Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el a babának...

Mikor kezdtetek el a babának vásárolni? Nem vagytok babonásak? Miért pont akkor?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok elég babonás, de félek is hogy mivel cukros vagyok be kell majd ffeküdnöm előbb a korházba és nem tudunk mindent megvenni.
2010. máj. 25. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

30 hetesen kezdtünk vásárolni. Nem vagyunk babonásak, csak akkor volt nálunk a Bababörze, és azt hittük hogy ott majd mindent szuper áron és minőségben be tudunk szerezni. Sajnos nem így történt, szinte semmit nem vettünk, utána viszont elkezdtük járni az üzleteket.

Én 23 hetesen már nyugodt szívvel megvennék apróságokat. :-)

2010. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is 30 hetesen kezdtük volna a bababörzén, hát semmit sem vettünk. Most vagyunk 34 hetesek és ami eddig sikerült: kád, vízmérő, babakocsi, kiságy, ágynemű, fejvédő, néhány ruha, textil pelenkák, babaplédek. Annyi minden hiányzik és úgy gondolom, hogy sokkal jobb lett volna a 20. hét körül elkezdeni. Bár én nem vagyok babonás annak ellenére, hogy az elején sok rémisztő dolgon mentünk át.
2010. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 27 hetesek vagyunk és már szinte minden megvan. Ma vettünk pont egy nagyobb adagot. Még ilyenek hiányoznak mint: szoptatós melltartó, mellszívó, pólya és huzat éjjeli fény, pelenkázó táska, tejtároló. Én már most kivagyok ettől a melegtől úgyhogy a maradékot megvesszük jövőhónapban aztán a pakolás marad csak. Mi is kb a 20.héttől vásároltunk.
2010. máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

32. hétre megvolt minden, ruhák kivasalva a szekrényben. Egyedül a kiságy lett meg szülés előtt egy héttel, az macerás volt.

Magas vérnyomásra szedtem gyógyszert, többször volt toxaemia gyanu ezért féltem, hogy korábban befektetnek majd vagy korábban szülök. Természetesen túlhordtam :)

2010. máj. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 22. héten kezdtem, 1,5 hónapig, minden héten egyszer turiztam a babámnak ruhákat egy angolturiban (nagyobb méreteket is későbbre), beszereztem az ágynemű-dolgokat és a tisztasági-dolgokat (fürdéshez, etetéshez), 28 hetes voltam, mikor megérkezett a kiságy, a babakocsi és a pelenkázókomód, és végülis 30 hetesen lettem kész a beszerzéssel. A 32. héten kimostam, vasaltam a dolgokat, azóta kertészkedek és takarítok otthon. :) A 36. hétre összeraktam a csomagomat.

A tejes cuccokat (mellszívó, melltartó, tejtároló, nagyobb cumisüveg/ek) csak később veszem meg, de már kinéztem, hogy hol és milyet.

Nyugodtan készülődhetsz már, főleg, hogy jön a nyár, és sokszor az ember saját megát nem tudja 2 m-rel arrébbvinni..., meg sokminden lesz összességében, az idő meg egyre gyorsabban fog múlni, figyeld meg. :)

39 hetes pocakos

2010. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is tartok a nyártól hogy nagyon nem brom majd magam odébb görgetni. Köszönöm mindenkinek jó babavárást, könnyű szülést!
2010. máj. 26. 07:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 18 hetes vagyok, de már megvan a babahordozó és a babakocsi. Nem terveztem, hogy ilyen hamar nekifogok a vásárlásnak, de kihagyhatatlan alkalmi vétel volt mindkettő. 13.hétig nem vettünk semmit, mivel az terhességem legelején volt egy kis gond (vetélés gyanúval kórházban voltam), de azt mondta az orvosom, hogy az első 13 hét a rizikós, aztán már nem lesz baj.

Mostmár ha meglátok valamit, amiről ugy gondolom hogy kelleni fog és jó árban van, biztos meg fogom venni.

2010. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!