Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy a terhesség...

Miért van az, hogy a terhesség témában olvasható válaszok sokszor a mai modern ismeretek szerint helyesnek tartott nézetek ellenkezőjét állítják?

Figyelt kérdés
Honnan veszik egyesek a bátorságot, hogy megtévesszék, sőt becsapják a kérdezőket? Terhesen az ember olyan bizonytalan egyes dolgokban, miért kell újabb dilemma elé állítani??
2007. nov. 24. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Most milyen dilemma´ra gondolta´l??

Az szinte minden témában felmerül.Ha 100%-ot akar az ember,kérdezzen meg egy orvost,vagy kettöt,vagy épen a témában érdekeltet.

Szerintem szinte mindíg megfelelö válasz e´rkezik a kiírt kérde´sekre.Igaz,van amikor el kell dönteni,hogy hiszel-e neki,vagy sem.

32hetes kismama.

2007. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kismamát szánt szándékkal szerintem senki sem informál félre, hogy még jobban aggódjon. Ha valaki mégis butaságot ír, az azért van, mert ő maga butus. Itt nem orvosok vannak, hanem egyszerű emberek, mint te. És ez látszik a válaszokon is. Ha biztosra akarsz mennni, akkor jobb lenne, ha nem itt keresnéd a választ, hanem az orvosnál. Hisz pl. egy kőműves nagyon nem fogja tudni pontosra megmondani neked, hogy miért barnázol pl. a terhesség alatt.
2007. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy valaki is szánt szándékkal rosszat akarna egy leendő anyukának. Az én megítélésem szerint: ahány ember, annyi megítélés, tapasztalat, vélemény. Mindenki hisz valamiben, aminek helyességét alá is tudja támasztani ész érvekkel, de nem biztos, hogy az megegyezik a másik hitével, véleményével. Vegyük csak azt, hogy valamelyik orvos Elevit - párti, valamelyik a Gravidát ajánlja. Ők nem azért mondják az egyik vagy másik fajta vitamint, hogy becsapjanak Téged, hanem azért, mert ők abban hisznek, azt tartják megfelelőnek.

Vagy egy másik példa, amit a környezetemből merítettem. Valaki elveszít egy 8 hónapos magzatot egy vidéki kórházban, ő többet nem ajánlja senkinek, hogy annak a kórháznak akár csak a közelébe is menjen, de másnak meg éppen ott jó tapasztalatai voltak.

A teherbeesés, terhesség és szülés mind olyan területek, ahol a tapasztalatok, vélemények szuverének, egyéntől függőek, ahány kismama, annyi vélemény. Valaki ovuteszttel esett teherbe, valaki rábízta a sorsra, valaki hőmérőzéssel.

Egyik segítő hozzászólásra sem lehet azt mondani, hogy becsapott, mert rám ez nem igaz, éppen ez a lényeg: mindenki más!!!

Olvass sokat, tájékozódj, ismerj meg több véleményt, de azt neked kell kitapasztalnod, hogy számodra mi a megfelelő. Mindenki segíteni akar, megosztani másokkal a saját tapasztalatokat, hogy tanuljunk a másiktól, és ezért ezen az oldalon olvasgatók csak hálásak lehetnek.

Amióta rátaláltam erre az oldalra, nagyon sokat tanultam, rengeteg hasznos infóhoz jutottam, ami számomra azért is fontos, mert most döntöttünk úgy, hogy abbahagyom a gyógyszert és megpróbálkozunk egy picivel, tehát nekem nagyon hasznos ez az oldal, ahol minden kérdésemre választ kapok.

2007. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Azért van, mert itt nem orvosok válaszolnak, hanem kismamák, anyukák! Ha komoly probláma van akkor azt nem itt kell feltenni hanem az orvosnál. De nem muszály ezt az oldalt olvasni!!! Aki meg ide intézi a kérdéseit, valószínű kíváncsi a másik véleményére, kinek milyen tapasztalatai vannak! A rosszat sem azért írják le, mert riogatni akarják a másikat, vagy elijeszteni, hanem azért mert megtörtént, és intő példa lehet!
2007. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én bízom abban, hogy mindenki a legjobb szándékkal válaszol, időt, energiát áldoz arra, hogy segítsen a másikon. A válaszoló korát sem lehet tudni Pl egy 50-60 éves válaszoló, aki 30 évvel ezelőtt szült, és nem képezte magát tovább a témában sőt unokái sem születtek, valószínű nem fog mai ismeretek szerinti választ adni a kérdésekre. Másodsorban a válaszadók nem orvosok, max. a kérdező problémáján átesett egyszerű földi halandók, tehát nem biztos, hogy helyesen válaszolnak. A itt megjelenő válaszokat nem lehet egy lapon említeni a orvos /védőnő válaszával...
2007. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Ez azért van, kedvesem, mert sokszor a tapasztalat sokkal célravezetőbb, mint elolvasni 100 szakirodalmat, továbbá a fent nagyon jól megfogalmazott okok folytán. Sőt, gyakran már a kérdés akkora butaság, amire csak bután lehet válaszolni.
2007. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy dologgal itt tisztában kell lenni. Itt nem orvosok válaszolnak a kérdésekre, hanem olyan emberek, akiknek voltak hasonló tapasztalataik. Aki eleve nem hisz ezeknek az embereknek (pedig nagyon sokszor adnak hasznos tanácsokat), annak nem értem miért kell olvasni ezt az oldalt? Egyébként az ember úgyis orvoshoz fordul, csak néha jó meghallgatni hasonló helyzetben lévő emberek véleményét!
2007. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!