Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apuka bulizik, csajozik,...

Ha az apuka bulizik, csajozik, nem megfelelő a környezet kérhetem jogi úton, hogy ne vigye el a kicsit?

Figyelt kérdés
Nem szeretném eltiltani a kicsit az apjától, de nem szívesen engedném, hogy elvigye. Látogatni bármikor jöhet. Rengeteget bulizik, csajokat hív át magához, otthon isznak. Sajnos a testvére is pontosan ilyen, az anyja pedig erőszakos, egyszóval teljesen eltér az én nevelésemtől és nem megfelelő a környezet. Mit lehet ilyen esetben tenni?

2017. okt. 20. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Mi a jogi helyzet? Házasok vagytok? Házasok voltatok? Semmik se vagytok? Volt bírósági itélet/végzés? Kérdezz normálisan!
2017. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok, a család nem akarta a babát, bíróságra került az ügy, ahol ugye jön majd az elvitel kérdése.
2017. okt. 20. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Mivel nő vagy, nyerő helyzetben vagy. Megmondod az apának, hogy vagy normális környezetben fogadja a gyereket, vagy kizárólagos felügyeletet kérsz, amelyet nyilván meg fognak ítélni, és akkor csak kéthetente egyszer láthatja a gyereket. Eddig a jogi rész. A kérdés az, honnan tudod, milyenek a körülmények nála. Vajon tényleg olyan rosszak? A gyerek érdeke az, hogy mindkét szülőjével elő, rendszeres kapcsolata legyen. A válasz elején leírt lépést csak akkor javaslom, ha komolyan úgy érzed, hogy az apa környezete káros a gyerek fejlődésére.
2017. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Évek óta együtt voltunk, láttam mi történik náluk. Nem hiszem, hogy az a megfelelő környezet, hogy a gyerek az állandó bulikat látja és 20 idegen embert a lakásban mert éppen a testvére házibulit tart. Az anyjukat abszolút nem érdekli, szerinte ez teljesen természetes. Amikor teherbe estem megkértem, hogy mostmár kevesebbet járjon el hiszen apuka lesz. Nem ment, a szakítás óta pedig mindennap jönnek az új nők. Én nem erre tanítom a kisfiam, de ha odakerül és azt látja ez rendben van és még a nagymamája is támogatja....
2017. okt. 20. 12:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy messze lakik. És ha belegondolok, hogy napokra ilyen emberek közé viszi, beleőrülök. Hozzánk bármikor jöhet ha látni akarja, pár órára el is viheti, nem tudom ezt így lehet-e a bíróságon kérvényezni
2017. okt. 20. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az apa annak idején hivatalosan magáénak ismerte el a gyermeket, akkor függetlenül attól, h nem vagytok házasok, a szülői felügyelet őt is megilleti, ennél fogva kapcsolattartási joga is van. Azonban, ha bíróságra kerül az ügy, lehet kérni kizárólagos szülői felügyeletet az anya számára, ez esetben - azaz, ha ezt megkapod, tehát az apának nem lesz felügyeleti joga - akkor kapcsolattartási joga is megszűnik. Azonban az apa ez esetben kérvényezheti a gyámhatóságnál a kapcsolattartást a szülői felügyelet megszüntetése ellenére, amelyet a gyámhatóság mérlegelés alapján megadhat.
2017. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, annyi még kimaradt, hogy:

Bíróságra akkor kerül az ügy, ha gyermekelhelyezési pert indít vmelyik fél. Ha azonban nincs vita a felek között, h melyiküknél maradjon a gyerek (azaz az apa egyetért azzal, h a gyerek az anyával lakjon), akkor nem gyermekelhelyezési pert kell indítani, hanem a gyámhatósághoz kell menni, és ott kell kérelmezni, h szüntessék meg az apa szülői felügyeleti jogát. Ha ezt megszüntetik, akkor nem vagy köteles neki odaadni, de természetesen azt megengedheted, h nálad látogathassa a gyereket.

2017. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alig egy hónapja váltam el ! Szóval..

3 éves kor alatt kéthetente 4 óra az amit a törvény előír! 3 év felett apa kérvényezheti a kéthetente hétvégét !

Nálunk utóbbi van most!

2017. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!