Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első vérvételre kitől kell...

Első vérvételre kitől kell kérnem beutalót? Hányadik héten vesznek először vért?

Figyelt kérdés
Nekem kell elmennem a háziorvoshoz vagy a nőgyógyász adja majd?
2010. máj. 25. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőt a nőgyógyász adta, de kérnem kellett, mert magától nem igazán akarta a beutalót odaadni...Én a terhesség elején kértem, mert nekem fontos volt, hogy még az első három hónapban kiderüljön, ha valami nem jó. Azt hiszem a 7.-8. héten voltam az első vérvételen. A másodikra pedig a háziorvostól kértem a beutalót.
2010. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát nekem nincs fogadott dokim, szóval úgy csinálok mindent, ahogy a védőnő mondja, nem megyek extra vizsgálatokra.

Naekem az első a 12.héten volt, a háziorvos adott beutalót, de nekem is kérnem kellett.

2010. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagyis adhat a nőgyógyász és a háziorvos is egyaránt? Köszi!
2010. máj. 25. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a nődokit, ha ő nem ad, akkor fogja mondani, hogy a védőnőn keresztül a háziorvos adja.

Nekem így volt, mindig a védőnő adta az összes beutalót!

Az első harmadban már van teljes vérkép, én 10 hetesen mentem először védőnőhöz, akkor már oda is adta a beutalót, de csak 12 hetesen kaptam időpontot az sztk-ba, de ez sem volt késő szerencsére.

39 hetes kismama

2010. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 12. hétig semmi nem volt.Sőt! Amíg nem volt fogadott orvosom, Uh-ra se akartak küldeni a 8. hét előtt.Nálunk úgy van, hogy a kórházi terhesgondozó előtt kell várakozni aznap reggel,és ott adja a beutalót egy asszisztens.Orvos gyszer sem volt bennt, amikor a beutalókért mentem, pedig már 23 hetes vagyok.Megírta az aaszisztens, és nyomott rá egy pecsétet.A 12. héten vettek először vért.Legalábbis Kecskeméten így van.A háziorvos velem nem csinált semmit, sehova nem küldött.Amikor fel voltam fázva hozzá mentem, de azon kívül nem is találkoztunk.
2010. máj. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!