Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kontrollnál megnézi...

Minden kontrollnál megnézi nektek a nőgyógyász a méhszájat és ellenőrzi a baba szívhangját?

Figyelt kérdés
27 hetes kismama
2010. máj. 28. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy! Még csak az hiányozna, hogy folyton bennem akarjon matatni. 28. héten nézett méhszájat az előző dokim még az első babámnál, aztán már csak a 40. héten nézte meg. A mostani dokim is a 28. héten nézte, azóta eszébe se jutott, kíváncsi leszek, mikor akarja majd. Most voltam nála tegnap, 32 hetes vagyok. Csak beszélgettünk, meg gyorsan szívhangot hallgatott.
2010. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig megnézte a méhszájat.Magánrendelésre jártam ott nincs ultrahangja.De a vizsgálat után 2 nap múlva minden hónapban berendelt UH-ra. 10 hós kisfiú anyukája

Boldog babavárást! Gratulálok!

2010. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél mindig megvizsgált a doki kézzel, szívhang, uh viszont nem volt, csak amikor kötelező volt. Nem is szerettem, hogy állandóan túr bennem, de úgy kellett rábeszélni, hogy csináljon uh-t.

Most a másodiknál másik dokim van, ő kézzel nem vizsgált eddig (19 hetes vagyok), viszont mindig néz uh-t. Szimpatikusabb hozzáállás.

2010. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Első trimeszterben nem volt manuális vizsgálat, de utána mindig ez a menet: beszélgetés a leletekről, uh, súlymérés, vérnyomás, manuális vizsgálat.
2010. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk először a 22.héten nézett méhszájat(meg először mikor mentem hozzá a terhesség amikor kiderült),legközelebb 32-33.héten néz majd,szóval nálunk, vagyis az én dokim 2-szer nézi.Szívhangot pedig minden hónapba a terhesgondozáson néznek,plusz még a körzeti védőnőm is minden hónapba nézi,úgyhogy ez havonta 2-szer(a szívhang).(29h)
2010. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem először kézzel a 10.héten vizsgált meg jó alaposan, mielőtt hüvely UH-t csinált volna, legközelebb csak a 18.héten vizsgált meg kézzel, nem tudom, hogy megakart e eredetileg vizsgálni, de mivel mondtam neki, hogy bal oldalon fáj a hasam egy ideje, megvizsgált és nézett méhszájat is és a babaszívhangját is meghallgattuk! :) úgy hogy nem vizsgált meg minden kontrollnál csak 2szer eddig.

20h km

2010. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én orvosom havonta vizsgál, és én nyugodtabb is vagyok, hogy megnézi a méhszájam. Én sem szeretem, hogy egy idegen férfi "turkál" bennem, de sokkal megnyugtatóbb, hogy tudja ő is meg te is, hogy a méhszájad mennyire nyitott. Nem véletlenül tiltanak el sok mindenkit munkától, házasélettől, és egyéb megerőltető dolgoktól. Ehhez vizsgálat kell, ránézésre nem tudja ő sem, hogy mi van veled. Szerintem inkább a vizsgálat, mint a kellemetlen meglepetés.33hkm
2010. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azért voltam kíváncsi, mert nekem problémamentes a terhességem, a 9. hét körül nézte a nőgyógyász a méhszájat, utána orvost váltottam, és az új orvos azóta csak szívhangot ellenőriz a kontrollok során. Leleteim rendben, panaszaim nincsenek, de a kiskönyvemben a méhszáj értékre vonatkozó rubrikába még senki sem írt semmit. Azonkívül olvastam, hogy nem biztos, hogy görccsel jár, ha a méhszájam nyílik. Holnap kezdem a 29. hetet.
2010. máj. 31. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!