-t kapsz, mert alanyi jogon jár, ugyanúgy mint a családipótlék. Ha a párod dolgozik, akkor nem lesz gond. Ha te szeretnéd a babát meg a párod is, akkor nem hiszem, hogy sok köze lenne a szülőknek ehhez.

Én nem állnék szóba velük egy ideig, ha ilyet mondanának.

2010. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy valahogy meg tudjátok oldani! A muszáj nagy úr, és egy rendes szülő mindent megtesz a piciért! Én nem tudnám elvetetni, egyszerűen nem, mert tudom hogy sokan nagyon sokáig küzdenek a babárért és nem jön nekik össze! Ez egy igazi kis áldás! Nagyon nehéz lehet, ha a szülők ellenzik, de ha megérkezne a kicsike, hátha megváltozna a véleményük.

Barátnőmet a férje otthagyta 8 hónapos terhesen. Bár ő kapott gyedet, akkor is egyedül volt és mindent abból kellett állnia, viszont megállta a helyét és mindent megtett a kislányáért! S ha a párod szülei is tudnak segíteni, akkor csak nem lehet akkora gond!

2010. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esik amit írtok.

Anyagilag párom szülei nem tudnak támogatni,de ételt biztos kapnánk,éhen nem halnánk.Párom dolgozik,de ő is sincs szerzőtetve,de valamennyi pénzt persze tudom hogy kapnánk,a többit pedig ki teremtenénk valahogy.

Bánt hogy párom apukám miatt máshogy gondolkozik,pedig ő is boldog hogy jön a baba.

Nem vagyunk fiatalok sem én 25 ő pedig 32,hova várni már.

Én adtól is félek hogy talán soha ne lehet babám,azt pedig nem élném túl.

Nem tudnám ki mondani hogy vegyék el,Ő még kicsi de a mienk és szeretem.

2010. máj. 25. 14:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!



Én ugyanezt éltem át, de szerencsére csak kedves édesapám volt olyan kedves hogy ilyen dolgokat mondjon nekem mint neked. Akkor hagyta abba csak a lelki terrort amikor közöltem vele hogy mártök mindegy mit mond és hogy mondja 3 hónapos elmultam nem tudom már elvetetni. Sok mindennel próbálkoztam szépen leülni beszélgetni, papirom bebizonyitani hogy igenis jár a gyes 28500 ft, családi 12000 ft és egyszeri anyasági támogatás 64000 ft, sajnos ugy ágált ellene mintha neki kéne felnevelnie az én gyerekem!!! A vége az lett h nem beszélünk egymással. Már 20 hetes vagyok és jó lenne ha számithatnék rá hisz egy utcába lakunk édesanyám pedig pesti de az ismerősök sem tudnak rá hatni sajnos!! Ezen én nem tudtam változtatni, de már belenyugodtam. Nehéz volt nagyon de ugy gondoltam ha nem nyugszom meg és nem fogadom el az "ő döntését" idegbeteg leszek az egész terhesség alatt és nem fogom hagyni h tönkretegye az életem megszebb 9 hónapját!!


Ha segitségre van szükséged, tanácsra akkor irj rám privit nyugodtan!


Remélem tudtam segiteni

20 heteske:)

2010. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 20 hetes kismama :)

Te sem vagy könnyű helyzetben,de örülök hogy a pici mellett döntöttél,sok boldogságot kívánok hozzá :)

Ami érdekes,hogy azt mondták,ha mégis megtarjuk akkor ők segítenek,ezt viszont nem értem,hogy miért nem kellett akkor örülni egyből,és nem az abortuszal jönni.

Ha elvetetném,amihez nem lenne erőm,soha nem hagyna a lelkiismeretem nyugodni.Viszont én nem akarom én se a 9 hónapot idegesen ki várni,mert a picinek ártanék vele.

A párommal megbeszélem,eddig is akarta hogy megtartsuk a babát,csak ő is ideges szegény.

Még egész régen olvastam a Néma sikolyból egy részt ahol egy 12 hetes magzatot vesznek el,és akkor megfogatam hogy én ilyet nem teszek soha,főleg ha egészséges a pici.

2010. máj. 25. 14:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Majd amikor először kézbe akarják fogni az unokájukat, megmondhatod nekik, hogy tessék, őt akartátok megölni...

:(


Tudom, hogy most nagy bánatot okoztak neked, de azt mondom, ne foglalkozz velük!!! Akarjátok ezt a babát, ott vannak a párod szülei is, rájuk is számíthattok, ne adjátok fel!!! Ne kelljen ennek a pici életnek pár tízezer forint különbségért meghalnia!!! (Mondjuk ha minimálbérre lennél bejelentve, mennyivel kapnál több gyedet?) Tudom, hogy a mai világban sajnos minden fillér számít, de most már így alakult, ott a pocidban az a kis emberke. Ha Te és a párod úgy érzitek, hogy meg tudjátok teremteni a megfelelő körülményeket a felneveléséhez, akkor ebbe a szüleidnek semmi beleszólásuk nincsen!!!

2010. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Halgass a szivedre.Mond meg apukadnak ha meg lesz a kicsi es eleg ertelmes lesz meg fogod neki mondani hogy a nagypapa azt akarta hogy Te ne legyel...stb.

Sajnos ezen en is atestem mikor terhes lettem Anyukam es Anyosom azt mondtak vetessem el,de nem tettem.Soha nem tudtam volna lelkileg feldolgozni.Most 23 hetes vagyok.

Mar az egesz csalad belenyugodott,hogy lesz meg egy babank.

2010. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Külföldön élünk,az összeg tényleg csekély lenne.

De sok segítséget kapnánk,testvértől,barátoktól.

Ha kapnánk egy kis anyagi támogatást,amit majd lassan megadunk,nem lenne probléma,amiben talán párom barátja segíthet.

Nem hagyom elveszni ezt a pici életet a pocakomban,csupán a pénz miatt.

2010. máj. 25. 14:48
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 23 hetes kismama gratulálok :)

A szívem a pici mellett döntött már az első perctől.

Nálam is ez lesz meg kell harcoljak a babáért a szüleim ellen,ami még nagyon fáj hogy az apukám azt mondta hogy jobb lett volna ha neki sincs gyereke,hát remélem csak a düh beszélt belőle,mert ez nagyon rosszul esett.

De mondtam neki akkor nincs értelme élni,hisz mindenki azért dolgozik és szenved hogy egy kis boldogság végre belépjen az életébe és legyen célja miért tovább hajtani és küzdeni.

2010. máj. 25. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!