Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Járt más is így? Ugye csak...

Járt más is így? Ugye csak ijesztgetnek!?

Figyelt kérdés

Múlthéten vettek vért!Alacsony lett a vasam 11.4(12.0 és 16.0 között jó).A nőgyógyászom szerint a vasam tök jó,nem kell vele foglalkozni!A háziorvosom (ő nőgyógyász is)ma azzal rémizgetett,hogy nehogy baj legyen a szülésnél,nehogy elvérezzek,nagyon rossz a vasam!Persze szedem a gyógyszert vasra,eddig Neo Ferro Folgammát,most Maltofer Folt!Nincs is semmi baj,hálistennek,csak kicsit megrémített a háziorvos!Valaki járt hasonlóképpen?A szülésnél volt gond?Előre is köszönöm a válaszokat!

35+5 hetes kismama!


2010. máj. 26. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elvérezni nem fogsz. Nekem is végig picit kevesebb volt a vasam, mint kellene, de én nem is szedtem külön tablettát, csak néha ittam pezsgőtablettát. Szülés után én voltam a szobában a legkevésbé anémiás, szóval nem volt semmi baj. A Maltofer nagyon jó, azt szedjed még a szülés után is.
2010. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

:DDDD

Nem Téged nevetlek,hanem a dokik hülyeségét!!

Én születésem óta vashiányos vagyok,az első terhességemnél végig szedtem a Ferro Folgammát,a másodiknál már nem szedtem ,csak a magnéziumot,és még itt vagyok!

2010. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!:)

Reméletem,hogy csak rémizget!Még ma kezdtem a Maltofert nagyon remélem,hogy beválik!

2010. máj. 26. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:

A maltofer nagyon jó,szedd nyugodtan,semmi baj nem lesz

:-)

A házidokid hány éves???nem komplett,hogy ilyen eredmény mellett ijesztget!Már ne hari..

2010. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a hemoglobin szintem 99 volt a nyolcadik hónap végére (ha jól emlékszem az alsó határérték 135), az orvosom javaslatára másnaponta kaptam vasat vénásan (10 ampullát) a szülésig. Szülés után 75-re lement a hemoglobin, 2-3 napig elég rendesen szédelegtem, a WC-ig tudtam csak nagy nehezen kikecmeregni (3 méter). Kaptam 2 egység vért, utána néhány nap alatt fokozatosan helyrejöttem. Ha folyamatos a kontroll, szerintem nem lehet probléma. Gondolom az orvosod oda fog figyelni, nálam szülés után azonnal, és másnap is vettek vért, hogy megnézzék, mi a helyzet. Boldog babavárást! 8 hónapos kislány anyukája
2010. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem szülés után derült ki, hogy olyannyira alacsony a vasam, hogy azonnal el kellett kezdenem pótolni. A doki rögtön hívott hogy induljak be a receptért, pedig már lejárt a rendelési ideje, aztán 3/4 évig szednem kellett...

Mégsem véreztem el szülés közben:) Úgyhogy ne aggódj, nem lesz semmi baj:)

2010. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megnyugtattatok!:)

Szedem a vasat továbbra is és majd akkor helyre jövök!:)

2010. máj. 27. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!